Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor szar gazdi vagyok?...

Most akkor szar gazdi vagyok? Kicsit elkeseredtem.

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos kaukázusim. Egy nagyon régi álmom vált valóra amikor megvettem. Tanítgatom, fogok vele suliba menni, nagyokat sétalunk, járok vele kutyák közé bandázni minden héten amit nagyon élvez és szépen viselkedik mindenkivel akár kutya, akár ember az illető.

Viszont amióta beléptem néhány fajtához köthető csoportba, folyamatosan megkérdőjelezem magamat. Ott szinte csak az ömlik rám, hogy ha a kutyám nem utál mindenkit rajtam és a velem egy háztartásban élőkön kívül akkor egy selejt. Ha az ismerősöket beengedi a kapun amikor én is ott vagyok (nem kell elzárni/megkötni) akkor selejt. Ha a játszóházas napokon egy másik kutya gazdája megsimogatja őt és a kutyám nem tépi le emiatt a kezét akkor az nem is kau. Nem kellett így nevelnem, mindenkivel kedves amikor a saját területén kívül vagyunk. De csak akkor. Ha kapun belül van és nem vagyunk ott akkor bekapcsol az őrző mód, amiből visszavesz egyből, ha megjelenünk, mert tudja hogy innen a mi dolgunk.

Nem tudom változik e még a személyisége, ha azt látnám rajta, hogy nem tolerálja már a kutyákat vagy az idegeneket akkor alkalmazkodnék ahhoz is, de én első sorban nem egy testőrt, egy vadállatot szerettem volna, hanem egy boldog kutyát. Fajtától függetlenül.

Szerintetek? Tökre elbizonytalanodtam, pedig annyira lelkesen kezdtem és tényleg szerelem nekem ez a fajta. Évek óta készültem rá, de most fogalmam sincs jól csinálom e...



#juhászkutya #fajtajelleg #kaukázusijuhász #rosszgazdi
2022. nov. 9. 23:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%
#8 A tenyésztődet kérdezd meg, miért van benne. Apám más fajtának volt a tenyésztője, minden fórumon, de akár a fajta hivatalos klubján belül is nekiment embereknek, ha hülyeséget beszéltek, félremagyarázták a genetikát stb. Lehet, piacfelmérés és esetenként a tévképzetek elhessegetése miatt van ott a tenyésztő, attól, hogy a csoportban van, még nem feltétlenül ért egyet mindenkivel. Sőt, azzal tesz jót ha igazán hozzáértő, hogy beleáll a vitákba a szakértelmével.
2022. nov. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csinálod remélem ilyen marad a kutyád ha felnő is! Úgyhogy ne változtass a nevelésén.:)
2022. nov. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó a kutyád.

Azokban a csoportokban hozzá nem értő emberek lehetnek.


Az igazi pásztorkutya pontosan úgy viselkedik, ahogyan a tiéd. Saját területén őriz, azon kívül semleges egészen addig, amíg nem éri attrocitás őt vagy a gazdáját.


Sajnos az itthoni kau állomány többnyire az ún. börtönkau vonalból áll, aminek jellemileg már semmi köze a pásztorkutyához. Vadak, konkrétan semmire sem használhatóak telepőrzésen kívül, ráadásul rendszeresen betámadják a saját gazdáikat is, így a sorsuk többnyire az, hogy kirakják őket, rosszabb esetben fejbecsapják.


Normális pásztorkutya viszont, legyen az kau, káj, komondor, kangal, kuvasz, stb., pontosan így viselkedik, mint a tiéd. Az enyém 10 hónapos, ugyanígy viselkedik.

2022. nov. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek.

13# Tök érdekes amiket írtál a "börtönkaukról", tényleg nagyrészt ilyen gazdik/tenyésztők/szaporítók vannak a csoportban. Szinte csak ezeknek a posztjait látni, ahogy istenítik az agesszív kutyáikat, és sokszor már szinte elhittem, hogy velem meg az én kutyámmal van a gond. Asszem tényleg otthagyom a csoportot 🤔

2022. nov. 10. 08:20
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

A börtönkau nem tekinthető pásztorkutyának.


Az oroszok kudarcba fulladt tenyésztési projektje volt, amely során egy szolgálati kutyát kívántak létrehozni a kaukázusi ovcharkaból (magyarul tévesen juhászkutyának fordították, de a sztyeppén nem léteznek terelő fajták).

Sokáig próbálkoztak, de az eredmények annyira tragikusak voltak, hogy végül elvetették, és egy új tervet eszeltek ki, ami viszonylag sikeresebb lett, így jött létre a kau+bernáthegyi+orosz foltos kopó tudatos keveréséből a moszkvai őrkutya.


A börtönkau egyedei kifejezetten rosszak. Elvesztették ősi ösztönüket. Beleragadnak a fogásba, így könnyen kiiktatható. A méretük is nagyobb valamivel, bár ez egyben a kultúrtenyésztés (féregtelenítés, minőségi étel, kevesebb lemozgatás) miatt van. Eredeti munkájára alkalmatlan, valószínűleg a falka megölne egy olyan egyedet, ami nem tud falkában élni, mert túlságosan agresszív. De feltehetőleg a jószágot is támadná, nem pedig védené. Ezek a kauk sorra megbuktak nyáj mellett tartva, mert nem tudtak beilleszkedni. Olyan is volt, amelyik elment a farkasok után egyedül (az űzőösztön túl nagy az agresszivitás miatt, ami hiba egy pásztorkutyánál), majd csak a fej és a gerincoszlop került elő, a farkasok megették.


Aki kaut akar (bár van két magyar pásztorkutyánk, amik ugyanazt tudják), annak mindenképpen eredeti pásztorkutya vonalból származú kutyát javasolok. Grúz, azeri, örmény vonalakból.

2022. nov. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Bár a miénk lenne ilyen.. Ő ugyan egy dogo, éskb. 10 hónapos koráig egy kedves, simulékony kutsa volt, aztán átváltozott egy minden más állatot gyűlölő agresszorrá. Emberekkel hál isten nem ilyen, de miatta semmilyen más állatunk nem lehet, mert kinyiffantaná.
2022. nov. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem testőrt meg vadállatot szerettél volna ahogy írod, csak egy boldog kutyát, akkor nem mindegy, hogy kaukázusinak selejt? Most komolyan önigazolásért jöttél ide, mert nem egy gyilkológépet nevelsz, és emiatt azt hiszed, rossz gazdája vagy? Megáll az ész, ennyi ésszel hogy lehet valaki szabadlábon...
2022. nov. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen dolgok miatt kell tájékozódni, mielőtt fajtát választ az ember 10-15 évre...


A dogo (mint minden hasonszőrű fajta) kifejezetten nehezen tolerálja felnőtt korban a többi állatot. Ez a múltja miatt van. Én egyszer ugyan sétáltattam a kutyámat dogoval, amiről a gazdája azt mondta, hogy más kutyákkal nem tudja, mert mindennek nekitámad, és a mi esetünkben is valószínű csak a nagy méretkülönbség miatt nem lett verekedés.

2022. nov. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
68%
Pont hogy nem selejt a kutyája.
2022. nov. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
18- nem én választottam, ránk lett hagyva.
2022. nov. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!