Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reménytelen a szobatisztaság?

Reménytelen a szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Bichon Havanese kutyám 8 éves, és semmilyen módon nem tudtam szobatisztaságra nevelni. Alomba jár pisilni, de ahogy öregszik, néha mellépisil:(

Ha esik az eső, vagy nyirkos a föld, egyszerűen nem tudom kitoloncolni a lakásból, mit tehetnék mégis, hogy átálljon a kinti pisire? nyáron sokat van kint, akkor ott is pisil, de amint bejön a hüvös esős idő, képtelen kimenni.

előre is köszönöm a válaszokat


2010. szept. 28. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudom kitoloncolni "

Ne kitoloncold, hanem menj ki vele és sétáltasd meg. Te sem élveznéd ha kivágnak egyedül az esőre és bent a melegben várják hogy megsétáltasd magadat.Napi háromszori séta, sétánként fél óra és tedd élvezetessé játékkal, izgalmas helyeken bóklászással, feladatokkal.

2010. szept. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értelek, köszönöm, de reggel csak ki szoktam engedni, hogy pisiljen, ha nem esik kimegy, aztán visszajön. de ha esik akkor nem tudom kivinni sem:S
2010. szept. 28. 18:08
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Esőbe is ki tudod vinni. Te örültél volna ha gyerekkorodba anyádék csak kib*sztak volna az utcára, hogy menjél a játszóttére? Ha van kutyád, foglalkozz is vele!
2010. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ennyi idősen már ne várj sokat... és a kiengedős story sehogy sem fekszik...

ki kell menni vele pórázzal. ha kell az esőben dekkolsz vele.

ezek a kutyatartás gyönyörei.


sokszor nem értem miért vállalnak olyanok kutyát, akik képtelenek felvenni a kutya életritmusát. nálunk a napi 3 séta még özönvíz és tornádó mellett sem maradna el.

Érted?

Le kell mondanod dolgokról, ha kell korábban kelsz vagy később fekszel.

2010. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ha nem oly kedves akkor is:)

kertes házban azért kicsit más a helyzet, azt gondolom, van foglalkozva a kutyával, nyilván nem azért vállaltam, hogy utána nem foglalkozzak vele, itt az a lényeg, hogy NEM TUDOM KIVINNI, MERT NEM JÖN KI!akárhogyan húznám vonnám. én kinn állok az esőben ő meg cseszik kijönni, visszafordul és azt látom a szemében, hogy hülye vagyok én, hogh elázzak?

2010. szept. 28. 18:23
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, és éjszaka is többször pisil, mint valami nyugdíjas:)
2010. szept. 28. 18:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha van póráza,akkor tedd rá és irány egy jó nagy séta.Az enyém is akaratos,úgy csinál,mintha óriási fájdalmakat élne át,mert vizes lesz a tappancsa.Nem kell ráhagyni.Nem értem amúgy,hogy minek van neki alom?Ezt régen kellett volna neki megtanítani,hogy bent abszolút nem pisilhet.
2010. szept. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az alom azért kell, mert éjszaka is jár csurizni:)
2010. szept. 28. 18:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem megy magától felveszed, kiviszed ennyi!
2010. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tipikus példája amikor a farok csóválja...illetve hogyan nő az ember fejére egy 5 kilós kutya és irányítja az embert a saját igényei szerint. A kedves gazdi meg ahelyett h megfogadna bármit is a leírtakból hárít, h de így, de úgy, de ezért, de azért... Nincs DE! Ilyen egyszerű.

Itt gyökeres változásokat kéne eszközölnöd a kutyanevelési szemléletedben, mert jó esetben még 6-7-8 évig még veled lesz ez a kis "boszorkány" ;o) Első körben Jan Fennell: Kutyapszichológia - ha elolvastad, értelmezted, akkor alkalmazd!

2010. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!