Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egyre több amerikai városban tiltja be a rendőrség a pitbull jellegű fajtákat?

Figyelt kérdés

Azaz az American Kennel Club (AKC) által elfogadott standardnak megfelelő Amerikai Staffordshire Terriert és Staffordshire Bullterriert, valamint az United Kennel Club (UKC) által elfogadott standardnak megfelelő American Pit Bull Terriert (APBT), továbbá ezen fajták mixjeit.


Mindezt azzal indokolják, hogy az USA területén a halálos kutyatámadások 81%-át, míg családon belül (tehát a saját gazda és annak családja elleni) közel a 100%-át pitbull jellegű kutyák követték el, és megállapították, hogy a pitbull a természetéből fakadóan gonosz és veszélyes hajlamokkal rendelkezik, így indokolatlanul veszélyes.



2022. okt. 28. 18:01
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
72%

Nem a rendőrség tiltja meg az amcsi városokban bizonyos fajták tartását, hanem a város vezetése hoz rendeletet.

Egyébként miért frusztrál téged, hogy az USA-ban mit csinálnak a pitek?

2022. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Nem frusztrál. De azt nem szeretném, ha itt is idáig fajulnának a dolgok.
2022. nov. 3. 09:58
 33/46 anonim válasza:
51%
Nekünk is van pitünk, de ő abszolút barátságos, kedves (a macskákat nem bírja) az emberekkel, állatokkal egyaránt. Harabb nyal halálra, mint megkapjon.
2022. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
Egyelőre. Reméljük így is marad egész életében és nem kerültök be a hírekbe.
2022. nov. 11. 07:27
 35/46 anonim válasza:
Nem gondolnám, hiszen kis korától mi neveljük, mi sem vagyunk kiabálósak, veszekedősek, cerekedősek pláne nem. Sokat számít, hogy mit lát a kutya a gazdáitól. Egyébként mielőtt "harci" kutyának képezték őket, dajka kutya volt, nos, mi az utóbbi ennél a nevelési elvet részesítjük előnyben. Legyen határozott, de tudja a határokat.
2022. nov. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

Ez a dajkakutya dolog egy tévhit. A pit és az amstaff soha nem volt dajkakutya. Valaki kitalálta és elkezdte hangoztatni, aztán az emberek átvették, és ez a kitalált hülyesét szájról-szájra jár a pitesek/staffosok között.


Az a kutya, ami most 8 évesen széttépett két kisgyereket, illetve az anyukát és súlyosan megsebesítette, szintén 8 hetes kora óta náluk volt, neves tenyészetből származott, TK-s volt, kiállításokat nyertek vele, soha semmi gond nem volt. Most 8 évesen bekattant és megölte a két gyereket.

2022. nov. 17. 11:03
 37/46 anonim ***** válasza:
90%
Furcsa ezt olvasni. Egy pit-em nekem is van, mentett kutya , azt nálunk ragadt. két gyerek mellett van, el se tudnám képzelni azt, hogy megtámadná őket. Sajnos házat se őriz semmire se jó.
2022. dec. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim válasza:

Szerintem a kutya nevelése habitus kérdése.

Sok embernek csak a szája jár, a kutyával meg ügyürüm,bügyürüm, cukimuki, jaj ez meg túl izmos, majd megöl brühühü.

Az ilyen emberek veszik fel a kutyát ölbe, ha másik jön szembe :D szánalom.

Az ember a falkavezér, nem a kutya.


Nekem tacskóm es pitem is van és kövezzetek meg, várandós vagyok.

Ha megszületik a kisbabánk a kutyák ugyan úgy maradnak a háznál.

A pit egy jámbor kutya, nyalogat, pitizik, azt teszi, amit mondok. Eszébe sem jut megkapni, vagy rám morranni, úgy lett nevelve, hogy nem csak előle, de akár a szájából is elvehetek bármit.

A tacskó kicsit öntörvényű, de ős is normálisan viselkedik.

2023. márc. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Igen, sokan gondolkodtak így, akik ma már több plasztikai műtéten vannak túl, miután a pitbull lenyúzta az arcukat.
2023. márc. 28. 08:23
 40/46 anonim válasza:

Neked amúgy hiába mond az ember bármit, egyet hajtassz, mint a pereces. 🤣

Elítélsz mindenkit, akiknek ilyen jellegű kutyája van, pedig a kutyának is van személyisége, ahogy az embernek is.

(Például a tied is érdekes, hogy finoman fogalmazzak...)

Nem is értem, minek tetted fel ezt a kérdést, valószinűleg az örök MAJDÉNMEGMOMDOM, és a JOBBAN TUDOM BÁRKINÉL, PEDIG CSAK AZ M1-EN LÁTTAM jellemvonásaid tombolnak benned.


Jérlek, ne legyen pited, de még palotapincsid sem, mert nem vagy alkalmas arra, hogy egy másik lényre gondot fordíts.

2023. márc. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!