Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egyre több amerikai városban tiltja be a rendőrség a pitbull jellegű fajtákat?

Figyelt kérdés

Azaz az American Kennel Club (AKC) által elfogadott standardnak megfelelő Amerikai Staffordshire Terriert és Staffordshire Bullterriert, valamint az United Kennel Club (UKC) által elfogadott standardnak megfelelő American Pit Bull Terriert (APBT), továbbá ezen fajták mixjeit.


Mindezt azzal indokolják, hogy az USA területén a halálos kutyatámadások 81%-át, míg családon belül (tehát a saját gazda és annak családja elleni) közel a 100%-át pitbull jellegű kutyák követték el, és megállapították, hogy a pitbull a természetéből fakadóan gonosz és veszélyes hajlamokkal rendelkezik, így indokolatlanul veszélyes.



2022. okt. 28. 18:01
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Az USA-ban a pitbull jellegű kutyák a kutyapopuláció 7%-át teszik ki, ezzel szemben a halálos támadások 72%-át okozzák.
2022. okt. 29. 16:52
 22/46 anonim ***** válasza:
73%
Értem, de nem azért mert ilyen a természetük, hanem mert ezeket a kutyákat képzik harcikutyának. Nem a típussal van baj, hanem az emberekkel akik vérengzésre nevelik őket.
2022. okt. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
Ez azért nem igaz, mert a genetikában nem szabadna ennek benne lennie. Ezek szerint azok a családok, akiknek széttépték a gyerekeit, vagy egyéb családtagjait, akkor kifejezetten erre nevelték, hogy ezt megtegyék? Nem. Az utóbbi esetnél 8 éves kutyákról van szó, az apuka szintén ezt mondta, hogy nevelés kérdése a dolog, és egy félreértett fajtáról van szó. Szerintem meg ha van genetika vadászösztönnel, apportírozással, terelésre, ezt mindenki el is fogadja, akkor ennek a fajtának meg az ölésre van genetikája, ez alapján a társadalomra veszélyes és nincs is helye benne.
2022. okt. 29. 18:07
 24/46 A kérdező kommentje:
Az szerintem nagyon nagy baj, hogy az emberölések 70-80%-át pitbullok követik el. A többi fajtánál miért nincs ez meg? Hiszen van még jó pár kemény kutya (roti, cane corso, dogo, presa, stb.), de ha ezeket mind-mind összeadjuk, akkor is töredéke annak, amit pitbull követ el. És a legdurvább az, hogy saját családja elleni halálos támadások még nagyobb százalékban vannak a pitbull és mixjei rovására.
2022. okt. 29. 18:11
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy kezdetektől fogva velük volt e.

Én akkor is tartom magam ahhoz, hogy nem a fajtája ilyen. Járok kutyák közé rendszeresen, nekem is van, kutyaiskolába is járunk. Ott is vannak pitbullok, beszélgettem az oktatókkal is erről.

2022. okt. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

A kezdetektől. A férj nagy pitbullos volt, a facebook oldalán a kommentekben pont ugyanezeket írta, hogy nem veszélyes, félreértett fajta, és a neveléstől függ.


Egyébként javasolom a The Pit Bull Problem facebook oldalt. Ha bírja a gyomrod. Ott vannak a letépett arcú, végtag nélküli emberek videói, fotói, akiket pitbull támadott meg.


Itt pedig a statisztika.

[link]

2022. okt. 30. 07:10
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

A pitbullokkal az a baj, hogy nem tenyésztői egyedeket tartanak. A tenyésztő igyekszik a vérvonalát úgy alakítani, hogy minél kisebb legyen bármilyen agresszió.

Ezzel szemben szerintem 99,9 %-ban ad hoc párosításokból létrejött egyedeket vesznek az emberek. Keverik stafforddal is.

Amcsiban még ráadásul nem elsődleges cél tenyésztőtől venni kutyát.

2022. okt. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
A Tenesse államban 2 gyermeket megölő kutya neves tenyészetből származó többszörös díjnyertes kutya volt.
2022. okt. 31. 10:25
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

"Az USA-ban a pitbull jellegű kutyák a kutyapopuláció 7%-át teszik ki, ezzel szemben a halálos támadások 72%-át okozzák."

Hány állam is van az USA-ban? Ebből hányban van betiltva a fajta?

A teljes populációhoz mérni az arányukat, fals eredmény jöhet ki.

2022. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

Ebben mi a fals?

100% kutyapopuláció. Ebből 7% a pitbull jellegű. Mégis az ember elleni halálos támadások 72%-át a pitbull jellegű fajták követik el. Ez azt jelenti, hogy az összes többi kutyafajta, ami a teljes populáció 93%-át teszi ki, csupán a 28%-áért felel a halálos támadásoknak.

2022. okt. 31. 15:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!