Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyafajta...

Szerintetek milyen kutyafajta illene hozzám?

Figyelt kérdés

Tapasztalat: egy menhelyes kutya és egy állatvédőktől örökbefogadott kutya. Tehát nem első kutya lenne. Első 2 éves, utóbbi kutya 4,5 évesen került hozzánk, mindkettő fiú. Ezúttal kölyköt szeretnék.


-Közepes vagy valamivel nagyobb testű.


-Minden igyekezetem ellenére sem tudtam olyan mértékben domináns lenni a két kutyánál, amennyire kellett volna (míg apukám rájuk szólt egyszer, addig én, aki naponta 3-4x vittem őket éveken át, trénernél is voltam, gyakoroltam is velük minduntalan, én ordíthattam, szépen mondhattam, bármit csinálhattam, nem tudtam nagyon domináns személlyé válni az utcán, konkrétan nem vett komolyan a kutya a szidásnál, csak az arcomba nyalt, pedig "te kis rosszcsont kutyuska" könnyedséggel szóltam). Sokat fejlődött a dominanciám ahhoz képest ahogy indultam az elején (konkrétan nulla). Egy kutyával úgy gondolom, szépen meglennék, főleg ha kölyökkorától kezdve velem van. Azonban nem akarok túl domináns kutyát, akihez mindig erőskezűnek kell lenni.


-Nem azt mondom, hogy lusta legyen (de akár olyan is lehet), de naponta maratont ne kelljen vele futtatni, több órát nagyon intenzíven, hogy meglegyen a békéje. A környéken lévő lehetőségek adottak, hogy játszhassak vele (park park hátán), és a közelben kb 15 perc sétára van erdő, ahol amikor nem jeges vagy latyak idő van, nagy sétákat tudnánk tenni.


-Egygazdás.


-Békés a gyerekekkel, emberekkel (a ház mögött játszótér, a közelben egymás seggében két játszótér, és óvoda, iskola).


Nagyon tudom szeretni az állatomat. A kutyáimmal úgy volt, hogy együtt aludtunk, az állatvédős hozzám jött bújni amikor villámlott, dörgött az ég, tűzijátékoztak kint -- tehát amikor félt, a menhelyes kutyám mögém bújt, ha olyan állat vagy személy volt jelen, akihez nem akar odamenni, mert kényelmetlenül érzi magát tőle. Állatvédőktől örökbefogadott kutyánkat leginkább én raktam helyre, hogy ne szobabútor legyen, hanem farokcsóváló, izgatott, simit követelő kutyus. Én keltem fel hozzájuk a rossz álmokkor, vagy melléjük feküdtem. Az én arcom volt cseszegetve éjjel-hajnalban, hogy ébredjek fel, amikor hirtelen sürgős dolog érlelődött, ami nem tűrt halasztást a reggeli sétáig.


A dominanciával gondjaim vannak, és ezen évek óta dolgozom, és haladok is, és ezen hibám ellenére úgy gondolom, hogy jó, szerető gazdája tudnék lenni egy kutyusnak, akit nem nevelt az élet, aki nem szerzett korábban rossz tapasztalatokat.


Nézegettem már sok fajtát a neten, de inkább a ti véleményetekre adnék, saját tapasztalat alapján közvetlen vagy a közelből.


2022. nov. 12. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Plüss.
2022. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Úristen, ennyi szőrszálhasogatást. Azért valahol az eszem megáll, hogy valaki ennyi energiát öl egy állatba, a gyereknevelést meg letudja annyival, hogy berakja a tévé elé a gyereket.
2022. nov. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nos, gyerekem az nincs, de ha lenne se raknám le a tévé elé. Főleg hogy itthon sok éve nem is nézünk tévét, így hát le is mondtuk. :)
2022. nov. 12. 12:40
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

Menj el egy menhelyre és ott ismerkedj a kutyusokkal.

Az ott dolgozók is tudnak abban segíteni, hogy melyik kutya illik hozzád.

2022. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Hát az tuti, hogy husky ne legyen, mert valami rémes ha átveszik az irányítást, és hisztizni is nagyon tudnak 😂


Én inkább valamilyen kisebb testűt ajánlanék. Tacskó?

2022. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kisebb testűt semmiképp. Aranyosak, mint minden kutya, de sajátomnak kistestűt nem szeretnék.
2022. nov. 12. 12:49
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Tacskohoz is esznel kell lenni. De amugy en a shi-tzu-t mondtam volna, konnyu veluk, tokeletes elso kutyak.

De akkor ha nagytestu jatszik, golden esetleg. Azt nem tudom miert fontos, hogy egygazdas legyen, de ha amugy egyutt laksz valakivel,aki erosbb jellemu nalad, akkor a kutya ra jobban fog hallgatni.

Szoval ezt az egygazdas temat en elengednem a helyedben, mert altalaban ezekhez a kutyakhoz eros kez kell.

Egy goldennel nem lehet melleloni, ha foglalkozol vele :)

2022. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
16%
Esetleg beagle? Én tartottam, nagyon szeretetteljes, kötődő volt és nagyon értelmes. Sikerült egy nagyon lusta példányt kifognom, nem egyszer húzni kellett magam után a pórázzal, mert nem akart jönni :D
2022. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Legyen egygazdás, de nem tudod irányítani.

Ez a kettő máris üti egymást. Először értékeld át a szempontjaidat és tanulj többet a kutyákról, a kutyapszichológiáról, hogy megértsd, mitől lesz meg a tekintélyed a kutya szemében.

Nálunk pont fordítva van a helyzet, párom befogadott, félős, tacskó-yorki keverékének én túl "erős" vagyok mert nekem kaukázusim volt és van most is. Lehet, hogy egy ilyen kis félős, akit meggyötört az élet jó lenne neked a jelenlegi habitusodhoz, nálunk legalábbis elég részemről egy hangosabb odaszólás és egyből tudja a dolgokat, egyáltalán nem kell veszekedni vele. Csak ugye ilyen kölyköt nem biztos, hogy találsz.

2022. nov. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
Palota Pincsi
2022. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!