Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés

Nem trollkodok!! Van egy németjuhász kutyám két éves, a Brútusz nevet adtuk neki. Kölyök kora óta nálunk van. Semmi gond nem volt vele eddig!


Megtanítottam visszahozni dolgokat kézjelre ,ül , fekszik..stb. Múlthéten autószerelő haverom átnézte az autómat. A kuplungról kezdett magyarázni valamit, a kutya ugatott. Először nem is figyeltünk fel rá csak a harmadik vagy negyedik alkalommal.


(nem vagyok kuplungos a szó átvitt értelmében, az autónak se az a baja, poénkodás elkerülése miatt írom)


Ismételgetni kezdtük a kuplung szót mindig ugatott egyet. Nyilván két év alatt hallotta már a kuplung szót a kutya de akkor nem csinált semmit.

Először nevettünk rajta. Elkezdtünk k betűs szavakat mondani. Semmit nem csinált kivéve a, kuplung ,kapu, kapa, kuka, kupa, kacsa, kulacs, (a kaja ku.rva szónál nem csinál semmit) lehet kihagytam néhány k betűs szót amire még ugat. Más betűvel kezdődő szavakat is kipróbáltunk , semmi.

Általános dolgokra jelez a kutya, utcán mozgás, hangoskodás.. stb


A felsorolt szavaknál ugat egyet. Azt hiszem ennyinél tartunk most.


Ez most már nem annyira vicces nekem!!!! (gyakran használjuk ezeket a szavakat a kutya akkorát ugat, hogy...mást nem csinál nem támad vagy valami, érthetetlen nekem miért csinálja, nem az első kutyám , tudom hogy néhány dolog irritálja a fülüket, de ezek a szavak ??


Ismerősüknek meséltem, nevettek néhányan eljöttek, mert nem hitték el röhögtek azt mondták bolond "ez kutya". Nem bolond szerintem. Állatorvos ismerősöm, ugyancsak nevetett rajta de nem tudott értelmes magyarázatot adni.


Nem akarom a kutyát kuplungnak átnevezni! Nem kevertem össze a vicc kategóriával. Tényleg nagyon idegesítő, és néha ijesztő is.


Azért írtam ki a kérdést mert ma reggel untam meg végleg a dolgot. Kint ittam a kávét, a teraszon, a kutya mellettem , mondtam a fiamnak, hogy nyissa ki a "kaput" a kutya akkorát ugatott, hogy leforráztam magam ,és majdnem be is ..artam.

Elfelejtettem, hogy a "kapu" szó tabu.


Ha valaki a kutyájánál tapasztalt hasonlót, vagy hallott ilyen viselkedésről. Esetleg tudja mi okozza ezt.

Az legyen szíves megírni. Nagyon hálás lennék érte.

Tudom, hogy teleregényre sikerült. De tényleg nem viccből írtam ki.

A k betűs szavakról nem szeretnék lemondani. Úgyhogy az nem megoldás.


Bármilyen értelmes ,magyarázatot ,tanácsot szivesen várok.



#kutya #tanácsok #furcsa viselkedés #ijesztő idegesítő
2022. dec. 6. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem akarta valaki megtanítani neki az ugatás parancsot a családban?


Még arra tudok gondolni, hogy az utcán a járókelők mondhattak neki hasonló szót (pl. kutyus, kuss, ilyesmi) amire a kutya ugatással reagált.


Illetve írtad, hogy reagál az általános dolgokra - lehet, hogy megtanulta, mit jelent, amikor azt mondjátok: "van valaki a KAPUnál", és úgy értelmezi, hogy akkor neki is jeleznie kell.

(És akkor a kapu az igazi szó, a kuplung meg csak hasonlít rá)


A mostani ugatásra ti is reagáltatok valahogy, emiatt lehet, hogy fejben összekötötte a feladatot (ugatás) a paranccsal.

2022. dec. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1.Türtőztesd magad! Hogy jössz te ahhoz hogy állatkinzónak nevezz engem?

A kutya rendkívül jó körűlmények közt van tartva. A kutya soha nem lett bántalmazva. Nem szaporítótól, hanem tenyésztőtől vásárolt.

#1 A kutya baráti alapon négyszázezerért lett véve!


Kábítószer-kereső kutyás kollégámtól vettem!!!!

Ő is részt vett a kutya oktatásában, kiképzésében (CSMRFK) Te tudatlan..... #1 A kutya baráti alapon négyszázezerért lett véve!

Idegrendszerével semmi gond nincs. Nem lett traumatizálva soha.


Az állatorvos azért nevetett, mert hasonlót nem tapasztat,(hogy, bizonyos szavakra így reagáljon egy kutya)megvizsgálta idegrendszere rendben. Két gyerek is van a közelében, nem agresszív a kutya. Az említett szavakra csak egy ugatással reagál, és az követően álltalában leül. Egyik napról a másikra történt a jelenség, semmi nem indokolta 2 évesen. Te tudatlan! #1SZÉGYELD MAGAD!! Annyi szót nem tudtál leírni ahány kutyával én foglalkoztam.


#2 Igen, lett tanítva jelzésre a kutya, de csak arra ,ha az ingatlanba be akar jönni, hatolni valaki. Nem volt szándék hivatásos állományba helyezni. Van logika abban amit leírsz , de a viselkedés ,és jelzés egyik napról a másikra következett be. Soha nem találkoztunk hasonló esettel. Kutyakiképző délután jön ő is megnézi.

2022. dec. 6. 10:36
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Az 1-es egy szaporítós állat.
2022. dec. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#4 Még annyit, hogy a szolgálati kutyákra van az a fránya törvény. De biztos tudod! Ha meg nem akkor majd megtudod.
2022. dec. 6. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:
14%
Abbol is latszik h szapis kutyad van h mennyit magyarazkodsz 😂
2022. dec. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kozos ezekben a szavakban hogy mely hangrenduek, es eselyes hogy hasonlit a kutyad vakkantasanak hangtonusahoz.
2022. dec. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!