Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tönkretesz a párom kutyája, a...

Tönkretesz a párom kutyája, a fejemen is mászik kb, és csak akkor rossz ha én a közelében vagyok?

Figyelt kérdés

Szögezzük le, én nem vagyok stabil állattartó. Tudom mennyire nem vagyok erős személyiség egy kutyához, nem is akartam kutyát. A párommal összeköltöztem, sajnos nem gondoltunk arra,hogy a kutyából problémánk lesz. Vizsla kutya, 9 hónapos lesz. A párom nagyon erős személyiség vele,hallgat rá de ha vele ezeket megcsinálta volna a kutya amit velem, sajnos biztos odavág neki. Én nem tudok veréssel nevelni, meg amúgy sem érezné meg az ütésem mert egy erősebb levegő elfújna engem. Sajnos velem van többet mostanában, a párom sokkal tovább dolgozik,mint én. Tudom,hogy fogok szidást kapni de nem tudok bánni a kutyával. Amikor én otthon vagyok vele elviselhetetlen, harapgál engem és rám ugrik a 30-40 kilójával. A fejemen is mászik, hiába ordítok hiába lököm arrébb nem érdekli. Csak az én dolgaim rágja meg, esküszöm. A páromra hallgat, jó kutya neki, nem csinál hülyeséget. Na hát ha velem van otthon én estére kb idegbeteg vagyok. Nem értem miért csak akkor rossz ha velem van, de ezek az órák nekem maga a pokol. Mielőtt bárki jönne a kutyaiskolával jelzem,hogy nincs ra lehetőségem, nem fogok elmenni mert sem pénzem sem pedig a közelben nincs, ami azt jelenti a legközelebbi 70 km-re van tőlünk.

Köszönöm szépen mindenkinek aki hasznos tanáccsal tud ellátni. Köszönöm!

A kutyának egyébként jó sora van a párommal, de velem egyszerűen tiszteletlen és az én életem keseríti meg.



2022. okt. 1. 14:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
34%
Keress mást. Nekem a kutya lenne a fontosabb.
2022. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
50%
Hát ezt nem az állat rovatba kellett volna feltenni. Eleve egy olyan ember, aki veri a kutyáját, az egy állat a szó rossz értelmében, és rövid úton téged is verni fog. "Erős személyiség"=agresszív. Azon kívül ebben a kapcsolatban, tök mindegy, hogy épp egy kutya mint kiváltó ok miatt, te szenvedsz. A barátodat meg nem érdekli. Ki kell lépni. Ne állj be az áldozatszerepbe. És minél hamarabb, annál jobb, ne várd a csodát.
2022. okt. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 qkker1 ***** válasza:
100%

"Vizsla kutya, 9 hónapos lesz."...........

"30-40 kilójával."


A kettő közül az egyik adat hibás. A vizsla kifejletten sincs 40 kg!

2022. okt. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
34%
A probléma ott van, hogy miért hagy téged egyedül a kutyájával... ez nem normális.
2022. okt. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
85%
Hozzáállás kérdése is. A kutyus még fiatal. Játsz vele, ha ketten vagytok. Lassan tanítgasd.
2022. okt. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Jó lehet nincs 40 kg-de bazi nagy, és bennem sincs sok ezért kicsit lehet felnagyítottam.


Amikor a párom itthon van esküszöm,hogy nem csinálja ezt velem mert rá szól ha véletlenül is olyan dolgot lát ami nem okés. Ezek mind akkor történnek ha kettesben vagyunk, kennel már nem opció mert kiskorától lakásban van. Én sem gondolom,hogy szép dolog kitenni ha már egyszer én költöztem be ide. Szobakennel nincs olyan amiben ő jelenleg el fér kényelmesen,nem is volt még ilyenben. Egyébként próbálok vele foglalkozni, tanítottam neki trükköket is, elviszem sétálni amikor nem szakad az eső. Viszont a lakásban hát elég nehéz vele a helyzet, és mással tényleg nagyon jó kutya. Egyszerűen én ezt váltom ki belőle

2022. okt. 1. 17:40
 17/26 A kérdező kommentje:
Egyébként amíg nem voltunk közös lakásban és nem volt itthon minden reggel elvitte a nagymamája vigyázott a kutyára azonban jelenleg kórházban van szegény, ezért van velem otthon a kutyus.
2022. okt. 1. 17:42
 18/26 anonim ***** válasza:
92%
Hagyd ott a fickót. Keress olyat , akinek nincs kutyája.
2022. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
73%
Úgy tűnik, szerelmes vagy a problémádba.
2022. okt. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 kovibriii94 ***** válasza:
83%

Szia!

Nekünk egy kislány weimari vizslánk van, most lesz egy éves.

Első kutyánk, a férjemmel. Sokan mondták, hogy rohad kemény lesz. És nem titok volt egy két nehéz hetünk, pont ilyen jellegű dolgok miatt. (Makacs, önfejű, erős személyiségű kutya)

Ami nekünk bevált, helytelen viselkedésnél, hogy “kizárjuk a falkából” ez nem a klasszikus kizárás. Rosszat csinál, akkor ki kell mennie az előtérbe és nem engedem be, be tudna jönni, nincs fizikailag elzárva, de ha elindulna befelé vissza tessékelem. És akkor jöhet be, ha én engedem. Hosszú folyamat, de érti ennyi után már…

A harapásnál, volt hogy ökölbe szorított kézzel, kapott egy kokit az orrára, nem erősen. (Ezt a kutya suliban tanították)

Illetve sokszor felszisszentünk vagy fel “nyüszítettünk” ezt elvileg a kis társaival is csinálja ha fáj már a játék.

Nálunk ránk ülés nem volt, de szerintem lökd le magadról, vagy csípj bele a fenekébe.

Nem kell fizikailag erősnek lenned, elég ha a tekintélyt kivívod, bár ez sokszor nehezebb. És ha nem adod fel, akkor nagyon is szerethető, főleg egy vizsla!

Sok sikert! ❤️

2022. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!