Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak hogy ne a fogával vegye el a jutalomfalatot?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy máshogy? xD
2010. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
Gondolom a nyelvével szeretnéd. Csak akkor add neki oda a falatot, ha nyalogat és akkor rájön, hogy ne foggal hanem nyelvvel vegye el.
2010. szept. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Peppo válasza:
Legyen egy vezényszó (nálam a "szépen"). Ha hirtelen akarja elkapni, húzd vissza a falatot. Jelezd neki, hogy fáj neked, ha ő nem vigyáz. Csak akkor add neki oda, ha már picit óvatosabb. Aztán minden egyes kísérletnél, amikor már egyre ügyesebb az előzőhöz képest, dícsérd meg, és add neki oda a jutalmat. Az én kutyám (bordeauxi dog extra nagy szájjal és fogakkal) annyira belejött, hogy már a nyelvét is kidugja előre, nehogy véletlenül is a fogával hozzámérjen. :)
2010. szept. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

amit a 3. válaszoló csinált, egy csomó ideig csináltam vele, de nem fogja az "adást". :( pedig könnyen tanul.


Enyém amstaff szuka 1,5 éves, hát nem kellemes amikor a fogával veszi el.

2010. szept. 26. 19:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem túl kedves módszer, és nem vagyok híve a fizikai bántalmazáson alapuló nevelésnek, de ez azon kevés esetek egyike, amiért én azonnal orrbaverem a kutyát. Ahogy lendületből, durván nyúl érte, már megy is az orros.
2010. szept. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a "jelszavas" nevelés vált be.

Mondom neki, "ügyesen", és ha látom, hogy kapni akar, elveszem a kaját előle.

De ennek az az alapja, hogy az én kutyám általánosságban is csak akkor nyúl a kajához, ha azt mondom, "tessék", és akkor is csak óvatosan, mert már párszor eljátszottam vele, hogy orrba csaptam, amikor az engedélyem nélkül akart enni.

Fetartom neki a kutyakekszet, közvetlenül az orra elé, többször ismétlem, "ügyesen". majd hogy "tessék", és nagyon szuperül veszi ki. Még sohasem harapott meg, sőt, szoktuk mutogatni, hogy a frontfogaim közé veszem a kekszet, hogy a nagyobbik fele kilógjon, és úgy veszi ki, mikor morgom neki a "tessék"-et, hogy hozzám sem ér semmivel, csak a kekszhez a fogával. Nagyon ügyes.

2010. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!