Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átveszik az állatmenhelyek a...

Átveszik az állatmenhelyek a lejárt szavatosságú (fagyasztott) sült és főtt húst?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyobb mennyiségű, lejárt szavatosságú fagyasztott húsételem van. (sült és főtt hús főleg) NEM romlott, de emberi fogyasztásra már alkalmatlan. Kérdésem, hogy állatmenhelyek átveszik-e esetleg? Próbálom körüljárni a témát, nem szívesen dobnám ki. Kapcsolatba fogok lépni állatmenhelyekkel telefonon, de érdekelne, hogy nektek van-e tapasztalatotok?


Lehet az állatmenhelyektől és innen is azt a visszajelzést kapom, hogy dobjam ki a francba, de nem szeretek pocsékolni. Természetesen a kutyáknak sem adnék olyan ételt, ami nem jó nekik, szóval ha nincs más megoldás, kidobom. (nemrég elhunyt rokon halmozásbetegségben szenvedett, 50+ kg húsról van szó)


Valaki, tapasztalat?


Köszi előre is.



2022. nov. 24. 16:45
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
71%
9. Elvileg igazad van, ellenőrzés után én sem dobnám ki. DE egy menhelynek nem hiszem hogy még erre is van kapacitása, mert örülnek a napi rutinfeladatokkal végezni tudnak
2022. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
54%

Mikor örökbefogadtuk a kutyánkat,nem hányt ki mást,csak kenyeret! Azt kapott enni a menhelyen.

Inkább kapjanak húst!

2022. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%

Semmi baj - a cuki menhelyes kutyusoknak csak alutasakosat szabad adni - a városi hajléktalanoknak pedig elég edzett a gyomruk a kukázott eledelhez is!


Ezt a témát már egy cseh szalonzenekar is feldolgozta jó pár éve az egyik videóklipjében, aminek a címe "Mäso" - ami magyarul "Hús"-t jelent:

[link]


(A racionális válaszok lepontozásához meg jelentgetéséhez nem kell sem állat-, sem ember-szeretet, meg empátia.)

2022. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
22%
Ha tudnád mennyi tahó van a romlott kajáját adomány címén a menhelyre sózná...
2022. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Én tudok olyan menhelyet, ahol etetnek lejárathoz közel lefagyasztott cuccokkal, szerintem ezeknek az ég világon semmi bajuk nincs...

Én is szoktam olyat csinálni, hogy még lejárat előtt lefagyasztok valamit, mert tudom, hogy nem fogyna el időben és később így meg tudom enni.


Szerintem érdemes lenne tisztázni, hogy ezek a húsok a szavatosság lejárta után lettek fagyasztva vagy még előtte vagy alapból fagyasztva voltak és a "fagyasztva tarott szavatosságuk" járt le.

2022. nov. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a további válaszokat! Továbbra is a kukázás lesz a végső sorsa a húsoknak.


9: Kérdésedre én is válaszolok. Ugyan fagyasztott készételekről beszélünk, azért ezeknek is van eltarthatósági ideje. A mélyhűtő frankó találmány de a végtelenségig ott sem tárolhatsz dolgokat. A rokonom halmozott, sajnos minden győzködés ellenére és jellemzően nagyon keveset használt ezekből a húsokból (emellett vannak ősrégi ruhák, több zsáknyi, magazinok, minden, amit el tudsz képzelni). A legtöbb hús 1 éve legalább a mélyhűtőben van. Még életében kértük, hogy legalább a fagyasztás dátumát írja rá ezekre, de ő meg volt győződve arról, hogy ezeket mindig csak kevés ideig tárolta és emiatt szükségtelennek tartotta a cimkézést. Szóval ez van. Ne legyen kényszeresen gyűjtögető, halmozó rokonotok. Énblog off, köszönöm mindenkinek a segítő szándékú válaszokat. :)

2022. nov. 25. 09:21
 17/24 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy lejárt a szavatossága, nem jelenti azt, hogy baja lesz tőle akár embernek akár állatnak, ha megeszi. Attól is függ, hogyan volt tartva. Én is eszek címke szerint lejárt szavatosságú húst, amit amúgy a fagyasztóban tartottam a fogyasztásig, a megvásárlás óta, épp most pácolódik a hűtőmben két adag ilyen hús. A szavatossági idő nem azt jelenti, hogy onnantól nem lehet megenni, hanem azt, hogy addig garantálják a minőségét a feltüntetett tárolási mód mellett.

Én a hús tartásától függően megvizsgálnám, hogy lehet-e még fogyasztható, mikor járt le papíron, ezeket össze is írnám, és így érdeklődnék menhelyeken, gyepiken. Vannak kevésbé támogatott egyesületek is, akik a túlélésért küzdenek, nem csak a nagyok, akiket sokan ismernek, és emiatt sokan támogatnak.

2022. nov. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
59%
Ha főtt és sült hús akkor azt jelenti, hogy a rokonod tette be, nincs "lejárati ideje", hiszen ki tudja mikor és milyen állapotban (meg volt-e sütve-főzve rendesen, nem-e állt előtte napokig a hűtőben vagy a konyhapulton stb.) került lefagyasztásra. Dobd ki.
2022. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
63%
nincs "szavatossági" ideje, úgy értem, nincs rápecsételve mint egy bolti fagyasztott húsra
2022. nov. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Senior Séf ***** válasza:
63%
Ha nagy tételről van szó, a hadtápnál próbálkozz. A bakákkal minden szart meg lehet etetni.
2022. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!