Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki beengedi a házba is a...

Aki beengedi a házba is a kutyáját, az mikortól? és hogy különítitek el azt ahova nem mehet? Nem lesz ettől egyenrangú? úgyértem tudsz falkavezér lenni?

Figyelt kérdés
jobb első napoktól vagy akkor mikor már nem rág és nagyjából alap dolgokat tud, marad ül stb. én pl nem akarom hogy a nappaliba menjen ott parketta van elég jól elkülönül a többi résztől de azért mégsincs ajtaja a gyerekszoba szintén tabu azon van ajtó de a gyerekemet nem csukhatom be csak a kutya miatt
2010. szept. 30. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Egyszerűen megtanítod neki, hogy oda nem mehet be. Gondoltad volna?
2010. szept. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A logikád alapján aki lakásban tart kutyát kert nélkül, az nem lehet falkavezér :) Ez nem ezen múlik, nyugi.


Ha jól kommunikálod, akkor nyugodtan egész pici kortól kijelölheted neki a határokat. Nálunk pl. galériára nem mehet fel, fürdőbe nem mehet be, nappaliba csak engedéllyel (bár ezt pár napja vezettem be, de már érti, és türelmesen várja a küszöbnél, hogy hívom-e vagy sem). A barátnőm 4 hónapos picije már most tudja, hogy az egyik szobába egyáltalán nem mehet be, a másikba pedig csak engedéllyel, sőt mikor nálam van, ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint az én kutyámra. Tök simán betartja őket úgy, hogy a cica meg ugye mindenhova mehet, és játszanak, kergetőznek, de ha a cica a fürdőbe vagy a galériára menekül, akkor a pici megtorpan és megvárja míg lejön. Persze ez mostmég azért megy ilyen jól, mert nagyon pici, ahogy majd elkezdi nyitogatni a szárnyait újra és újra rendre kell utasítani megint.


Szerintem ezeket érdemes minél előbb bevezetni, és minden próbálkozást azonnal letörni. És szerintem az első fél-egy évében még a kertikutyákat is érdemes bent tartani, mert ha melletted van, akkor sokkal inkább látod, és tudod kezelni a rosszalkodását, mintha kint a kertben lenne.

2010. szept. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk kezdettől fogva kinti-benti kutya volt, sőt úgy nőtt fel, hogy egyetlen helyiség sem volt számára tabu, bárhová bejöhetett velünk, bármelyik kanapéra, fotelra, ágyra ráfeküdhetett. 8 éves volt, amikor új, világos színű ágyat vettem magamnak, arra már nem akartam, hogy feljöjjön. Egyszer felugrott mellém, letettem, miközben határozottan annyit mondtam neki, hogy "nem szabad", és attól kezdve tisztában volt vele, hogy erre az egy ágyra nem szabad feljönnie. A kutyák okosak, megtanulnak bármit. Ez még csak nem is falkavezérség kérdése, mi ilyesmivel sosem foglalkoztunk.
2010. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Oda akartam kilyukadni, hogy simán meg tudod neki tanítani, de készülj fel, hogy fél szemed állandóan rajta kell, hogy legyen, és százszor, ezerszer kizavarni ha próbálkozik. Idővel megtanulja nyugi. ha a jelenlétedben már ügyes, akkor megpróbálhatod behibáztatni, és úgy leteremteni hogy kintről leskelődsz.


Meg lehet olyanokat csinálni, hogy begurítod a labdáját, de az ajtóban rákiabálsz, hogy nem mehet be, esetleg beteszel kaját, és arról is letiltod. Folyamatosan nehezítsd, így meg fogja tanulni, hogy hova szabad és hova nem.

2010. szept. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:05


Nálunk így volt, van. Amikor vettünk egy új kanapét, rászóltunk, hogy ne ugorjon fel. 2 alkalom után megjegyezte és azóta betartja. Szerintem nem kell ezt túlspilázni.


Amúgy az az ötlet, hogy 1 éves koráig tartsunk bent egy kinti kutyát is, szerintem igencsak elvetendő. A kutyának elég kellemetlen, hogy 1 évig a gazdi mellett van, melegben és utána hirtelen kiteszik..Elég nagy kitolás a kutyával szemben.

2010. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nálunk is bennt volt mindig, de volt egy tél mikor új házba költöztünk, és kinnt volt a gyrázsban a kutyaházában, de a nagyon hidegben akkor is beengedtük és nagyon örülnék, ha ezzel mki így lenne.... Nekünk van egy nagy és egy kiskutyánk, nagyon okosak, pl ha elmegyek itthonról és hideg van, eső van, akkor bennt maradnak és semmihez sem nyúlnak, alukálnak egy jót. ha benti kutyát akarsz akkor szoktasd be a kezdetektől fogva, de nehogy időközbe meggondold magad, mert pl lehet hogy télen kiakadsz rá, aztán kizárod... na ezt nem szabad, mert neki sem oylan a bundája ilyenkor mint gy kinti kutyának. kitartást, és meg lesz a gyümölcse.
2010. szept. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

a lakásban tartott kutyákról igaz nem ismerek sokat, de azt tapasztaltam, hogy nem jön ha a gazda hívja ha épp póráz nélkül van ezért kérdeztem a falkavezérséget, ezek ált.kis kutyák, túl sok jó tapasztalatunk nincs velük.

Ha elmegyünk itthonról biztos hogy kint lesz a ház be van riasztózva és így nem lehet mozgás bent. Csak akkor jöhetne be ha itt vagyunk de van egy két éves fiam, és ő folyton ezt játszunk azt játszunk és így nem biztos hogy sőt biztos nem tudok figyelni a kutyára folyton fél szemmel, ha a szőre megsínyli hogy benti mérmint hogy télen nem olyan meleg neki kint akkor inkább kinti marad sztem akkor is lehet jó kutya belőle, mármint gazdit imádó szófogadó stb, ha megfelelő időt és kiképzést kap. a tenyésztő szerint nem kell beengedni, azt hiszem kinti marad

2010. szept. 30. 12:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha alapvetően így gondolkozol (hogy nem akarsz fél szemmel rá figyelni, tanítani, stb.) akkor tényleg jobb neki, ha kint marad. De tudod, minden mellett én úgy gondolom, az embernek arra van ideje és türelme, amire akarja. Úgyhogy a "kisfiam mellett nincs időm rá" szerintem nem igazi indok. Egyszerűen nincs kedved vele többet foglalkozni, nincs hozzá türelmed, lehet, hogy nem is akarod, hogy szőrös legyen a lakás - ez nem baj, csak akkor ezt magadnak is érdemes bevallani, és nem másra fogni a dolgot.
2010. szept. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk már felnőttként került a kutya, a régi "gazdájánál" teljes ridegtartásban volt.

Most nálunk, kinti-benti. Az első perctől kezdve nem volt vele probléma,és nem hiszem, hogy azért mert egy kivételesen okos kutya lenne.

Bent sokkal több szabályt kell betartania, mint kint. Nálunk nem mehet fel a kanapéra, fotelba. A nappaliban van a rezidenciája, ott tartózkodhat. Nincs sétálgatás, pihenni jön be.

Egyszer kolbászolt el a házban, akkor hagytam, hogy körülnézzen, de letiltottuk a ház más helyiségeiről,és nem is feszegeti a dolgot.

Nem azon fog múlni a kutyával szembeni tekintélyed, hogy hol tartod.

2010. szept. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A riasztóhoz lehet kérni speciálisan olyat ami kisállítokhoz van és akkor bent hagyhatod. De ez csak egy érdekes infó.
2010. szept. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!