Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már, hogy rossz fajtát...

Volt már, hogy rossz fajtát választottál?

Figyelt kérdés

Ami nem hozzád illett, nem bírtál vele eleget foglalkozni, nem volt való lakásba/kertbe, vagy nem volt rá elég időd, vagy rájöttél, hogy ez a fajta

nem hozzád illik.

Milyen fajta a kutya/volt.

Mennyi ideje/ideig volt veled.

Mitől nem illet/illik hozzád.

Mikor jöttél rá, hogy mégsem olyan fajta a kutya, ami hozzád illene?


2010. szept. 27. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Dobermann, 2 évig próbálkoztunk, de nem nekünk való volt. Nekünk családi kutya kell, téves választás volt,mert ő nem az, egy kemény egyemberes kutya. megváltunk tőle, jó helyen van azóta is.
2010. szept. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
hát igazából jó, hogy egy nem hozzám illő fajtát választottam. :) Ugyanis nagyon otthonülő típus voltam, és ennek ellenére beszereztem egy tündéri border colliet. Aztán ahogy nőtt, vele együtt a mozgásigénye is több lett. És miután így pusztításba kezdett, észre vettem, hogy probléma van, ezért megkérdeztük a dokit. Aki elmondta a szitut, kőkeményen. A kutyus azóta 3 éves, aktívan agilityzünk és naponta elmegyünk canicrossozni (kutyás futás) olyan 10-12 kilométerekre. Szóval sportosabb embert nevelt belőlem a kutyám, hálás vagyok neki, mert amúgyis kövér voltam, de már már fitt az alakom, komolyan a kutyatartás a legjobb fogyókúra. :D
2010. szept. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Hmmm... van egy keverékem, egy staffordshire terrierem, és egy border colliem.

A keverékem tuti hozzám illik.Ő már 7 éves.

A staffordshire terriernél most érzem, hogy kötődök hozzá..és illik hozzám. (1 éves)

A border collie... mindig ilyen kutyust akartam. nagyon jó temperamentumú.De nem gondoltam hogy ennyire foglalkozni kell vele. Főleg most. Mindegyik kutyámat imádom. hogy hozzám illenek-e vagy sem...az nem érdekel.

Legalább nem fogok elhízni :))

2010. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Husky, amivel végülis nem volt gond, csak hamar kaptam, gyermekkoromban, és nem foglalkoztam vele eleget. Ő meg elfoglalta magát a kertben, amitől az nemsokáig maradt kert:)
2010. szept. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem.Ha baj van a kutyával,az mindig a gazda hibája.Ezért nem válnék meg tőle,inkább kijavítanám a hibát szakember segítségével.
2010. szept. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt. Az első kutyám csak úgy véletlenszerűen kaptam és pont illet hozzám meg hát igaz, a legtöbb a gazdán múlik nem a fajtán. Amúgy első, nem akarok beleszólni, de szerintem a dobermannról egyértelműen elmondják azt amit te is. Akkor miért nem láttátok előre hogy nem egy családi kutya?
2010. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Nekem egy tacskó keverékem van. Na hát ha valamilyen kutya nem illik hozzám, akkor az ő. Annak ellenére, hogy egyformák vagyunk a kutyámmal. :D Imádom őt, de soha többé nem lesz ilyen kutyám, az is biztos. Az ő jelleme és ahogy bánni kell vele, hozzám nagyon nem passzol. Viszont mivel ajándékba kaptam, nem volt "más választásom". És mikor ott állnak előtted egy ajándék kiskutyával és azt mondják, ha nem akarod nem kell elfogadnod, akkor sem tudsz nemet mondani, ha amúgy már rég kutyára vágytál és tapasztalatlan is vagy...

Később lett még egy kutyám, ő már tudatos fajtaválasztás volt és főnyeremény. Tökéletesen összepasszolunk és kiegészítjük egymást. Végtére is ez volt nekem a legnagyobb tanulság, hogy fajtát egyrészt nem csak külsőre választunk, másrészt, hogy kutyát ajándékba nem adunk!

2010. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Olyan volt, hogy befogadtam olyan fajtát ami nem hozzám illik. Egy pincsiről van szó. Én sportosabb, nagyobb kutyát szerettem volna. Nem mondom picsihez képest aktív lehet vele mozogni, de egy terriert jobban előnyben részesítettem volna. Vagy egy munkakutyát. De ennek ellenére imádom és hiába nem nekem való mindent megteszek hogy jól érezze magát. Tudom hogy nem való nekem például border collie mert nem lenne időm lemozgatni rendesen de ha még is úgy dobná az élet, hogy bekell fogadnom egyet akkor felkelnék suli előtt 1 órával mint ahogy szoktam és lent lennék a kutyával. Szóval alkalmazkodnék :)


Első válaszoló: A dobermann tényleg egygazdás kutya de az egyáltalán nem igaz, hogy nem családi kutya. Nekem ismerősömnél három (viszonylag) kisgyerekkel él együtt. A legidősebb 8 éves a kutya meg ha jól emlékszem 3-4 éves. Mindig viszik családi kirándulás céljából meg ilyenek.

2010. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Hozzám a mostani nem illik, de nem a fajtája miatt, hanem ez a egyed nem illik sajnos. Előző is ilyen fajta volt, és ő illett, de a mostanihoz gyenge vagyok sajnos. De dolgozom rajta én is keményen, nagyon nem szeretnék kudarcot vallani vele.


Ez sajnos sokkal inkább kihívás, mint öröm, de nem baj, megküzdünk!

2010. szept. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Milyen fajta, és miben tér el annyira az egyed?
2010. szept. 27. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!