Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bull tipusú kutyákkal miért...

A bull tipusú kutyákkal miért ennyire előítéletesek? Vagy más kutyákkal is ezt csinálják?

Figyelt kérdés

Nem régiben örökbe fogadtunk menhelyről egy staffordshire bullterrier keveréket. Első kutya, de pont azért adták oda, mert ritka szelíd… Nem 100%-osan engedelmes még, de agresszió jelét sem mutatja és majd menni fog kutyaiskolába is.


A térdemig sem ér a kutya, mégis mindenki fél tőle. Ha sétáltatom, átmennek a túloldalra, meg elugrálnak az emberek…


Illetve közterületen, valakinek a kerítésétől legalább 10 méterre megálltunk, ahol volt bent egy kutya. A kutya a kerítésen belülről nagyon nagyon ugatott és ment neki a kerítésnek… Az enyém az nem ugatott, nem csinált semmit, csak egy picit megmakacsolta magát és lefagyott… De pár másodperc után jött tovább (pórázon volt természetesen, mindig azon van, pont mert nem teljesen engedelmes). És nekem kiabáltak ki a lakók, hogy meg kéne nevelnem a kutyámat.


Meg volt, hogy elment mellettünk simán egy ember és furán nézett a kutyámra… Én mondtam neki annyit, hogy “nem harap”, erre az mérgesen azt felelte, hogy “lóf@szt nem!”.


Én komolyan nem értem, hogy mi van az emberekkel…

Tudtam, hogy sokan félnek a bulltipusú kutyusoktól, de ilyen reakciókat szerintem egy KAU, vagy kuvasz sem kap, amikor az 5* akkora.


Nektek mi a tapasztalatotok ezen a téren?



2022. aug. 31. 08:40
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
45%
A másik oldalról és laikusként: ez egy harci kutya, nem? Kifejezetten arra tenyésztették, hogy harcokban öljön. Hát ezért félnek tőle az emberek.
2022. aug. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
41%

El kéne engedni a harcikutya kifejezést.


A helyes kifejezés: dajkakutya.


Kérdező, nem tudom, hogy hol laksz, de általában kisebb, tudásszintben visszamaradottabb falvakban jellemzőbb ez

2022. aug. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
89%
Tapasztalatom szerint a szimplán nagyobb testű kutyáktól is sokan félnek.
2022. aug. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

#1.


Eredetileg arra lettek kitenyésztve, hogy más kutyákkal viadalozzanak, ebből adódóan kutyákkal hajlamosak agresszívak lenni, de mivel emberek választották szét a kutyákat, az soha nem volt kívánatos hogy emberre támadjanak… Meg különben is sok víz lefolyt azóta a Dunán.


A nagytestű pásztorkutyák is ölésre lettek tenyésztve, hogy megöljék a rókát, sakált, farkast, vagy akár a tolvajokat, stb. Hogy még a medvével is szembeszálljanak…

Meg azért egyes vadászkutyákban is elég nagy a vérszomj.



#2.


Gyakorlatilag egy város amiben lakok, de sokan azt hiszik elsőre hogy falu, mert eléggé az a szint…

Egyébként itt minden házban van minimum 1 kutya, sok helyen 3 is, de magamon kívül 2 olyan gazdiról tudok pár kilométeres körzetben, akik szokták (rendszeresen) sétáltatni a kutyájukat.

Szóval lehetséges, hogy igazad van és a hely miatt is van…

2022. aug. 31. 09:01
 5/60 anonim ***** válasza:
87%

#1 és #2 kommentjét is javítanám.


Igen, valóban harcikutya volt (bár az eredeti cél a marhák terelése és védelme volt, ahogy a neve is mutatja), ez a harci szellem szigorúan csak a másik kutya felé irányult. Ha egy kutya az agresszió legkisebb jelét is mutatta egy ember felé, azonnal kizárták a tenyésztésből.

