Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy iskolát akarok váltani? Egyáltalán váltsák iskolát vagy adják meg idot/esélyt ennek a sulinak?

Figyelt kérdés
Szóval én idén felvételiztem is rengeteget küzdöttem azért hogy felvegyenek az állam suliba ahova most járok. Azelőtt ugy álltam a dolgokhoz, hogy jaj de jo uj suli, uj emberek, uj barátok. (Mar nagyon untam az általánost.) Nagyon izgatott voltam a gólya tabor miatt viszont mindvégig ugy álltam a dolgokhoz, hogy nyitott leszek es nagyon jol fogom érezni magam. Nos nem igy lett. Nem volt semmi katasztrofálisan szörnyű, viszont egyszeruen senkivel nem talaltam azt a kozos hangot. Mindenki a barátomma vált, mindenkivel elvoltam de nem volt meg az a kozos hang es minden beszélgetés tok felszínes volt. NosHazajöttem a gólyatáborból és úgy álltam a dolgokhoz, hogy oke ez most igy alakult, nem fogom feladni a próbálkozást majd a tanévben ugy is jobban ossze szokunk. Nos ez sem igy lett. Mi összevont osztaly lettunk ezert mar volt egy kis feszültség alapból a csoport kozott (regiek/újak a regiek a nulladikosok akik most kilencedikesek mi pedig kilencedikbe be csatlakoztunk hozzájuk). Na mindegy gondoltam ez is fog változni. Aztan szét lettunk osztva 2 csoportra az egesz tanévre 16-16fo aminek semmi értelmet nem latom de ez most lényegtelen. Ugyanolyan érzésem van teljesen mint a golyataborban. El vagyok a többiekkel meg minden de megis ugy kelek fel reggelente hogy nagyon nagyon hianyzik a regi sulim a regi barátaim/osztálytársaim. Általában egyedul ulok orakon pedig azert en eleg szocializálódott emberke vagyok. Szoval megbántam. Megbántam az egeszet hogy idejöttem. Minden nap ugy kelek es ugy fekszem hogy melyik iskolaba tudnék at menni. Szerintetek? Mi ez az egesz ami most tortenik velem? :( Csak mert kb minden nap sírva alszom el pedig engem nem szoktak ennyi megérinteni a változások könnyen hozzászokok mindenhez. Mit csinaljak?

2019. szept. 29. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem vagytok éppen öribari viszonyban az osztálytársaiddal még nem kell iskolát váltani, ez még alakulhat. Nekem az egész középiskolát úgy kellett elvégeznem, hogy végig csesztettek, sulit se tudtam váltani, mert anyámék kötötték az ebet a karóhoz, hogy márpedig ott kell befejeznem. Engem motivált a piszkálás arra, hogy tanuljak, hogy legalább azzal ne tudjanak piszkálni.
2019. szept. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem érted. Itt nem arról van szó, hogy “öribarik” legyunk. En ertem mit akarsz mondani viszont jelenleg egy embert nem tudnék mondani akit szeretek.
2019. szept. 29. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem anno szinte véletlenül lett barátnőm, pont a másik csoportból, akikkel keveset voltunk együtt.Kb az elő félév végén találtunk egymásra. Akikkel eleinte próbálkoztam, csak haveri szinten maradtunk, nem igazán sikerült sok közöset találni, ami összetartson.

Az egyik fiam meg úgy két évig átbarátkozott a párhuzamos osztályba. Végül lett egy-két jobb haverja az osztályból is, de a barát, az igazi, az a másik osztályba járt.

Van ez így, alakul a személyiségetek, és egyre nehezebb egy igazi jó barátra találni. De ennyi idő alatt még ne add fel!

2019. okt. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem az a legfontosabb, hogy mi a célod, miért mentél abba a suliba. És, hogy ahhoz amit el szeretnél érni, adottak-e feltételek - pl jók-e a tanáraid.

Amúgy az, hogy ketté lettetek osztva hidd el, hogy egyáltalán nem értelmetlen, sőt. Sokkal hatékonyabb így az oktatás mint egy 30+fős osztályban.

A helyedben várnék még. A fiam ötödikben került nyolcosztályos gimibe, két évig észre sem vették egymást azzal a sráccal akivel már 10éves a barátságuk - mintha testvérek lennének.

De ha egy fél év/év után sem érzed jól magad, érdemes lenne váltani, ha oktatásban máshol is megkapod, amit szeretnél. Fontos a tanulás, de a négy év középiskolának másról is kell szólnia - brátságokról, programokról, élményekről. Remélem megtalálod a sulit, ahol ezeket mind megkapod. Drukkolok!!!

2019. okt. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!