Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni egy kutyakiá...

Mit kell csinálni egy kutyakiállításon?

Figyelt kérdés
Jövő héten el akarok menni fiatal felvezetőként a Komáromi kutyakiállításra, csak nem tudom h mit kell ott csinálni. Légyszi segítsetek! Nagyon köszönöm :)
2010. szept. 30. 20:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem itt kéne informálódnod. Menj el egy kutyakiállitásra, beszélgess felvezetőkkel, kérj tőlük tapasztalatot ha tudsz találkozgass velük és tanitsanak meg az alakzatokra stb. Nem csak odaviszed a kutyát és ennyi....
2010. szept. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát mielőtt élesben megméretteted magad, legalább menj el egyre és nézd meg mi történik! De a legjobb az lenne, ha felvennéd a kapcsolatot a kutyád tenyésztőjével és tőle kérnél tanácsot.
2010. okt. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

ezt nagyon olvasd el:

[link]


Alapszabályok:

Első és legfontosabb szabály - mondhatni aranyszabály - hogy a felvezető sosem lehet a bíró és a kutya között! Ha a bíró a kutya fejéhez lép, akkor a felvezetőnek a kutya mögé kell lépnie, mintha a bíró árnyéka lenne, hisz a bírónak zavartalanul kell látnia a kutyát minden helyzetben. Ilyenkor a felvezető sose engedje el a kutyát teljesen, befolyása alatt kell lennie mindvégig.

Ha a bíró kéri, meg kell tudnod mutatnod kutyád fogazatát.


... és öltözz ki, öltözz a kutyához:

ha magyarfajta egy csinos magyar ruha

ha nem akkor fiuknak öltöny, lányoknak kiskosztüm

farmerben eszedbe se jusson ...

2010. okt. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:


és nézz sok videot: http://www.youtube.com/watch?v=F8T5CyFObw0

2010. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mázli, hogy egy síma felvezetéshez nem kell kiöltözni, különben én biztosan megőrülnék. :)
2010. okt. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Vannak már "edzések" is a fórumon tudsz tájékozódni:

[link]

2010. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

13:39nek

azért oda is illik

láttam én már olyat amikor a bírónő lebatta a delikvenst a macinaci miatt :D

2010. okt. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon a válaszokat, hasznosak voltak :)

Minden álmom h indulhassak és azt olvastam h ha odamegyek akkor a helyszínen be lehet nevezni mint fiatal felvezető. Ez tényleg íyg van? Tagoknak 2000ft nem tagoknak akkor 4000Ft? És még nincs átírva a nevemere a kutya csak a törzskönyvén.

2010. okt. 1. 16:58
 9/14 anonim ***** válasza:

A törzskönyvön a meoenak kell átírnia az adatokat, te nem írkálhatsz rá.

A junior handlerre nem a kutyát nevezed, hanem magadat: a felvezetést bírálják, nem az ebet.

4000 Ft a nevezés, ha nem vagy tag .. megéri? Olyan profikkal fogsz versenyezni, hogy semmi esélyed így ... csak a kedved megy el és a pénzed.

Inkább elmennék megnézni, figyelni, tanulni ... a 4000ből meg vennék valami hasznosat a kutyának: felvezetőporázt tanulni .. vagy mittudomén.

2010. okt. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ja és igen, arra mindig a helyszínen lehet nevezni.
2010. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!