Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy ez soha...

Mit tehetnék, hogy ez soha többet ne forduljon elő?

Figyelt kérdés
Kutyusom eddig teljes mértékben megbízható volt, nem volt gond a behívással. Ma egy hatalmas robbanás hatására behúzott farokkal egészen hazáig futott. Egy elkerített helyen játszottunk, de tudta hol van a kijárat. Hazáig futott és otthon az ajtóban várt. Nagyon megijedtem... Mit tehetnék, hogy ez többet ne forduljon elő? Meg is halhatott volna. Ti, hogy tanítottátok meg a kutyátokat, hogy vészhelyzetben is visszajöjjön? Ezek után nem biztos, hogy el merem engedni többet..
2011. jún. 25. 21:06
 1/10 anonim válasza:
0%
Milyen fajta kutyus???? a tanítása a fajtától függ....
2011. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az effajta viselkedésen szerintem nem nagyon lehet változtatni. Mindig félni fog a robbanástól... És akkor nem tud rád figyelni, csak az ösztöneire.
2011. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Havanese.. Jártunk suliba is, ott sem volt gond vele. Nem tudom mit tegyek, nagyon bepánikoltam.. Úgy látszik a behívást még gyakorolnunk kell. Most lesz egy éves a kutyus. Milyen módszert tanácsoltok? Rengeteget sétálunk, játszunk, uh muszáj találnom valami jó megoldást. Nem tehetem meg, hogy mostantól csak pórázon sétáltatom:-(
2011. jún. 25. 21:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Jó, hogy elolvastam ezt a kérdést, mert a mi kutyusunk is pont ilyen.Semmi probléma nem volt vele, engedelmes volt meg minden, és egyszer elmentünk a városba sétálni, mellettünk ledobtak egy petárdát.Annyira megijedt, hogy fülét farkát behúzta és ketten alig bírtuk fogni a pórázát.Még az a szerencse, hogy meg tudtuk tartani, mert ki tudja hova futott volna...Szóval azóta még a mennydörgés is halálos félelmet okoz nála.Ilyenkor én azt szoktam csinálni, hogy felmegyünk az ágyra és együtt megvárjuk amíg elmúlik a félelem okozója, vagyis bármilyen puffanást okozó hang.Ha esetleg ez a hang hirtelen jönne akkor rögtön szaladok hozzá és megnyugtatom.Szerencsére neki mi gazdái vagyunk a gyógyír erre.Tudja, hogy hozzánk jöhet ha valamitől fél stb...Próbáld meg vele éreztetni, hogy te vagy az aki védelmet nyújthat neki mindig.Vagy esetleg hord kutyasuliba lövésállóságra.Valakinek ez is beválik.A mi kutyánk pánikba esett tőle...Sok sikert!
2011. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Segítek neked....kislány vagy kisfiú a kutyád? és te? mennyi időt vagytok együtt? mik a kedvenc játékai?
2011. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon köszönöm a sok választ, nagyon rendesek vagytok! Teljesen kikészültem, zokogtam amikor elfutott a kutya. Kislány, holnap lesz egy éves, csipogós játékokat szereti, de jutalomfalat jobban motiválja. Rengeteget vagyunk együtt, szinte egész nap. Főleg most, hogy jön a nyár. A robbanás után még a jutalomfalatra sem jött oda. Figyelte, hogy hol vagyok, mintha mondani akarta volna, hogy rohanjunk haza. Pánikoltam, elkezdtem a másik irányba futni. Utánam futott, de nem engedte, hogy megfogjam. Fél méterre megállt tőlem. Elkezdtem futni utána, de hát sokkal gyorsabb volt nálam:-( Rengeteget simogattam meg szeretgettem azóta. Tavaly szilveszterkor nem volt semmi probléma, nem félt a tűzijátéktól.
2011. jún. 25. 21:28
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja én is lány vagyok..
2011. jún. 25. 21:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha fél, és te simogatod, azzal csak felerősíted a félelmét, mert ő ezt úgy értelmezi, hogy tényleg baj van.

Mit lehetne tenni? Mesterségesen próbáljatok nagyon nagy zajt csapni. Pl. dobáljatok a földhöz ásványvizel palackokat. A kutyád nyilván nagyon félni fog. Ilyenkor nem szabad sajnálni vagy simogatni. Vagy tudomást sem veszel róla (ezzel a kevésbé félő kutyánál lehet eredményt elérni), vagy próbálod elterelni a figyelmét parancsszavakkal. Vegyétek át az összes általa ismert parancsszót. Először nem arra fog koncentrálni, de neked nem szabad átadni az irányítást a kutyának, végre kell hajtatnod vele a feladatokat. Ezt sokszor gyakorolni kell vele, a lakásban, egy zárt kinti területen, ahonnan biztosan nem tud kijutni! (kert..)

Csak nyugodtan, magabiztosan! :)

2011. jún. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom:-)
2011. jún. 25. 22:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Még talán annyit, hogy még jobb lenne, ha ehhez kérnétek egy szakképzett személy segítségét. (De olyanét, aki valóban érti a dolgát.) Ő tudná, melyik mozzanatára a kutyának pontosan mit kell reagálni, és ő nem keverné bele az érzelmeit, mert neki a Te kutyád csak egy a sok közül. :)
2011. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!