Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tacskók hajlamosak az...

A tacskók hajlamosak az agresszióra? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Ismerek több tacskót és mindegyikük ugatós, öntudatos kutya, az odacsípés sem áll távol tőlük. Ismerősöm kutyáját is egy tacskó harapta meg. Szerinte a tacskók valamilyen szinten mind kattosak. Tudom, hogy az agresszió nem fajta jelleg, de biztosan vannak olyan fajták, amik hajlamosabbak az agresszív viselkedésre.

2022. okt. 10. 19:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
De, fajtajelleg. A tacsko ugat ha ideges, ha unatkozik, ha boldog, ha fel, ha talalt valamit, ha meglatja a gazdit, ha elmegy a gazdi... ugat az mindenre.
2022. okt. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
A szomszédban lakik tacskó, már nemtudom hanyadik. Mind hülye volt (mondjuk a gazdáik is azok) és a pokolba kívánom az egész fajtát.
2022. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Előző vagyok, régen volt egy osztálytársam akinek szintén tacskója volt és többször is odakapott neki, mesélte.
2022. okt. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Tacskóm van. Igen ugat, igen ideges. Senki nem nagyon mer elsőre bejönni, nem harap meg senkit. Nem tudom, ha nem lennèk itthon és bejönne valaki megtennè e, nagyon vèdelmez, de meg van nevelve. Ha ràszólok már nem ugat, körbe szimatolja aki jött, és ennyi. Nagyon okos, tanítható fajta, de akaratosak, öntörvènyűek. Nekem gyerekkoromtól van tacskóm, olyannak nem ajànlom aki nem tud kutyát tanítani.
2022. okt. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Igen, azt alairom, hogy tenyleg “zajosabb” fajta, viszont kello foglalkozassal azert a tacsko se ugat minden szarra, tapasztalat. Az agressziohoz nem tudok hozzaszolni, igazabol csak a sajat tacskomat ismerem, hala a jo egnek soha nem volt ezzel problema, baratsagos emberrel, allattal is. Lehet szamit az is, hogy tenyesztotol van? Passz.


Nyilvan amugy nalunk normalis nevelest is kapott, sokat jartunk kutyasuliba, elvegeztunk mindenfele “hulyeseget” is, mint pl trukktanulos tanfolyamot, hobbi szagkereso tanfolyamot, voltunk hoopers-en is, szoval a sima tanfolyamokon kivul is sokat jartunk, na :D

Es ugye naponta mozgatva van, nem is keveset, setalunk, feladatozunk is.

Igazabol a tacskoval tenyleg dolgozni kene ugymond valamit, tenyleg szuper kanape kutyak, de ha az enyembol indulok ki, borzasztoan igenyli a foglalkozast es a feladatokat is, imad tanulni, kajaert meg a csillagokat is lehozza az egrol.

De a legtobben csak azert tartjak, mert cuki, rosszabb esetben kivagjak a kertbe es ra se neznek soha. Szoval el tudom hinni, hogy sok a bolond tacsko, foleg mert a szaporitasa is elegge megy, biztos vagyok benne, hogy a legtobben nem egy stabil idegrendszeru, torzskonyves kutyat vesznek azert, hogy aztan kibasszak a kertbe ugatni.

2022. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
98%
Öntudatos fajta, mert a "munkája" révén rá van szorulva arra, hogy önállóan döntsön élet-halál helyzetekben. Ezért, bár kistermetű és cuki, nem a "napi 2x leviszem pisilni" panelprolinak ajánlatos, hanem aki esetleg kezd is vele valamit. Egy műkotorék pl. megváltás nekik, meg lehet velük kicsit "agresszívabban" játszani. Egy jólnevelt tacskó teljesen normális más emberek és kutyák társaságában, csak a mai magyar tacskótartók többsége nem képes megnevelni egy "pici, cuki" teremtményt.
2022. okt. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%
Rengeteg tacskót láttam már, aki etetés, jutifalatozás közben megharapta a saját gazdája kezét. Na, az egy nagyon furi dolog nekem, mert nálunk a kutya is addig ugathat vendégre, amíg az ajtóban áll, ha én beengedtem az illetőt, akkor egyből tudja, hol a helye, engem nem írhat felül. Sok a keverék, tacskójellegű kutya és még több a kutyákhoz nem értő, tacskófélét vásárló gazdi. Mivel trendi fajta, ráadásul drágább külföldi, mindig lesz piaca az olcsóbb, szaporított, ideggyenge verziónak.
2022. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Nekem az volt sokáig a tapasztalatom, hogy agreszívek. Azt tetszett egy lány (jó kapcsolatot ápoltunk 5 évig osztálytársak is voltunk) nekem. Ő családjának volt egy szuka tacskója. De az olyan volt nem ugatot sőt még egyszer az ölembe aludt el. Akkor megértettem sok mindenen mulik milyen egy tacskó.
2022. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
#8 Irigyellek. Nekem valahogy eddig minden hosszútávú barátnőmnek volt egy iszonyat neveletlen tacskója. Csak az mentett meg az örök ellenérzéstől, hogy kutyatenyésztő családban, rengeteg kutya között nőttem fel, és sosem a kutyát utálom, hanem a gazdát, akinek a viselkedését tükrözi szegény állat.
2022. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak egy tacskónk volt. Jártunk vele kityasuliba, sokáig nem volt vele gond. Kb. 9 évesen teljesen bekattant. Agresszív lett, és csak a nővéremnek fogadott szót.
2022. okt. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!