Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy ne forduljo...

Mit csináljak hogy ne forduljon ilyen elő többet?

Figyelt kérdés
Babéziás lett a kutyám,annak ellenére hogy védekeztünk ellene hogy belemenjen egy is, de belement. Mit tehetnék hogy ne menjen bele több kullancs.Amugy kerti kutya és nem akrom élete végéig bezárva tartani,de félek mert nem akrom elvesziteni:( Mit javasoltok?(scalibor nyakörv volt rajta)
2010. szept. 28. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
szerintem inkább használj havonta Frontlinet, szerintem amelett kizárt, hogy belemenjen.
2010. szept. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan szer, amit a kertbe kell permetezni, és elmennek a kullancsok. De azért 2 - 3 naponta mindig nézzétek át! Ha mégis menne bele, hidd el, van remény! Nekem a kutyusom babéziás volt, a dokik alig adtak neki 5% - ot hogy életben marad. Harmadik nap meg már 20% volt, de meggyógyult! :)
2010. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nekünk egyszer a doki azt ajánlotta használjunk spot on-t és nyakörvet egyszerre. Ennek ellenére is találtam benne kullancsot. Egyet pont tegnap, úgyhogy most rettegek.
2010. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Párszor nálunk is belement, pedig Kiltixet hordott a kutyánk. A Scalibor jobban bevált. De ami abszolút hatott, az a Practic (Praktik?) csepp, ezalatt még soha nem nem ment bele semmi.
2010. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs 100%-os védelem. Én is csepegtettem szorgalmasan és babesiás lett. Azótam már legalább száz kullancsot kiszedtük belőle két különböző fajta spot-on alkalmazása mellett, de szerencsére ezektől a kullancsoktól nem lett beteg.
2010. szept. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Prac-tic melltt volt olyan nap amikor 30 kullancsot szedtem ki a kutyából! (A Mecsekben, idén júniusban.)
2010. szept. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hell-ikon ***** válasza:

Azért az sem megoldás, ha állandóan permeteztek a kertben, de azért itt egy tipp:


[link]


Hivatalosan nem kullancs elleni permetezésre van kitalálva és törzskönyvezve a szer, de a hatóanyag tulajdonképp erre is alkalmas. Azt azért nem árt tudni, hogy kontakt szerről van szó, tehát csak azokat a kullancsokat öli el a kertben, amelyek érintkeznek a permetszerrel.


Viszont azokban a kertekben ahol egyébként is használják levéltetvek és egyéb károsítók ellen, ritkán fordulnak elő kullancsok.

A hatóanyagát (deltametrin) szarvasmarha tenyésztésben kullancsriasztóként használják.

Ettől függetlenül kutyára -természetesen- ne kenjétek!


A permetezés idejére, illetve amíg a permetszer fel nem szárad (néhány óra) a kutyát zárjátok el valahova.

2010. szept. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!