Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor szar gazdi vagyok?...

Most akkor szar gazdi vagyok? Kicsit elkeseredtem.

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos kaukázusim. Egy nagyon régi álmom vált valóra amikor megvettem. Tanítgatom, fogok vele suliba menni, nagyokat sétalunk, járok vele kutyák közé bandázni minden héten amit nagyon élvez és szépen viselkedik mindenkivel akár kutya, akár ember az illető.

Viszont amióta beléptem néhány fajtához köthető csoportba, folyamatosan megkérdőjelezem magamat. Ott szinte csak az ömlik rám, hogy ha a kutyám nem utál mindenkit rajtam és a velem egy háztartásban élőkön kívül akkor egy selejt. Ha az ismerősöket beengedi a kapun amikor én is ott vagyok (nem kell elzárni/megkötni) akkor selejt. Ha a játszóházas napokon egy másik kutya gazdája megsimogatja őt és a kutyám nem tépi le emiatt a kezét akkor az nem is kau. Nem kellett így nevelnem, mindenkivel kedves amikor a saját területén kívül vagyunk. De csak akkor. Ha kapun belül van és nem vagyunk ott akkor bekapcsol az őrző mód, amiből visszavesz egyből, ha megjelenünk, mert tudja hogy innen a mi dolgunk.

Nem tudom változik e még a személyisége, ha azt látnám rajta, hogy nem tolerálja már a kutyákat vagy az idegeneket akkor alkalmazkodnék ahhoz is, de én első sorban nem egy testőrt, egy vadállatot szerettem volna, hanem egy boldog kutyát. Fajtától függetlenül.

Szerintetek? Tökre elbizonytalanodtam, pedig annyira lelkesen kezdtem és tényleg szerelem nekem ez a fajta. Évek óta készültem rá, de most fogalmam sincs jól csinálom e...



#juhászkutya #fajtajelleg #kaukázusijuhász #rosszgazdi
2022. nov. 9. 23:39
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:
30# Teljesen egyetértek veled. Nálunk tükörsuli volt amelyik nem jött be. A menhelyes, félős tacskó-yorki keverékünknek tökéletes volt, kinyílt, de a kauval már az oktató első kérdése az volt hozzánk, hogy "Miért kellett EZ nektek?". Később meg azt kezdték ecsetelni hogy majd a kutyám jól bevéd mindent amit gondol és bajok lesznek vele. Ezalatt a 3 hónapos kutyám gyönyörűen ült vagy feküdt mellettem miközben a borderek meg a vizslák rohantak égbe világba a pályán... 🙄
2022. nov. 11. 09:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!