Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszerűen nem tudom eldönteni...

Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy a 14 éves kutyám idén nyáron azért nem eszi a tápot mert nem tud már rendesen rágni, netán fáj a fogínye vagy csak válogat? Vélemény?

Figyelt kérdés
Van egy majdnem 14 éves bernipásztor kutyám, tény és való már rosszak a fogai, hiszen idős, de nem tudom eldönteni most miért nem eszi meg a jól bevált tápját. Megunhatta? Meleg miatt? Nyáron amúgy sem nagy étkű, és mindig is többet válogat mint hűvösebb időben. Ráadásul a dentasticket kétpofára zabálná, szóval azt eszi minden gond nélkül, csirkecsontot is a húslevesből. Tanácstalan vagyok.
2022. jún. 21. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak nem kívánja, nagyon meleg van.


Ha dentastix és a csontot is eltudja rágni nincs baj a fogával. (mondjuk főtt csirkecsontot pont nem tanácsos adni a kutyának, szilánkosan törik és okozhat bajokat)


Próbáld úgy, hogy a száraztápra öntesz egy kis húslevest (nem melegen). Lédús kaját szívesebben fogyaszt szerintem ilyen melegben.

2022. jún. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes elvinni egy állatorvoshoz. 14 éves kutyus már idősnek számít. Még ha semmi baja sincs a kutyusnak. Akkor is 14 éves kor az soknak számít.
2022. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hetek óta alig eszik a cica, egész nap keresi a hidegebb helyeket és alszik. Meleg van! Egy pancsoló vagy hűtött párna sokat segít! Ill. most azt vettem észre, hogy a nedves eledel jobban lecsúszik!
2022. jún. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyáim is kevesebbet esznek, mióta meleg van, pedig ők még kölykök.
2022. jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

14 éves berni? Nagyon szerencsés genetikája lehet. Fogait nézesd meg dokival.


Nekem 14 éves csivava - tacskó keverékem áztatva kapja a tápot, mert hiányos a fogazata, illetve ami még megvan is mozog. Próbáld ki. :)

2022. jún. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, 13 és 7 hónapos pontosan. Jól tartottuk ezek szerint, még most is nagyon érdeklődő, és örömmel jön sétálni, bár csak lassan. 🙂 Most voltunk áprilisban állatorvosnál, nem megyünk ha nem muszáj, stressz neki, utána mindig “lepukkan” pár napra. Én az ő korában már nem vállalom be a fogászatot, altatják, ránézve ez már nem biztonságos, bár a szíve jó az állatorvosa szerint.


Igen, tudom a főtt csirkecsontot nem szabad, de ő kiskora óta eszi ritkán, bár most kétszer is meggondolom adjam, ne adjam …

Próbáltam áztatni húslevesbe, régen imádta, most ha megérzi a táp szagát esküszöm láttam már öklendezni, pontosan mint az ember mikor undorodik a kajától …. de azt sem eszi meg, csak pazarlás minden. Most vettem konzervet, megpróbálom azzal keverni.


Lakásban van bent, de a vizet nem szereti sajnos.


Akkor azt mondjátok a meleg miatt? Köszi mindenkinek a választ, kicsit megnyugodtam.

2022. jún. 21. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 válaszoló vagyok


14 évesem mellett van, van egy 2 és egy 3 éves kutya is. A 2 éves mióta bejött a meleg látványosan kevesebbet eszik, tegnap egyáltalán nem is evett. Hiába kínáltam, ma is csak a felét. A 3 éves egy lovat is megenne 36 fokban is, ha rajta múlna :D szerintem a meleg miatt lesz, főleg hogy tiéd hosszúszőrű is :)

2022. jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, már rájöttem én is, hogy a meleg miatt. Tegnap egész szépen fogyasztott. 🙂🙏
2022. jún. 22. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!