Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen földtől elrugaszko...

Miért ilyen földtől elrugaszkodottak sok esetben az állatmenhelyek?

Figyelt kérdés

Biztos vannak normális menhelyek is, de soknál látom, hogy nem csak betarthatatlan, de tejesen földtől elrugaszkodott feltételeik vannak. Nyilván, meg kell szűrni a jelentkezőket, persze, ezzel egyet értek, de nagyon durva feltételek vannak sok esetben. Ezzel szerintem ellehetetlenítik az örökbefogadást, pedig épp az lenne a cél, hogy ne a menhelyen éljék le az életüket a kutyák. Vagy én látom rosszul?


Mondok egy egyszerű példát: eszkuláp nem ad örökbe úgy, ha van otthon másik ivaros kutyád. Ez több szinten butaság szerintem. Egyrészt, a menhelyről jövő kutya már eleve ivartalanul van kiadva gazdinak, vagy ivartalanítási kötelezettséggel. Baleset tehát nem történhet. Mi van akkor, ha az ivaros állat mondjuk tk-s, és részt fog venni tenyésztésben (nekem pl így van kanom, hogy a tenyésztője fedeztet vele időnként, meg a tenyésztőn keresztül mások is - na értitek, lényeg hogy nem én itthon szaporítgatom, hanem rendesen a tenyésztő intézi ezeket a dolgokat hivatalosan). Most én pl ettől rossz gazdi vagyok, nem adhatok jobb sorsot egy menhelyi kutyának? Szerintem de. Az, hogy valaki ivarosan hagyja az állatát, nem jelenti, hogy rossz gazda. Sőt, egy ilyen kiállítási kutyával tök sok mindent kell foglalkozni, ide vinni oda vinni, közben simán jó kis élete lenne itt nálunk egy mentettnek. De nem adnak… nem hiszem, hogy ez a jó irány…



2022. okt. 13. 12:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

6-os, én ilyet nem tapasztaltam. Előéletes örökbefogadott ivartalanított kutyám van, nem a másik kutya ivarosságától függ, hogy melyikkel szimpatizál és melyikkel nem.


Az Eszkuláp nekem sem szimpatikus, de nem terveztem tőlük örökbe fogadni, a Border Collie fajtamentéstől van kutyám, velük jó a tapasztalatom, korrektek. Illetve ha lesz következő kutyám, inkább valami kicsi egyesülettől tervezek örökbe fogadni, akik amúgy is nehezebb helyzetben vannak, és kisebb a támogatottságuk, sokszor ők nagyobb szélmalomharcot vívnak, mint a nagyobb egyesületek. A borderesek is még annyira új egyesület volt, amikor tőlük örökbe fogadtam, hogy még adó 1%-ot sem kaphattak abban az évben.

2022. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

6-os valami nagyon okosat akart mondani, csak nem jött neki össze.


Na a kerdes abszolut aktualis, pont most raktak ki megint valami rinyaposztot Eszkulapék. Pénz az kell, örökbeadni azt csak kb fiatal belvárosi hipsztereknek. Nem ad kinti kutya mellé (hat marpedig egy komondor vagy egy kuvasz nem való bentre), nem ad ivaros kutya mellé (10bol 9 kutya szeretne olyan sorsot, mint az én ivarosaimnak van), nem ad öregnek (ki szamit oregnek? 50-60 vagy ki?)… ez nagyon gáz, de a markukat azért tartjàk ahogy illik…

2022. okt. 15. 07:58
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

Feltételezem ismét kölykökről van szó. :D idős embernek ne is adjanak kölyköt, szerintem korrekt


Ha ennyire nem tetszik, keress más állatmentő egyesületet, van bőven

2022. okt. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13%

De most mit frocsogsz itt kerdezo? Tessek tovabb menni, ha valami nem tetszik. Olyan szabalyokat hoznak, amilyeneket akarnak. Ha sirnak a penz miatt, az is az o dolguk. De akarmilyenek is, sokkal tobbet tettek eddig a kutyakert, mint te vagy en, vagy az itt valaszolok egyuttveve SE.


Az, hogy nem adnak kinti kutya melle ( nana, mert az a tapasztalat, hogy ilyenkor az orokbefogadott, amugy benti kutyanak valo allat rohadt gyorsan kikerul a masik melle). Nem adnak idosnek? De, adnak, de 7+ eves kutyat, kolykot, fiatalt nem, teljesen jogosan szerintem! Rengeteg kutya kerul igy menhelyre, hogy az idos gazdi meghal, aztan a kutyat senki nem vallalja, mehet a levesbe.


