Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átveszik az állatmenhelyek a...

Átveszik az állatmenhelyek a lejárt szavatosságú (fagyasztott) sült és főtt húst?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyobb mennyiségű, lejárt szavatosságú fagyasztott húsételem van. (sült és főtt hús főleg) NEM romlott, de emberi fogyasztásra már alkalmatlan. Kérdésem, hogy állatmenhelyek átveszik-e esetleg? Próbálom körüljárni a témát, nem szívesen dobnám ki. Kapcsolatba fogok lépni állatmenhelyekkel telefonon, de érdekelne, hogy nektek van-e tapasztalatotok?


Lehet az állatmenhelyektől és innen is azt a visszajelzést kapom, hogy dobjam ki a francba, de nem szeretek pocsékolni. Természetesen a kutyáknak sem adnék olyan ételt, ami nem jó nekik, szóval ha nincs más megoldás, kidobom. (nemrég elhunyt rokon halmozásbetegségben szenvedett, 50+ kg húsról van szó)


Valaki, tapasztalat?


Köszi előre is.



2022. nov. 24. 16:45
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Senior Séf (14:43) - ezt a poént már lelőtte a Patyomkin cirkáló hajószakácsa is - már több mint 100 éve. Meg is lett az eredménye!
2022. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
67%
Már csak arra vagyok kíváncsi hová, és hogy dobsz ki 50+ kiló fagyasztott főtt, sült húst? Egyszerűen a kukába? A másik, mi alapján számoltad ki, hogy mennyi a fagyasztott készétel "szavatossági"ideje fagyasztóban?
2022. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

#22 Természetesen biztonságos módon fogom megsemmisíteni a húsokat, ha esetleg a kukázás szó használata miatt rémképek jelentek meg előtted, ahogy Kérdező éppen dögvészt idéz elő.


Egyébként nem számolgattam különösebben, mivel:


1. Tudom, hogy 1+ éve le vannak fagyasztva ezek a készételek és nincs olyan főtt, főleg sült hús, amit te biztonságosan el tudsz fogyasztani 1+ év fagyasztás után.Világháború, éhínség esetén természetesen el fogod fogyasztani, de erről jelenleg nincs szó.

2: Ezeket nem kell senkinek számolgatnia, mivel nálunk okosabb emberek meghatározták ezeket az értékeket. Főtteknél 2-6 hónap, húsfajtától függően, sülteknél 1-3 hónap, szintén húsfajtától függően. Nyilván nincsenek ezek a dátumok kőbe vésve, de ha 1+ évről beszélünk, akkor egyszerűen nincs olyan hús, amit én nyugodt szívvel odaadnék a családomnak.


Ha van még kérdésed, kérdezz nyugodtan, 22-es Válaszoló. :)

2022. nov. 28. 16:30
 24/24 anonim ***** válasza:
Köszi, kielégítő választ kaptam. Nincs több kérdésem.
2022. nov. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!