Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a kaninchen tacsi méretei?

Mik a kaninchen tacsi méretei?

Figyelt kérdés

Legfőképp simaszőrűre gondokok.

Ugye van a normál a törpe és a kaninchen. Ezeknek a felnőtt korukban lévő centi méreteivel tisztában is vagyok. A kgval már annyira nem.

Szóval.

Hány kg egy kaninchen tacskó?

Illetve.

8hetesen honnan tudom megkülömböztetni őt a törpétől? Vannak ismertető jelek? Pl turcsibb szerű babapofi vagy a lábak aránya a testhes vagy bármi?

Illetve mennyi a súlya egy 8-10hetes kaninchen kutyusnak?

Kaninchen tacskót szeretnék, és nem szeretnék mellé lőni. Tudom, hogy a törpe sem nagy, de ha lehet inkább a kisebb mellett döntenék.

Ami még számomra kérdés, hogy mennyibe kerül egy tk-s kaninchen tacskó? Még belőni sem tudom az árukat.



2022. nov. 21. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve beszéltem egy tenyésztővel, akkor 1800 Euró volt nála egy kölyök, szerintem lejjebb biztos, hogy nem vitte...


Tenyésztőt kell amúgy megkérdezni, hogy melyik lesz kaninchen, de ők sem tudják 100% megmondani. Kiállításokon a ringbe lépés előtt is össze vissza vannak sorolgatva az egy év körüli kutyák...

2022. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokkal kisebb a torpetol, de pontos adatokat nyilvan tenyeszto tud mondani. Engem egy tenyeszto tavaly lebeszelt amugy a kaninchenrol, azt mondta, hogy

a legbetegesebbek mind kozul, ok mar agyon vannak szaporitva. A tipik tacskobetegsegek, mint a vaksag, gerincproblemak jobban erintik oket, meg ha tenyesztotol is veszed. Aztan lehet csak azert mondta, hogy tole vasaroljak standard kutyat, passz :D

De lehet benne valami.


Tavaly erdeklodtem, fekete-cser rovidszoru standard torzskonyves tacsko 350 ezer volt, ket tenyesztot is kerdeztem. Egy helyrol tudok, ahol tavaly 500 korul mentek a kutyak, es ennyi.

Gondolom, ha nagyobb ra a kereslet, akkor a torpek/kaninchenek meg dragabbak, plusz hat ez tavaly februari ar volt, nem tudom mennyit emeltek azota.


Egyebkent nem neked kell tudni megkulonboztetni a kutyakat, hanem a tenyesztonek. Jo esetben talan o tudja.

Felnottkori sulyuk 4 kg koruli.

2022. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Érdekes hogy milyen eszméletlen drágák a kutyák.

Külföldön egy átlag embernek a fizetéséből kijön egy kutya meg a "tartozékai". Itthon dolgozhat az ember érte 2 hónapot. Furán jön ki.

Ezért is olyan magas szerintem a szaporítások aránya. Mert sokan nem engedhetik meg maguknak a törzskönyves kutyát.

2022. nov. 21. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos az tuti, hogy emiatt is...

De masreszt meg nem ertem, minek kene akar 1-2 honap alatt osszegyujteni egy kutya arat? Sok tenyesztonel amugyis varolista van, nem kapsz mostazonnal kolykot, siman ossze lehet ennyit gyujteni es nem kell hozza millios fizetes.

Aki meg minden honap vegen 0 forintra jon ki, o maga is szinte ehezik, az nyilvan nemhogy torzskonyves kutyat ne, de ugy semmilyen kutyat ne tartson szerintem, mert neki egyszeruen nem fer bele.

2022. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én csak az árarányokra gondoltam.
2022. nov. 22. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!