Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor szar gazdi vagyok?...

Most akkor szar gazdi vagyok? Kicsit elkeseredtem.

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos kaukázusim. Egy nagyon régi álmom vált valóra amikor megvettem. Tanítgatom, fogok vele suliba menni, nagyokat sétalunk, járok vele kutyák közé bandázni minden héten amit nagyon élvez és szépen viselkedik mindenkivel akár kutya, akár ember az illető.

Viszont amióta beléptem néhány fajtához köthető csoportba, folyamatosan megkérdőjelezem magamat. Ott szinte csak az ömlik rám, hogy ha a kutyám nem utál mindenkit rajtam és a velem egy háztartásban élőkön kívül akkor egy selejt. Ha az ismerősöket beengedi a kapun amikor én is ott vagyok (nem kell elzárni/megkötni) akkor selejt. Ha a játszóházas napokon egy másik kutya gazdája megsimogatja őt és a kutyám nem tépi le emiatt a kezét akkor az nem is kau. Nem kellett így nevelnem, mindenkivel kedves amikor a saját területén kívül vagyunk. De csak akkor. Ha kapun belül van és nem vagyunk ott akkor bekapcsol az őrző mód, amiből visszavesz egyből, ha megjelenünk, mert tudja hogy innen a mi dolgunk.

Nem tudom változik e még a személyisége, ha azt látnám rajta, hogy nem tolerálja már a kutyákat vagy az idegeneket akkor alkalmazkodnék ahhoz is, de én első sorban nem egy testőrt, egy vadállatot szerettem volna, hanem egy boldog kutyát. Fajtától függetlenül.

Szerintetek? Tökre elbizonytalanodtam, pedig annyira lelkesen kezdtem és tényleg szerelem nekem ez a fajta. Évek óta készültem rá, de most fogalmam sincs jól csinálom e...



#juhászkutya #fajtajelleg #kaukázusijuhász #rosszgazdi
2022. nov. 9. 23:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%

Jól csinálod, s remélem ilyen is marad.

De még kölyök.

2022. nov. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
31%
Azt az álszent ömlengést... Innen várod a vállveregetést, hogy milyen szuper gazda vagy?
2022. nov. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
21%
Felesleges. Ha megetetik, ugyanannyit ér az összes kutya.
2022. nov. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

Jol szocializalod a kutyat.


Ha felno,nem fog beengedni idegent.


A simizes nem tamadas. Siman hagyja a jol szocislizalt emberektol nem fell kutya!!!

2022. nov. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%
4-es vagyok. Felnott koraban meg fog vedeni. Enyem is kedves nyugis. Csak akkor kemenykedik,ha szitu van.
2022. nov. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
2# Sejtettem, hogy lesznek ilyen rosszindulatú válaszok is. Ne legyen nagyobb örömöd az életben ennél soha.
2022. nov. 10. 00:15
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Fel kell ismerni, ha egy facebook-csoport toxikus közeg. Az ember azt hinné, hogy virágos, macskás, városos, könyvelőkeresős, gyászfeldolgozós (!) csoport nem lehet olyan hely, ahol egymást ölik, aztán ezek mindegyikében láttam már istenbarma embereket.
2022. nov. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
7# Az a vicc, hogy tudom, és mégis voltam akkora barom hogy beléptem két ilyenbe is. Valahogy azt gondoltam, ha másért nem, majd a fajta szeretete miatt jófejek lesznek egymással a tagok, na meg a tenyésztőm is bent van mindkettőben.
2022. nov. 10. 00:26
 9/31 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell hülye csoportokban hülyékre hallgatni. Ha a jelenlétedben a kutyád beengedi az ismerőst, az normális. Tök mindegy milyen fajta, ha én valakit ismerek és be akarom engedni, a kutyámnak semmi joga morogni. Fekete István írónk pulija pl. megválogatta, ki az, akinek a jelenlétére jelez, ki az, akit a nappaliig kísér, és ki az, akit szó nélkül beenged és akármit csinálhat a lakásban. A kutya, főleg a jólnevelt kutya nem hülye, és a gazda akaratához igazodik.
2022. nov. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos a legtöbb ilyen csoportban olyan dolgokat lehet olvasni, hogy az ember haja égnek áll. Ez ne bizonytalanítson el, jó gazda vagy. Én a helyedben kilépnék az ilyen csoportokból, vagy fenntartással kezelném ezeket a dolgokat és nem hagynám, hogy elrontsa a kedvem, de erre a legjobb megoldás, hogy nem olvasol ilyeneket. Helyette inkább töltsd az időd a kutyusoddal. :)
2022. nov. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!