Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél mindentől a kutyám?

XY5 kérdése:

Miért fél mindentől a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni kutyámmal (golden retriever)kapcsolatban. Ebben a hónapban lesz 1,5 éves és semmit se tudtam/tudtunk neki segíteni.


10 hetes kora óta nálunk van minden nap 2x visszük sétálni, sokat játszunk és nagyon sokat foglalkozunk vele. Nappal kint van este pedig bennt alszik a házban. A családtagokkal egy rossz mozdulata sem volt soha. De amikor betöltötte a fél éves kort, akkor elkezdett félni a sétától, az autóktól, emberektől és a kutyákról is. Mindenhova ahová csak tudom viszem magammal és amikor egy bizonytalan ember szeretné megsimogatni,akkor morog . Az állatorvos asszisztensének pedig oda kapott a múlthéten. Nem tudom miért csinálja ezt, de én már kezdek kétségbe esni és ezért szeretnék tőletek tanácsot kérni.


Kérlek ne negatív válaszok jöjjenek csak segítségek.


Segítségeteket előre is köszönöm.



2022. okt. 17. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
És még azt mondod, a kutyád fél mindentől? Másokra morog és megharapja őket... ez rohadtul nem oké. Alap, hogy szájkosarat teszel rá!
2022. okt. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaiskola/ trener. Vagy mindketto.
2022. okt. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Honnan van a kutyád?

Sajnos, felkapott fajta és akár törzskönyvesen is kaphatsz nem megfelelő idegrendszerű kutyát.

Az emberek többsége azt gondolja, kinézetre olyan egyszerű választani. Netán még tenyésztőt is választ. Csakhogy bármilyen párosítás, ami hivatalosan történik, kap törzskönyvet. Sok tenyésztő pedig akkor is használja a szukát, kant, ha tudja, nem igazán stabil az idegrendszere.

Egy jó iskola, kiképző segíthet rajtatok.

2022. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Enyém is morog, ha idegen akarja megsimogatni, de szerintem ez nem gond. Nem minden kutya egy édibédi simizhető típus. Az meg alap (kéne hogy legyen...), hogy előbb kérdezünk. Ha nem, akkor én lépek közbe mielőtt a kutyához érne, de nem is értem honnan jön némely embernek, hogy minden kérdés nélkül egy idegen kutyához nyúljon. Te se hagyd, hogy hozzáérjenek, nem szereti és kész. Ha amúgy nem támad ki az emberekre/kutyákra, akkor ezt el kell fogadni. Enyémnek 3 találkozó kell, hogy egyáltalán hozzá lehessen érni.
2022. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8%
A szájkosár a tünetet enyhíti, de nem megoldás. Kutyatréner!
2022. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Honnan van?

Valószínűleg örökletesen nagyon rossz idegrendszerű, amit ti is rosszul kezeltetek. Eddig hogy próbáltátok meg javítani ezt?

2022. okt. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!