Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mennyiért vennél ajándékot...

Mennyiért vennél ajándékot ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egyik közeli rokonnal az a szokás, hogy egymást ugyanebben ajándékozzuk, de egymás gyerekeit igen. Tavaly a limit 5000 Ft/ gyerek volt. Idén én olyan ajándékot kértem az egyik gyereknek, ami picit túlmegy ezen (5600 Ft), de a másiknak pedig jóval olcsóbbat kértem (2-3000 Ft). A drágább játék az egyik üzletláncnál volt ennyi. Erről képet is küldtem, árral. Felajánlottam azt is, hogy megveszem és ők kifizetik, de ezt elutasították, mondván az milyen már. Majd vettek egy hasonló játékot (fa vonat készlet) játékboltban dupla áron. És másik rokontól hallom vissza, hogy milyen pofátlan vagyok, hogy ő a gyerekeinek olcsó ajándékot kért én meg ilyen drágát. És az lenne az igazságos, ha én is vennék még az ő gyerekeinek, hogy azonos legyen az összeg.

Az hozzá tartozik, hogy mi most nagyon nem állunk jól. A vírus miatt jelenleg nem dolgozom. Tavasszal pedig feléltük a tartalékainkat. Ezt a vonatot én amúgy is megvettem volna a saját gyerekemnek (5600-ért), de többre nem telik. Ezért is vetettem velük, gondolván, hogy amit rászántam, azzal le van tudva a rokongyerek, a sajátomnak meg jelképeset veszek, mert úgyis úgy tudja hogy mindent a Jézuska hoz. De 12 ezret nem tudtam volna a sajátomra sem költeni, ennyiért nem vettem volna meg a vonatot.


2020. dec. 6. 13:07
 1/4 A kérdező kommentje:
"egymást ugyanebben"=egymást ugyan nem
2020. dec. 6. 13:09
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolom ők is elküldték neked, hogy mit szeretnének a gyerekek. Vedd meg azt, ezek szerint az a megbeszélt kereten belül van. Arról nem te tehetsz, hogy ők bénáztak és drágábbat vettek meg.
2020. dec. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, amit ők küldtek az olcsóbb. Sőt, én még olcsóbban vettem, mert figyelem az aktuális akciókat és online rendelek. De most úgy beszélnek rólam mintha direkt ilyen drága játékot vetettem volna.
2020. dec. 6. 14:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Két dolgot tennék a helyedben. Az egyik: felhívnám őket, elmondanám, hogy sajnálom, hogy drágábban sikerült megvenniük, mint a mit te küldtél, ennyi pénzért nem lett volna rá szükség.


A másik: felhívnám őket, megmondanám, hogy értesültem mennyire mérgesek rám (jól kihangsúlyozva) és szívesen visszaküldöm a csomagot (minden esetben van elállási lehetőség) és megrendelem azt amelyiket VALÓBAN én küldtem. :)

2020. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!