Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egyre több amerikai városban tiltja be a rendőrség a pitbull jellegű fajtákat?

Figyelt kérdés

Azaz az American Kennel Club (AKC) által elfogadott standardnak megfelelő Amerikai Staffordshire Terriert és Staffordshire Bullterriert, valamint az United Kennel Club (UKC) által elfogadott standardnak megfelelő American Pit Bull Terriert (APBT), továbbá ezen fajták mixjeit.


Mindezt azzal indokolják, hogy az USA területén a halálos kutyatámadások 81%-át, míg családon belül (tehát a saját gazda és annak családja elleni) közel a 100%-át pitbull jellegű kutyák követték el, és megállapították, hogy a pitbull a természetéből fakadóan gonosz és veszélyes hajlamokkal rendelkezik, így indokolatlanul veszélyes.



2022. okt. 28. 18:01
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
A legutóbbi esetnél, ami Tenesse államban történt, 8 éves kutyákról van szó, akik kölyökkoruk óta a családnál voltak. És megölték a két gyereket, az anyát pedig nagyon súlyosan megsebesítették.
2022. okt. 29. 08:10
 12/46 A kérdező kommentje:
Az apuka Facebook és az Insta oldala is tele volt eddig olyan fotókkal, hogy milyen gyerekszeretőek a kutyái.
2022. okt. 29. 08:12
 13/46 anonim ***** válasza:
25%

#11

Borzasztó, hihetetlen eset, szegény pici gyerekek, mit élhettek át.

Hogy lehetnek ennyire idióta szülők, egy pitbull közelébe nem engedném a gyerekem, nemhogy ilyet tartsak egy fedél alatt velük. Annyi kedves, barátságos kutyafajta van, miért kell egy időzített bombát tartani főleg gyerekek mellett…


Legjobb lenne, ha hagynánk szépen kihalni ezt a fajtát. Beteg emberek tenyésztették ki a beteges szadista igényeik kielégítésére és ez az ösztön nem halt ki a pitekből.

2022. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
57%

Indokolt a tartásuknak a korlátozása mert tényleg nagyságrendekkel veszélyesebbek bármely más kutyáknál.


A nevelésre hivatkozni őrültség. Ha bármi hiányosság egy kutya nevelésében azt eredményezi hogy a kisgyerek arcát a megnyúzott vidrafejhez teszi hasonlatossá a kutya, az NEM VALÓ CSALÁDBA.

2022. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
8%

#14

Így van. Én pl. nagytestű kutyát biztosan nem tartanék gyerek mellett (pitbullt alapból sem), se németjuhászt, se labradort se semmilyet, mert ha egyszer bekattan, az szinte biztos, hogy halálos lesz. Nem mernék kockáztatni. Ellenben ha egy kistestű kutya kattan be, ami alapból is sokkal ritkább, az legalább nem tud halálos sebet ejteni (99% eséllyel).

2022. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
56%
Nekem ez furcsa, mármint eddig olyan pitbullokkal találkoztam, akiket kenyérre lehetett volna kenni. Én mindig is abban hittem, hogy ez nevelés kérdése…persze lehet naiv vagyok. De eddig tapasztalataim alapján több agresszív chivavaval találkoztam mint pitbullal.
2022. okt. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
53%

#16

Ezeket a kutyákat is kenyérre lehetett kenni 8 éven keresztül a támadás előtt és egy csivava lehet akármilyen agresszív, nem fog széttépni egy embert. Érzed a különbséget?


Amúgy ez a csivavák agresszívak is ilyen urban legend, én még egy ilyennel sem találkoztam, mindegyik full bújós.

2022. okt. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
24%

Ott voltál, hogy tudod hogy milyenek voltak mindig is?


Én tapasztaltam a chivavas agresszivitást, de nem írtam hogy mindegyik olyan volt.

2022. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
51%

#18

Mindegy, a csivavák nincsenek a halálos kutyatámadásokat okozó fajták között a top 10-ben (nyilván), szóval felesleges is őket egy pitbullhoz hasonlítani. Mintha azt mondanád, hogy egy agresszív 3 éves pont olyan veszélyes, mint egy agresszív felnőtt férfi.

2022. okt. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
73%
Istenem. Nem ezt mondtam. Hanem, hogy több agresszív chivavaval találkoztam mint pitbullal és nem értem ezt az előítéletet. Arról hogy melyik veszélyesebb ha bekattan egy szót sem írtam.
2022. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!