Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben vennél kutyát?

Ilyen esetben vennél kutyát?

Figyelt kérdés
Adott egy németjuhászkölyök, jó ösztönökkel és kifejezetten szép kinézettel, jó habitusú, nyugodt. Kan, jelenleg 6 hetes, a tenyésztő családba szánná és nem kifejezetten munkára vagy versenyre, a beszélgetesek során arra jutottunk, hogy illene hozzánk. Viszont legalább egyszer fedeztetni szeretne vele, ha jó kölyke lennének akkor többször is. Én eredetileg ivartalan kutyát akartam, mennyire nehezebb egy ivaros kannal?

2022. dec. 20. 12:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
12%
Mik ezek a válaszok? Máskor lecumizzátok a "NAGYSZENTTENYÉSZTŐT", és ha bárki ilyeneket ír ki, egyből bannoltatjátok a cenzorral.
2022. dec. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
85%
#11 Tenyésztő meg tenyésztő között is van különbség. Főleg egy ilyen népszerű külföldi fajtánál. Kétlem, hogy az ilyen fajtáknál a többség minimum 3 generációra visszamenőleg tisztában lenne a származásával a kutyáinak, akármekkora tenyésztő.
2022. dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%

"De valószínűleg más kölyköt vagy esetleg más tenyésztőt fogok keresni, nekem ez így elsőre soknak hangzik"

Jó döntés. Nem részletezném, de elég sok kötöttséggel járna a tenyésztő ajánlata számodra.

2022. dec. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%

13-as, ilyenkor a tenyeszto fizet mindent es szerintem o is viszi a kutyat ide-oda, nem a kerdezo.

De akkor is macera, nyilvan. En szemely szerint nem mennek bele, mert en hobbi kutyas vagyok,engem annyira nem hoz lazba a tenyesztes es akkor is plusz idovel jar, ha a tenyeszto maga jon el mindig a kutyaert, mert otthon kell lenni, ra kell erni. Akkor meg foleg plusz macera, ha nekem kell vinni, meg ha fizetik is, akkor is.

Van, aki ilyen beallitottsagu, az csinalja, nem rossz dolog ez, de engem szemely szerint hidegen hagy.

2022. dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Hovarju ***** válasza:
81%

Akkor ez nem kizárólagosan a te kutyád lesz.

Közös tulajdonban marad a tenyésztővel.

Ilyenkor szerződésben fogja meghatározni, hogy mivel etetheted, mit sportolhatsz vele, mit kell megtanulnia. Rendelkezésre kell állnia a kutyának, ha a tenyésztőnek szüksége van rá.

Ő fogja hordani tenyészszemlére, kiállításra, munkavizsgára. Cserébe állja ennek a költségeit.


Azt kell csak eldöntened, hogy akarod-e , hogy más is beleszóljon a kutya nevelésébe, hogy más határozza meg mikor mit csinálsz vele.


Egyébként egy jól nevelt ivaros kannal lehet jó az élet. Kérdés, hogy ebben az esetben kinek fog engedelmeskedni.


Én hasonló feltételekkel "kaphattam volna" egy kutyát, de nem vállaltam.

2022. dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
32%
#15 Már miért szabná meg, hogy mivel etesse? Normális gazdi amúgy is kikéri a tenyésztője tanácsát arra, hogy mivel etesse, és megfogadja, de megszabni nem fogja.
2022. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Hovarju ***** válasza:
85%

Sajnos megszabhatja.

Akivel én beszéltem még azt is meg akarta mondani hány órakor adjak enni a kutyának.

2022. dec. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
42%
#17 Az mondjuk akkor elég selejt kutya. Az én tenyésztőm kirakta a tápot a kutyáinak, akkor ettek, amikor kedvük tartotta, teljesen egészséges volt mind.
2022. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
58%
Én biztos, hogy nem vennék olyan kutyát, akit a tenyésztője akár csak esetlegesen továbbtenyésztésre szán. Lehet akár a világ legjobb tenyésztője is. Nekem nincsenek ilyen téren ambícióim, nincs kedvem ilyennel foglalkozni, más terveim vannak egy kutyával, és amúgy is a mentetteket részesítem előnyben (legszívesebben minden másodikat elhoznám, nyilván nem fogom). Egyik szomszédomnak tenyésztőtől vannak kutyái, ő elvégzett egy tréner képzést is, jár a kutyákkal kiállításokra, ezt élvezi, szívesen megy, büszkén mutogatja a díjakat, teljesen mások a kutyázási szokásai, mint nekem. De az ő kutyáinak az jó, az én kutyámnak meg más jó. Neki is volt korábban mentett kutyája amúgy, de gondolom, volt egy álomfajtája, és azzal foglalkozik, én már így ismertem meg. Nekem nincs kimondottan álomfajtám, az viszont nagyon motiváló számomra, hogy a mentettemből kihozzam a legtöbbet, és ha ő már nem lesz, és akarok még utána kutyát, szintén mentettet választok valószínűleg.
2022. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
60%
Csakhogy itt a tenyésztett kutyákról van szó, nem a mentettekről. Persze, szép dolog a mentés, tessék ivartalanítani és azt csinálni vele, ami tetszik. Egy fajtatisztának is vannak előnyei, pl. a szomszédok megszeretnek egy adott fajtát, ha látják, milyen kedves-okos, megy a népszerűsítés. Az, hogy a tenyésztő esetleg azt mondja, hogy jó lenne a vett kiskutya tenyészkannak, szerintem egyáltalán nem problémás. Mert mégis mennyi dolga van vele a gazdinak? 1 éves korában el kell vinni egy tenyészszemlére. Aztán lehet, hogy 4 év múlva kap egy telefont, hogy egy harmadik tenyésztőnek van egy genetikailag passzoló szukája, mi lenne, ha 1-2x 1 órát rászánnának arra, hogy befedezze. Hű, az aztán nagy ügy, és még egy ajándék kiskutyát is kaphatsz érte, ha kérsz.
2022. dec. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!