Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tacskók hajlamosak az...

A tacskók hajlamosak az agresszióra? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Ismerek több tacskót és mindegyikük ugatós, öntudatos kutya, az odacsípés sem áll távol tőlük. Ismerősöm kutyáját is egy tacskó harapta meg. Szerinte a tacskók valamilyen szinten mind kattosak. Tudom, hogy az agresszió nem fajta jelleg, de biztosan vannak olyan fajták, amik hajlamosabbak az agresszív viselkedésre.

2022. okt. 10. 19:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

[link]


Közben megtaláltam ezt :D

2022. okt. 10. 20:30
 12/20 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem tacskó keverékem van. Ugatós és idegenektől nem tűri el az érintést, sokat dolgoztam rajta, hogy egyáltalán csendben megtűrje őket zárt helyen, de nem vennék mérget rá, hogy ha nyomulósan közelítenének felé, akkor nem harapna oda. Kutyákkal többnyire jól kijön, vannak barátai, de van olyan is, akivel nem lehet összeengedni. Szoktatás (2-3 közös séta, ismerkedés) után minden kutyával okés, kölyköket kimondottan szereti. Mondjuk ő mentett kutya, szóval sok minden lehet a háttérben, de ahogy hallom a többi kutyástól többségüknek van negatív tapasztalata velük.
2022. okt. 10. 20:39
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Közismert, hogy az önbizalom fordítottan arányos a mérettel. Ez részben azért van, mert munkakutyáknál erre szükség is van, részben meg azért, mert a kisebb testű kutyától kevésbé félnek az emberek, ezért kevesebb a motiváció arra, hogy megnevelje a gazdi.
2022. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A tacskó nagyon okos fajta, de cseppet sem az a cuki kis zsebkutya, amilyennek sokan hiszik. Alapból vadászkutya (kotorékeb), öntudatos, természetesen nevelés kérdése is, de könnyen megcsipked. És egygazdás, ez is főleg idősebb korában jön ki.
2022. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%
Alapvetően a neveléssel van a baj, ugyanis a mérete miatt sokan csak házikedvencnek tartják, csak azt felejtik el, hogy a tacskó munkakutya és ehhez mérten kell tartani, nevelni és foglalkozni vele. Ha ezeket betartják, akkor kiegyensúlyozott lesz és nem kattant.
2022. okt. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Arra lett tenyésztve, hogy menjen be a full idegen lyukba, és kutassa fel, majd tartsa fel a rókát/borzot, közben pedig ugasson. Arra is használták, hogy menjen oda a vaddisznóhoz és őrült tempóba rohanjon össze-vissza a lábai között és közben ugasson, csipkedjen, ha pedig szólnak neki, menjen el, a kifáradt vaddisznót meg megölik. Néha pedig még utánkerestek is vele, ami meg megint nem egy kooperatív munka.

Ezek után nem egy nagy csoda, ha egy tacskó ugatós, szeret csipkedve játszani és szaglászni.


Ettől függetlenül én nagyon sok jólnevelt, kedves tacsit ismerek, a lényeg talán az, hogy a gazdi "szigorúan" fogja és legyenek tiszta és merev szabályok.

2022. okt. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%

"tenyleg szuper kanape kutyak"


Kotorék-vadászkutyák. Minden, csak nem "kanapé". Persze, hogy idegbeteg sokuk, mert nulla foglalkozással kanapékutyát csinálnak belőle. Holott arra lett tenyésztve, hogy feladatot lássanak el. Ennek megfelelően szívósak, okosak, de makacsak. Ez főleg annak köszönhető, hogy vadászat során a kotorékban saját döntéseket kell hozniuk, nem számíthatnak folyton parancsszavakra.

Az agresszió nevelés kérdése. Tény, hogy általában bátrak. A mienk mondjuk nem agresszív, sosem harapna. De ellenben ugatós, ásós, makacs. Igányli a tanulást, lemozgatást. Kemény dió, pedig sok kutyánk volt már. El tudom képzelni, hogy vannak egyedek, amik foglalkozás nélkül agresszívak is lesznek.

2022. okt. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Tacskot az tartson, akinek nincsenek szomszedai, vagy vannak suketek. Egesz allo nap kepes ugatni. Akar 8 oran keresztul, amig vegre haza nem er valaki es le nem viszi...
2022. okt. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
45%

17-es, tok jo, hogy kiemeltel egy reszt a valaszombol, de a tovabbiakat nem szandekoztad elolvasni? Vagy csak belem akarsz kotni minden aron? Pedig szerintem en jol tartom a tacskomat, ahogy olvashattad is a valaszomban. Mar ha vetted a faradtsagot es elolvastad, nem csak arra mentel ki, hogy akkor most aztan jol megmondjad az igazad masoknak🤣 Nem kell, koszi, gyerekkorom ota tacskok vesznek korul, nagypapam vadaszott, van tapasztalatom abban is, amikor vadaszatra tartottuk oket, meg amikor csak szimplan varosi kutyanak.


Egyebkent ezt ugy kell erteni,hogy tenyleg szuper kanape kutyak, mert azok! Akinek tacskoja van, ezt tanusithatja. Akinek meg nincs, az ne pofazzon bele :D Veluk se kell am 24-bol 20 orat dolgozni, nyugika.


A tacskok kifejezetten szeretnek lustalkodni, a gazdi oleben pihenni, termeszetesen akkor, ha le vannak farasztva es meg vannak nevelve :)

2022. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel egyetlen agresszív tacskót sem ismertem, olyanokról beszélve, akikkel együtt sétáltunk a saját kutyámmal, vagy akinek a gazdájánál voltam látogatóban. Olyat ismerek, hogy a saját kertjében ugat, de ez nem feltétlenül agresszió.

Nagyon sok kistestű kutya - és ide tartozik a tacskó is - egyszerűen a helytelen tartás és nevelés (ill. annak hiánya) miatt lesz agresszív. A tacsik amúgy öntudatos, makacs, karakán jellemű kutyák, kb. mint a terrierek, hisz kotorékebekről van szó. Ha egy ilyen jellemű kutyát nem nevelnek megfelelően, akkor válhat agresszívvé, igen, de másik gazdánál ugyanaz a kutya nem lenne feltétlenül az.

2022. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!