Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápra váltsak? Váltsak...

Milyen tápra váltsak? Váltsak egyáltalán?

Figyelt kérdés

Gondolkodom rajta, hogy jobb minőségű tápra váltok mint a jelenlegi. Most Brit Premiummal etetek, 16 ezer forint a 15 kiló, és egy hónapog tart ki nekünk. Lehetőleg 20 ezer fölé nem mennék az anyagiakban, de ha van ebben az értékben jobb minőségű bármilyen márka szívesen kipróbálnám.

Egyébként a jelenlegi is teljesen jó, szereti a kutya is, bár a végtermék kupacokat néha kicsit sokallom :D

7 honapos kaukázusi szuka egyébként a delikvens.

Szerintetek érdemes váltanom, vagy ha bejött a Brit maradjak annál? Tudom, hogy vannak sokkal jobb minőségű tápok is ennél, de az életem rámenne mire a rengeteg választék közt találnék megfelelőt, így talán könnyebb lesz, a tapasztalataitok alapján.



2022. okt. 4. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen jó a Brit, felesleges leváltani.
2022. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Másfél éves koráig nem váltanék, utána lehet próbálkozni. A nagytestű és főleg juhászkutyákat nem szabad kölyökként "megnyomni", mert túl gyorsan fejlődhetnek pl a csontjaik, az izületeik meg nem tudják velük a lépést tartani.


A fajtát kicsit úgy is szelektálták, hogy kb moslékon is eléldegéljen és még dolgozni is tudjon, nem igazán jellemző rájuk, hogy különböző tápokat rosszul bírnának. Én úgy szoktam tápot keresni, hogy minél több hús legyen benne, aztán jó, ha nincs benne búza, kukorica, esetleg teljesen gabonamentes a végső szempont meg, amit még lehet nézni, hogy hidegen sajtolt legyen és ne csirke alapú, elvileg jó, ha többféle állatot tartalmaz.


Tápok: Markus-Mühle, Wolf of Wilderness, Lukullus, Rocco

2022. okt. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Maya Bunnyheart ***** válasza:
48%

Ha bevált a brit akkor nem muszáj váltani.


Bár ha nem emészti jól (sokszor és sokat 💩) az adott tápot akkor érdemes lenne váltani.


Legjobb minőségű tápok: Acana, Orijen, N&D, Platinum, Real Nature Wilderness, Wolf of Wilderness.


Ami viszont nagyon fontos hogy ha nem kap akkor kéne neki izületvédő (zöldkagylópor)


Növekedésben lévő kutyák – különösen nagytestűek

A nagytestű kutyák növekedése bizonyos életszakaszokban igen gyors ütemű, amivel az ízületeknek is lépést kell tartaniuk, hiszen jelentős súlynövekedés történik ezekben a szakaszokban. A nagytestű ebek 2-3 éves korukig is fejlődnek, így eddig mindenképp ajánlott az ízületek támogatása, hiszen nem ritkán 60-70 kg súlyú kifejlett kutyákról van szó. Ráadásul a csípő- és könyökízületi diszpláziában is érintett számos fajta, emiatt különös odafigyelést igényelnek. - Az én kutyám.

2022. okt. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Croissance tablettát kap, napi hármat orvosi javaslatra.
2022. okt. 5. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!