Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Miskolci...

Edit29 kérdése:

Mi a véleményetek a Miskolci dacos tacskó kennelről? Szálkásszőrű kaninchent szeretnék.

Figyelt kérdés

#Szálkásszőrű kaninchen tacskó #Miskolci dacos tacskó kennel
2022. okt. 4. 15:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Kicsit fura nekem, hogy van egy olyan csoport, hogy miskolci dacos (genetikai) beteg és betegségből gyógyult tacskók. Persze, nem minden betegsége lehet szűrni, csak ahogy utánanéztem a kennelnek, feldobta a Facebook. Nekem úgy tűnik képek, videók alapján túl sok kutyája van (tudom, beteg most a tenyésztő, a lányai moderálják az oldalt, ezért is adnak el sok kutyát), például ez alapján a videó alapján:

[link]


Bár én jobban szeretem alapból a kisebb létszámmal dolgozó kenneleket, egyszerűen ennyi kutyával nem lehet érdemben foglalkozni a mindennapokban, jobban szeretem az olyan kenneleket, ahol kutyakent foglalkoznak is velük, nem csak kiállításokra járnak.

2022. okt. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre reagálva: Nekem a tenyészet facebook oldalán az a kis kék szemű kölyök szúrt szemet. Csodaszép, de nekem gyanús ez a szemszín.
2022. okt. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, igen, az nekem is fura, bár tacskókban nem nagyon vagyok képben, de az biztos, hogy ilyen szemszínt még én sem láttam se élőben, de képen sem nagyon.

Még folytatom:

- "A kutyáim nagy része az 1800 m2-es ingatlanon kialakított 20-50 m2-es kifutókban van elhejezve, méret, fajta és ivar szerint csoportosítva. Az anyák családi köryezetben, a lakásban fialnak, majd elkülönítve, nyugodtan nevelik kölykeiket." - Na igen, nekem ez a hozzáállás, tartás nem szimpatikus. Tudom, sok tenyésztő dolgozik így, de én ilyen helyről nem vennék kutyát, jobban szeretem a családiasabb helyeket.

- "A fajta sokoldalúsága és hihetetlen alkalmazkodóképessége a garancia arra, hogy családi kedvencként, munkakutyaként, gyermek vagy idős ember társaként is kiválóan meg tudja állni a helyét. A tacskó egy CSODA!" Nekem alapvetően az sem szimpatikus, hogyha egy tenyésztő úgy akarja eladni a fajtát, amivel dolgozik, hogy csak dícséri, mindenkinek is ajánlja. Persze, a tacsik nem nagy mozgásigényű, ösztönerős kutyák (pláne ilyen kennelből), de azért munkakutyaként hivatkozni rájuk úgy, hogy a tenyésztő valószínűleg a sport vagy munkakutyás vonalat csak hírből ismeri, merész.

Forrás: [link]



Érdemes ezt is elolvasni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__191345-milye..

2022. okt. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Van kékszemű tacskó, nem is a legritkább, még olyan is van, hogy csak az egyik szeme kék. Írja is az oldal, hogy merle színű, a tudomány jelenlegi állása szerint ez a recesszív gén okozza.
2022. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha jot akarsz magadnak, akkor alapbol a kaninchen meretet elengeded.

Na ok azok, akiknel tobb betegseg is elojohet, hiaba veszed tenyesztotol.

2022. okt. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
En annyit tudok, hogy egyik ismerosom erdeklodott náluk egy kolyokre, egy 850 ezret akart erte 😂😂😂😂 kicsit erősnek érzem :D
2022. okt. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

6-os, nem erős. Ismerős corgi tenyésztőnél 1500-2000 euro körül mozog egy kölyök ára, a 2000 euro most 800 valahány ezernek felel meg. Divatkutyák, kicsik is, elvannak lakásban, drágák ez van.

A kaum 150 ezer volt 🤷‍♀️

2022. okt. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
De az egy corgi. A tacskó nem ilyen drága fajta…
2022. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Tacskonal azert meg ott nem tartunk, hogy realis, hogy ennyire draga legyen. Corgit nem lehet egy lapon se emliteni vele.


A bartha vom house kennelnel vannak 400-500 ezer korul a kutyak, viszont tenyleg gyonyoru, egeszseges kutyak kerulnek ki a kezei kozul, de o is mar a draga kategoria tacskoknal.


Egyebkent olyan 300-350 korul van az aruk.


Viszont ez a dacos kennel, nem tudom. Szepek egyebkent a kutyak, de nagyon furcsa szinkombinaciokban van naluk kutya, nem ertek a tenyeszteshez, nem tudom mi a szabalyos vagy mi nem, de nekem pl a merle kaninchen szalkasszoru tacsko,meg a voros kekszemu kutya...annyira furcsa es gyanus.

Ez igy oke? :D

2022. okt. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
Aki drágállja a neves tenyészetből származó tacskót vagy akármilyen kutyát, vegyen magyar fajtát. Neki is, a fajták fennmaradásának és népszerűsítésének és a pénztárcájának is jobb lesz, ráadásul pont egy tacskó nevelése nem annyira könnyű feladat, ha normális kutyát akarsz, nem acsarkodó szobanövényt.
2022. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!