Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem játékos. Mitcsiná...

A kutyám nem játékos. Mitcsináljak?

Figyelt kérdés
Olyan sokat foglalkozok vele, hogy talán már többet nem is lehetne.Menhelyről került hozzám 1,5 éves..lassan 3 hónapja van nálam. Nagyon okos póráz nélkül is eltudom vinni bárhova. a zebránál megáll, csak akkor indul el amikor mondom neki.Nem csavarog el mellőlem mindig a nyomomban van. Szóval tényleg nagyon okos.Egy baj van..se a labda nemérdekli se semmi játékféleség.Esténként eljárok vele futni, ezzel lefárasztom rendesen,de nekem hiányzik ,hogy tudjak vele labdázni vagy kergetőzni és hasonlók..valahogy nemlehet rávenni?:S:D
2010. szept. 28. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Menhelyi kutya, a korai szocializációjában több, mint valószínű, hogy nem volt helye a labdának és egyéb játékoknak. Úgyhogy ezért nem játékos (nem a játékot látja bennük, csak ugyanolyan tárgy, mint a többi).

Egyébként van olyan kutya is, emylik labdák közt nő fel, és mégse érdekli egy se... :)

Egyéniségek.

Játékszer nélküli játékokat próbáltál? Amiket a kiskutyák játszanak egymással? Arra hátha "beindul", én pl az én blökimmel bújócskáztam, meg bunyóztam.

2010. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog. Talán az előző helyen, mielőtt a menhelyre került volna, ott nem játszottak vele. Lehet, a menhelyen is túl sok ideig volt.

Ne add fel! Próbálkozz új dolgokkal! Valamihez csak lesz kedve! Kötélhúzás,műanyag palackkal való csörömpölés, csinálj neki otthoni agilitypályát, persze csak szolidan.

2010. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jajj köszi:Da bújocska is jólesz:Dmegpróbálom vele azt.Amúgy néha nemértem a kis bolondot..amikor felveszem utánameg leteszem teljesen bedilizik:Dösszevissza futkározik ugrál hanyattfekszik rugdalózik nagyonaranyos. de ezt csak akkor csinálja ha felveszem és utána lerakom. nemtudommiért:Dköszi a választ akkor azthiszem ma bujócskázunk(:
2010. szept. 28. 12:03
 4/5 A kérdező kommentje:

2. válaszoló.

huu neked is nagyonköszi. a kötélhúzást még nempróbáltam. mindkettőtöknek megy a zöld kezecske.(:

2010. szept. 28. 12:09
 5/5 hell-ikon ***** válasza:

Nekem saját nevelésű német juhászom van. Kiskorában imádott labdázni ill. szinte bármit amit eldobtam visszahozta.

Felnőtt korára megunta ezt a tipusú játékot s inkább a kergetőzés és a birkózás a sláger nála.:)


Csak azért írtam le, hogy tudd, ilyen is van.:)

2010. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!