Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék még?

Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
(lent tovább)
2010. szept. 26. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem irtál ki semmit. igy nem tudunk segíteni
2010. szept. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mit tehetnél? Talán kiírhatnád a kérdést :D
2010. szept. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy a nővérem megígért nekem egy kiskutyát a 12-dik szülinapomra egy feltétellel... Négy hónapig teljes rendben kell tartanom a házat egyedül... ez ment is mindvégig, de az volt a baki az egészben hogy egy emeletes házban lakunk és anya sem olyan könnyen meggyőzhető, viszont Lilla (nővérem) tényleg komolyan gondolta, mert tudja hogy már régóta szeretnék kiskutyát. Anya viszont a szülinapom közeledtével egyre stresszesebb lett a munka, a pénzügyek miatt. És amúgy is kemény dió lett volna meggyőzni de ha látta volna hogy milyen aranyos a kutyus meg hogy mennyire szeretem, akkor biztos megengedte volna mert ő is állatbarát.De így akkor nem kaptam meg a kutyust, viszont azóta is annyira vágyom egy édes kis kölyökre aki esetlenül botladozik a lakásban, oda fekszik mellém az ágyra, játszik és bohóckodik.Mert igazából anya elég sokat dolgozik, és lehet emiatt vágyom ennyire egy kutyusra, nem tudom, csak azt hogy nagyon szeretném, csak egyszerűen nem tom hogyan győzhetném meg . Meg hogy a nővéreim vajon segítenének-e. Ötleteket szeretnék, hogyan tudnám a nővéreimet beavatni, hogy segítsenek, és akkor még ott van anya is . Jól esett végre ezt így elmondani, és nagyon remélem hogy tudtok segíteni. (Bocsi ha kicsit hosszú lett) 12L
2010. szept. 26. 19:21
 4/15 A kérdező kommentje:
bocsi csak időbe tellett leírni...
2010. szept. 26. 19:26
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Ugye, tudod, hogy a kutyus nem marad örökre kicsike?

Ugye, tudod, hogy egy kutya komoly felelősség, rengeteg költség, és iszonyú sok törődés nem csak pár hétre, hanem 10-15 évre???

Hogy évente oltatni, féregteleníteni, ivartalanítani (azt csak egyszer :)), bolhátalanítani kell, és hogy egy kutya attól lesz okos, ha törődnek vele, egyébként elkolbászol, és ha rosszul van szocializálva, vagy szaporítótól származóan idegbeteg, roppant harapós kis ideggombóc lesz? Ugye, tudod, hogy a most még aranyos, ágybabújós mamihiányos kis ebecske, ha nem ismert fajtától származik (keverék), akkor egyszerre akár kiszámíthatatlanul megnőhet, és akkor már nem higiénikus beengedi az ágyadba, ráadásul többet fog enni, mint az egész család?

Ugye, tudod, hogy a kutyus önálló személyiség, akinek a szeretete nem magától értetődő? Hogy sok gondod lesz a szobatisztaságával, és hogy megfelelő táplálék kell neki, mert nem konyhamalac?!

(Bocs, de nem tudom, tisztában vagy-e vele, mivel jár a kutyatartás...nehéz ezzel egyedül megbirkózni 12 évesen, és ahogy én látom, eddig sem túl sok támogatást kaptál otthonról.)


Segítséget kell kérni. Egyébként is szükséged lesz a nővéreid támogatására a kutyanevelésben, és ha megígérték a támogatást (hiszen megígérte a nővéred, ugye?), akkor megfelelő pillanatot választani. Fizetés/családi/segély után, megértetni anyukáddal, hogy - amúgy is javasolni akartam - mondjuk menhelyről, kistermetű kutyát szeretnél, ott oltva (szerencsés esetben ivartalanítva), féregtelenítve, chipezve adják, nektek csak a kaját kell adni neki, meg az évenkénti oltást, máris megspóroltátok a fele költséget, és ha karácsony vagy szülinap környékén kéred, mondhatod, hogy nem kérsz mást, csak az ebet.


De hangsúlyoznám, hogy a nővéreiddel együtt, komoly felelősséget kell vállalnotok. Sok sikert!

2010. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
én pit bullt javaslok neked
2010. szept. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pit bullt mi?? sztem nem egy ötödik emeleti lakásba való egy harcikutya már nem azért...Többféle fajta tetszik, mondjuk a Cavalier, a törpe schnauzer, bolognese, esetleg yorki.A fönt leírtakkal mind tisztában vagyok és nyilván nem csak egyedül nevelném a kutyát, hanem oltani és más orvosi dolgokra együtt vinnénk el, és megdolgoznék egy kevés kis pénzért (házimunkával stb.. ) Amiből a kutya kajájának és egyéb dolgainak a felét legalább kifizetném. És nem azért akarok kölyköt mert olyan aranyos, hanem mert így fog hozzám a legjobban kötődni, és ha már 6-8 hetesen elkezdek vele tanulgatni akkor a legeredményesebb. Anyukám is biztos segítene, mert 2 kutyánk volt a régi kertesházban akiket ő és apa nevelt egész kicsi kora óta.
2010. szept. 27. 18:38
 8/15 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok A menhelyről hozott kutyákról? Azon gondolkoztam hogy engem nem is érdekel hogy fajtiszta-e és ha menhelyről hozunk az olcsóbb is valamivel nem? Menhelyen mennyibe kerülhet egy kutyus?
2010. szept. 27. 19:05
 9/15 MME ***** válasza:
100%
Menhelyen adományt kell fizetni az elvitt kutyáért. Sok helyen ez egy oltás ára, vagyis általában 5000 Ft. Ez a minimum; persze, ha jó érzésű ember vagy, akkor annyit adományozol, amennyit számodra megér a menhely munkája, és nélkülözni tudsz. Ezzel is támogatod a menhelyet, segíted az ott maradt kutyák sorsát ;)
2010. szept. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Menhelyről elhozva a kutyát ki kell fizetni az oltása árát, pár ezer ft. Adhatsz még adományként, hogy legye pénzük több kutyust megmenteni.
2010. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!