Nem csak, hogy értelmetlen és veszélyes dolog agresszív kutyákkal foglalkozni, de a kutyaharcok végén sokszor szétszedi a kutyákat valaki, és ez nyilván sokkal nehezebb úgy, ha a kutyák őt is megmarják.


A dajkakutyaság egy nagyon aranyos mítosz, célja a "harcikutyák" rossz hírének az elnyomása.


Az igazság az, hogy bár a - jól nevelt, jó vérvonalú, teljesen egészséges - bull típusú kutyák (a többi fajtához hasonlóan) nagyon szeretik a családot, és remek társa lehet a gyerekeknek, SEMMILYEN állatot nem szabad felügyelet nélkül hagyni, így nem lehet dajka egy kutya.


Reflexből odakaphat, ha a kisgyerek véletlenül fájdalmat okoz neki (nem hibáztatható a kutya, nem direkt csinálja), vagy akár véletlenül is bánthatja a gyereket (pl. örömében fellöki).

2022. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
97%

Azért, mert a mai napig sok gyökér ezt veszi vagányságból, foglalkozni nem akarnak, nem tudnak vele és ezek a fajták ilyen neveléssel elkezdik felerősíteni azt amire eredetileg szelektálták őket, tehát idegbeteg dögök lesznek. Ismerem a fajtát, tudom, hogy mennyire jószívű tud lenni, de csak a megfelelő gazda kezében! Mikor odakerül a suttyó susogókabátos napszemcsis ökörhöz aki 5 kilós lánccal sétáltatja, annál olyan is lesz a kutya. Aztán mikor kiszökik és megtámad valakit megy a csodálkozás.

Átlagos kutyát durva körülmények között lehet idegbeteggé nevelni, a bullokat egyszerű trehánysággal is könnyű, épp ezért van az ellenszenv miattuk.

2022. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
81%

1# vagyok, köszi! Így árnyaltabb. Valszeg részben tényleg előítélet, amit a különös pofája, illetve az is okoz, hogy nem ismerjük még annyira, mint pl. a vizslát, tehát nincs tapasztalat, csak a legendák. Én pl. sokáig azt hittem, hogy a pitbull a bull. De azért azt tartom, hogy aki ezt a fajtát választja, az maga is azért dönt így, mert ugyanez a harci legenda izgatja. Ezáltal döntésével kifejezi, hogy ő bizony ezt felvállalja, és hát magyarázhatod nekem, hogy csak a kutyákkal agresszív, azért ha a gazdi kéri, akkor valszeg nekem is nekem ugrik. De amúgy ja, aki nem kutyás, az meg nem foglalkozik ennyit ezzel a kérdéssel, mert nem érdekli, s ilyenkor itt is, mint minden más témánál az előítéletek uralkodnak.

A cápákról is szoktak lenni a békéltető filmek, hogy nem támad és hogy sokkal kevésbé veszélyes, ezt is nehéz elhinni, még ha valszeg tudományosan így is van?!

2022. aug. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
94%
na, a 6-os is érdekeseket ír. 1# vagyok.
2022. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem teljesen jogos a félelme az embereknek. Igen ismerek én is olyat ahol jól nevelt családi kutya, de az többség nem ilyen.

Jóval nagyobb arányban tartanak ilyen fajtákat az iskolázatlanabb, magukat gengszternek érző suttyó emberek mint a normálisak. Ezek az emberek általában nem jól nevelik a kutyájukat.


Hangsúlyozom, hogy ez NEM a kutya hibája, de igen is jogos a félelme az embereknek a fajtával kapcsolatban.

2022. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
97%
Egyedül sétálva én nem félek az ilyen kutyáktól, de ha a kistestű kutyáim is velem vannak, akkor én is nagy ívből kerülöm őket. Már bocsi, de pont leszarom, hogy te mint gazdi megsértődsz ezen, elég sok kistestű kutyát téptek már meg ilyen dögök, nem szeretném, hogy az enyém legyen a következő. Mondjuk én nem csak bull típusúakat kerülöm ilyenkor, hanem a más fajtájú neveletlen nagytestű kutyákat is.
2022. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!