Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv vagy hám?

Nyakörv vagy hám?

Figyelt kérdés

Tavasszal mentettem meg egy hosszabb testű kölyköt az utcáról, hasonlít a tacskóhoz, de keverék. Már az elejétől fogva hámmal sétáltattam, ugyanis több helyen is olvastam, hogy a hosszabb testű kutyákat jobb hámmal sétáltatni, mint nyakörvvel, hogy hogyha húz, akkor ne terhelődjön annyira a háta. Alapból nem szokott húzni, szépen sétál mellettem, viszont így is lehet egy-egy kivétel, ha esetleg valamilyen kisebb állatot lát, stb.

Tegnap beszéltem egy ismerősömmel, akinek több kutyája volt már és elkezdte mondani, hogy nem kellene hámmal sétáltassam a kutyát, mert nem jó neki.

Még hozzátenném, hogy a kutyuson csak séta közben van hám, jó rá, nem szorítja és jól érzi magát benne, valamint a hám mellett van rajta nyakörv is.

Illetve nem vagyok kezdő kutyás, nem ő az első, csak soha nem volt még dolgom hosszú hátú kutyával



2022. dec. 10. 13:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
23%

Sztm a hám húzásra való, nem sétára. Mellesleg ha szépen sétál és néha húz nem lesz semmi baja.

Amúgy meg ha bevállt a hám és jól is érzi magát benne, akkor mi a kérdés?

2022. dec. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Hám.
2022. dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hám, ha még neveletlen akkor nyakörv amíg meg nem tanulja.
2023. ápr. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!