Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan, hogy a kutya a...

Létezik olyan, hogy a kutya a liftben nem tűr meg maga mellett idegeneket?

Figyelt kérdés
Utcán nincs velük baja, bár megsimogatni nem lehet, de a liftben sokszor morog. Nem csinál semmit, ül a lábam között és halkan morog. Nem próbál harapni vagy ilyesmi, csak bámulja őket közben. Nem túl nagy a lift, lehet hogy fenyegetve érzi magát? Főként férfiakra reagál így, nőkre nagyon ritkán.
2022. dec. 11. 16:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%

A kutya retteg más emberektől, ez pedig egyáltalán nem szükséges, néha pedig veszélyes szituációkat is okozhat, városban élve meg napi stresszforrás. A rettegését pedig azzal lehetne a legkönnyebben csökkenteni, ha rájönne, hogy az emberek alapvetően nem rossz szándékúak.


Nem azt mondtam, hogy fogják le a kutyát és idegenek úgy simogassák, nekem teljesen evidens, hogy a kutyusnak magától, saját elhatározásból kellene az emberek felé nyitni, bármiféle kényszerítés nélkül.


Megelőzve a kövi belekötést: Nyílván a túlzott bizalom és érdeklődés sem jó, ha mindenkire felugrál és mindenki jobban érdekli majd, mint a saját gazdája, de pár falat, simi után még meg sem fogja ezt a szintet közelíteni a skálán...

2022. dec. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A lift kicsi, szűk hely, nálunk előfordul, hogy a helyszűke miatt két kutya morogja egymást a liftben, kint meg, ahol van tér, puszipajtások.

Mentett kutyának ráadásul lehet egy előélete, ezen dolgozni kell. Az enyém is lassan nyit, szintén mentett, aki türelmes vele, és már érzi a kutya, hogy nem fogja bántani, ahhoz elkezd közeledni, megszimatolja, esetleg elfogad jutalomfalatot (az én engedélyemmel természetesen), aztán idővel már ő kéri a simogatást, de amíg a kutya nem bízik, nem szabad fölé hajolni, lerohanni, gyors mozdulatokat tenni, mert akkor ismét bezár, és újból kell kezdeni, talán én voltam az egyetlen, akinek egyből mindent engedett, na meg az ételfutárok, de náluk kaja van, nálam meg első találkozáskor még nem volt (ott kaptam az egyesületnél jutalomfalatot). Ez melós.

2022. dec. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én savban füröszteném a blökit.
ápr. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!