Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor szar gazdi vagyok?...

Most akkor szar gazdi vagyok? Kicsit elkeseredtem.

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos kaukázusim. Egy nagyon régi álmom vált valóra amikor megvettem. Tanítgatom, fogok vele suliba menni, nagyokat sétalunk, járok vele kutyák közé bandázni minden héten amit nagyon élvez és szépen viselkedik mindenkivel akár kutya, akár ember az illető.

Viszont amióta beléptem néhány fajtához köthető csoportba, folyamatosan megkérdőjelezem magamat. Ott szinte csak az ömlik rám, hogy ha a kutyám nem utál mindenkit rajtam és a velem egy háztartásban élőkön kívül akkor egy selejt. Ha az ismerősöket beengedi a kapun amikor én is ott vagyok (nem kell elzárni/megkötni) akkor selejt. Ha a játszóházas napokon egy másik kutya gazdája megsimogatja őt és a kutyám nem tépi le emiatt a kezét akkor az nem is kau. Nem kellett így nevelnem, mindenkivel kedves amikor a saját területén kívül vagyunk. De csak akkor. Ha kapun belül van és nem vagyunk ott akkor bekapcsol az őrző mód, amiből visszavesz egyből, ha megjelenünk, mert tudja hogy innen a mi dolgunk.

Nem tudom változik e még a személyisége, ha azt látnám rajta, hogy nem tolerálja már a kutyákat vagy az idegeneket akkor alkalmazkodnék ahhoz is, de én első sorban nem egy testőrt, egy vadállatot szerettem volna, hanem egy boldog kutyát. Fajtától függetlenül.

Szerintetek? Tökre elbizonytalanodtam, pedig annyira lelkesen kezdtem és tényleg szerelem nekem ez a fajta. Évek óta készültem rá, de most fogalmam sincs jól csinálom e...



#juhászkutya #fajtajelleg #kaukázusijuhász #rosszgazdi
2022. nov. 9. 23:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Úgy más. Akkor kitartás! :)
2022. nov. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb fajtaspecifikus csoport elég nagy fertő. Amiben én benne vagyok (német vizslás) az a vicces/normális, hogy a kutya szetbasz mindent, hogy nem tud normálisan pórázon sétálni, hogy szar a behívása, és inkább kerti/kanapé dísz, nagyjából addig foglalkoznak vele, amíg a képet csinálják róluk, meg persze megy az ömlengés hogy milyen jó fajta, de a 90% sétáltatni is csak szokoevente szokta. Szóval aterzem a helyzeted, cselekedj a saját belatasod szerint. Gondolom a te csoportod meg tele van falusi prolikkal, akiknek bioriaszto a kau, pedig az lenne a normális, ahogy te foglalkozol vele.
2022. nov. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

17#

Igazán sajnállak, hogy annyira nincs más elfoglaltságod, és annyira unod magad, hogy nincs is más dolgod csak az én kérdésem alatt pattogni :)

Mi van, ha tényleg önigazolásért írtam ki a kérdést? Mi van, ha szerettem volna kiszakadni a abbol a csoportból és megtudni, más gazdák, más kutyákkal, mit gondolnak a dologról? Elfogadom a másik oldal véleményét is, sőt, ha selejt a kutyám azzal is együtt tudok élni, de nem így, ahogy te adod elő magad ez nem építő jellegű, csak nettó taplóság.

2022. nov. 10. 10:38
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
#23 Szerintem szimplán ignoráld az ilyen csoportokat, a gyakoris embereket meg még inkább, én is unalmamban járok ide. Teljesen normális a kutyád, örülök, hogy a fajtát jobban ismerők is írtak okos dolgokat (én magyar fajtákban vagyok inkább otthon). A facebook-csoportok többsége egy fertő, nekem a tacskó az egyik legkedvencebb külhoni fajtám, de élőben szinte csak rossz tapasztalataim voltak, exeim által több tacskós fb csoport tartalmát sokat láttam, és bizony az arról szól, hogy a kutyákhoz mit sem értő öltözteti, mint a barbie babát, és arról tol fel fotókat, miközben van egy teljesen elvadult, neveletlen kutyája.
2022. nov. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, a leírtak alapján pont hogy te vagy jó gazdi mert szocializálod a kutyát, nem egy lelki roncs idegbeteget csinálsz belőle. Te csinálod jól.
2022. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszi mindenkinek 🥰
2022. nov. 10. 13:50
 27/31 anonim ***** válasza:
28%

"fogok vele suliba menni"

Remélem olyan helyre, ahol valamennyire értenek a pásztorkutyákhoz. Mert a legtöbb helyen nem és border collinak kezelik...

2022. nov. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
27# Épp egy ilyenben kezdtük a kutyaovit és oda . Minden kutyát bele akartak erőszakolni egy bizonyos viselkedésbe és minden más rossz volt. Ráadásul kapásból előítéleteket kaptam amiért kauval mertem menni. 2 óra után otthagytuk, eszembe se jutott, hogy visszanenjünk oda suliba. Egy olyan emberhez fogunk menni, akinek rengeteg tapasztalata van ilyen kutyákkal és kifejezetten szereti a kihívást amit jelentenek.
2022. nov. 10. 17:10
 29/31 A kérdező kommentje:
*"ott", nem "oda" akart lenni az első mondatomban
2022. nov. 10. 17:12
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a legtöbb kutyaiskolában valóban egy skatulyába akarják beerőszakolni az összes kutyát, és a pásztorkutyákhoz nem értenek. Mindenesetre a kutyaovi még ekkor is ajánlott a szocializáció miatt.


Amúgy könnyű észrevenni a rossz sulikat. Ahol az őrző-védőre beállítják a vizslát, agarat, labradort, tacskót, stb. fajtákat, az rossz suli.


Én voltam olyan helyen a komondorommal, ahol IPO Európa-bajnok oktató volt. A kutyám mindent megcsinált, amit akartam, de persze nem olyan katonás gyorsasággal, mint a szolgalelkű fajták. Erre azt mondta az oktató, hogy rá kell rakni a szögesnyakörvet befelé fordítva, és akkor majd gyorsabban fogja csinálni. Megmondtam neki, hogy nem ért a pásztorkutyákhoz és otthagytam.

Hozzáteszem, hogy aki BÁRMILYEN fajtát így akar nevelni, az egy barom, és csak sajnálni tudom a kutyáit, akár Európa-bajnok győztes, akár nem.

2022. nov. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!