Egyebkent meg ok is adnak kinti tartasra is, pontosabban en mar olvastam toluk, hogy pl kuvasz keverekeket, nemetjuhasz keverekeket adnak kintre. De mivel tacsko fajtamentes, azt konyorgom ne vard mar el, hogy kistestu kutyakat is adjanak kintinek vagy kinti kutya melle.

Nekik is az a celjuk, mint minden mas szervezetnek, hogy jo gazdat talaljanak a kutyaknak, olyat, akitol utana nem kerul vissza a kutya a menhelyre. Ezert van ennyi szabaly es ezert nem adnak orokbe akarkinek, barmi aron. Mert nem az az elsodleges cel, hogy kevesebb kutya legyen naluk, hanem az; hogy megfelelo gazdakat talaljanak.

Es igen, mindehhez penz kell. Kur...va sok penz. Ez van.

2022. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%

"De akarmilyenek is, sokkal tobbet tettek eddig a kutyakert, mint te vagy en, vagy az itt valaszolok egyuttveve SE."


Azért én hallottam olyan sztorikat menhelyekről, hogy a cukibb kutyákat visszatartják, hogy velük kampányoljanak, mert ezekre jobban kapják a támogatást, mint a csúnyácskább egyedekre. Illetve amikor egy kommentszekciót elárasztják a szitkozódások, de egy sem segít amúgy a szitkozódók közül, csak a szája jár, az egyesület meg nem állítja ezt le, illetve hagyja, azt sem érzem a kutyák érdekének. Ahonnan én fogadtam örökbe, ott ezeknek elejét veszik, és nem torkollik végeláthatatlan vitákba a kommentszekció. Nyilván megszűrik azt, hogy hova kerül egy kutya, nekik sem érdekük, hogy rossz helyre gazdisodjon, vagy visszakerüljön, ha visszakerül, akkor sem hagyják elhatalmasodni a vitát, adnak korrekt magyarázatot, nem ködösítenek (van úgy, hogy egy kutya és egy gazdi nem passzol hosszú távon, még ha az elején jó ötletnek is tűnt, van, ami a gazdinál derül ki), és kérik, hogy ne az örökbefogadónak essenek neki az emberek, mert az nem szolgálja azt, hogy a kutya a megfelelő gazdihoz kerüljön. Szerintem ez a megfelelő hozzáállás, ha tényleg a kutyák érdekét nézik.

2022. okt. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

De, siman varom, hogyha van kint egy kuvaszom pl, attol még miert nem tarthatnék bent egy ölebet.


Amugy a veszely nem fenyget, hogy orokbe fogadjak (ugye nem is fogadhatnék, mert szar gazda vagyok es nem melto orokbefogadasra mert van itthon 2 multichampion ivaros tenyeszallatom, koszonik szepen szuperul elvannak), papiros kutyat fogok venni. Ott kapok is, raadasul nem lesz zsakbamacska. 🤷‍♀️ En jol jarok, a “szegeny kis árvàk brühühü” mar kevesbe, es majd lehet mutogatni oket es tarhalni veluk a neten…

2022. okt. 15. 10:18
 17/20 anonim ***** válasza:
13%

Ja hogy akkor tenyleg csak frocsogni jottel ide :D

Most jobb? Mindenki azt csinal, amit akar. Nem is kell mindenkinek orokbefogadni, szerencsere sok lehetoseg kozul lehet valasztani, ha valaki kutyat szeretne :)

De ennek a hisztikenek nem latom ertelmet.

2022. okt. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Egyszerűen arra volnék es vagyok még mindig kíváncsi, hogy mi a racionális, a kutyák jólétét es gazdásodását megfelelő helyre segítő célja annak, hogy: egy eleve ivartalan kutya nem mehet ivaros mellé? Egy benti öleb miért nem mehet egy kinti házőrző mellé (nagy kint, pici bent)?


Ezt meg tudjàtok magyarázni?

2022. okt. 15. 10:35
 19/20 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, ha esetleg mégis segítenél örökbefogadással, nézd meg mondjuk a Mini Menedéket.
2022. okt. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__allatvedelem__108952..


Érdemes ezeket a válaszokat is aprólékosan végigolvasni:) egy kis adalék a témához

2023. jan. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!