Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Elegem van az állatmenhelyek/á...

Elegem van az állatmenhelyek/állatvédők koldulásából??!! (provokatív cím!)

Figyelt kérdés

Kicsit hatásvadász a cím, szándékosan

Felfigyeltem egy jelenségre mostanában és rohadtul kezd elegem lenni. Facebookon meg a létező öszes médiumban mostanában nem látok mást, mint állatmenhelyes, állatvédős posztok megosztását, adománygyűjtést, hatalmas adományozásokat ( több száz kg táp, rengeteg használt ruha, milliós pénzösszegek)... Magával a jelenséggel nem is lenne gond, hiszen én is önkénteskedtem bármiféle reklám nélkül. Nem szeretném megnevezni a helyet ahol voltam de napi szinten jöttek az adományok, helyi cégektől, magánemberektől, tele volt a raktár minden földi jóval a kutyusoknak. A pénzről nem is beszélek aminek nagy részét a mindenféle fizetett alkalmazottak tették ki, vagy egyszerűen adminisztratív költségként a főnökaszony kiutalta magának. Nos ezeknek függvényében miért van rengeteg olyan poszt, hogy előadják bizonyos menhelyek, hogy éhen halnak a kis állatok vagy mennyire nehéz helyzetben vannak? Miért vetik meg lassan az embert mikor nem állatvédő alapítványnak, hanem pl. kórház alapítványának adja az 1%-át? Ki mit gondol erről?



2021. jan. 8. 19:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
87%

A kommunikáció sokszor valami förtelmes. Mikor kiposztolják a színszorító posztot, hogy "Buksi" senkinek sem kell évek óta és már alig tudják etetni. Közben meg volt rá jelentkező, nem is egy és teljesen jól szituált emberek, csak mondjuk van gyerekük. Vagy esetleg kint tartanák a kaukázusi jellegűt.

Én azon is ki tudok akadni, mikor kipellengérezik, ha valaki lead kutyát vagy mondjuk találnak az udvaron. Vannak állatkínzók, nem szabad tagadni, de ha a 80 éves egyedül élő nénit infarktussal kórházban kezelik, akkor ettől még nem lesz egy utolsó szemétláda.


Adományozásra szerintem a tárgyi adomány a legjobb. Emberek részére is azzal szoktam adakozni, nem pénzzel.

2021. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
13%
Tettél valamit az ellen, hogy a főnök magának számlázza az adományokat? Mert, ha bizonyítékod van rá, akkor kellene. Azért nem kell minden állatmenhelyet büntetni, mert az egyiknél nem tisztességes a vezetőség! És nem, nincs "elegem" az állatvédős posztokból, sőt, amilyen itthon az állattartási "kultúra" kellenek is.
2021. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
65%

én is egyetértek az 5-ös válaszolóval.


ha a kérdés provokatív, az én válaszom még inkább az lesz :D

nekem az a tapasztalatom, hogy Mo-on jobbára az antiszociális, pszichésen labilis (sokszor alacsony iskolázottságú), frusztrált emberekből lesznek állatvédők, akik aztán istent játszva kompenzálnak.


egyik másik kérdésnél a sok IQ bajnok megmagyarázta, hogy teljesen rendben van, hogy Kapin Ricsike, bement egy rákos emberhez, és szidta meg leköpte. egyszerűen az átlagember a saját frusztrációját is levezetve védik az állatok.

sőt..nekem múltkor meg is mondták, h mivel nem támogatom az ilyesféle önbíráskodást és nem irodalmi stílusban írtam, hogy „egy szinten vagyok az állatkínzókkal”. no comment.


az meg különösen ironikus, hogy sok menhely (itt közelünkben az esztergomi is) a támogatások egy részét a főnök privát dolgaira fordítja, miközben a faceen fröcsögve szidja állandóan az embereket.

2021. márc. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
76%
Csatlakozom!Nagyon sokáig követtem egy győri macskás szervezetet.Klassz, változatos volt az oldaluk mindig reagáltak a kommentekre.most már hanyok tőlük. Mindig a kéregetés,de MINDEMRE! A kedvencem, hogy fenyezik magukat, hogy nem alszanak, erőn felül teljesítenek, közben jelenleg is egy szerencsétlen macskából csinálnak tűpárnát a marketing miatt, ahelyett, hogy megadnák neki a kegyelmet. Az egojuk fontosbb a józan észnél.
2021. ápr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
68%
#23, ilyen helyen dolgoztam egy ideig és teljesen igazad van. A rengeteg problémás kutya labdába se rúgott a problémás kollegák és ügyfelek mellett.
2021. aug. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
64%
23 az esztergomi menhely az aminek SOHA nem fogok pénzt utalni. Nagyon rossz tapasztalatom van sajnos.
2021. aug. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

26/26


23-as vagyok.


Nem is szabad utalni nekik. Régebben volt egy szerelőnk a cégnél, aki korábban az egomi menhelynek dolgozott. ő mondta nekünk, h nehogy pénzt adjunk nekik, mert a tulaj asszonyság hajlamos a pénz nagy részét a házára költeni.

2021. aug. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
82%
Azért nem mindegyik csal.Sok a valóban rossz helyzetben lévõ is.Az én közelemben is van egy.
2022. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
51%
Vannak olyan egyesületek, akik kevésbé támogatottak, miközben elég rossz a térség helyzete állattartás terén, sok a kóbor, kidobott kutya, macska, sérült, bántalmazott állat, akiket ezek a magukra maradt kis egyesületek próbálják ellátni. A nagyokat többen támogatják, jobban ismerik.
2023. febr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!