Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos nagyon nagy baj van?

Sos nagyon nagy baj van?

Figyelt kérdés
ma a kutyusomban találtam egy kulancsot de mi békén hagytuk hogy ne történjen semmi( pl:kipukad,bele szakadjon a feje)és a kutyusom ki vakarta a kulancsot áés most halott a kulancs.lehet valami baja a kutyusomnak?
2010. okt. 1. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy a feje nem maradt-e a kutyusban. És figyeld, hogy pirosodik-e a helye, valamint a kutya közérzetét. Ha romlást látsz, állatorvos.
2010. okt. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják, hogy a pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve (meg tudatlansággal). A kullancsot ki kell szedni, nem bennehagyni, mégha beleszakad a feje az is kisebb gond, mintha tovább érintkezik a kutyával.
2010. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A kutyák immunrendszere erősebb, mint az emberé. Valószínűleg nem lesz komolyabb baja, ha békén hagyjátok szegényt (de előbb szedjétek ki a kullancs maradványait, és semmilyen kenőccsel ne kenjétek be).
2010. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 xXxOoOxXx ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha beleszakad a feje, akkor egy idő után magától kilöki a szervezete, azonban nem árt figyelni a kullancs helyét. És azt is figyelni kell, hogy a kutya nem válik-e kedvtelenné, szomorkássá. Ha jól van a kutyus, akkor nem lesz baja.
2010. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Valószínűsíthetően semmi baja, de ha a kutyád a következő napokban, hetekben levert, rosszkedvű, kedvetlen lesz, vagy valami elváltozást látsz a csípés helyen, azonnal orvos!

A babézia nem játék!

2010. okt. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek.a feje benne van meg minden csak a potrohája vagy minek hivják(a kulancsnál) kicsit ki szakadt ahogy meg vakarta a kutyusom :( hát akkor kiszedjük a többi maradványt belőle és hétfön doki.
2010. okt. 1. 21:03
 7/16 anonim ***** válasza:

A lehető legrosszabb dolog volt amit tettetek.

A kullancsot azonal el kell távolítani, így, h hagytátok benne és a kutyus elvakarta a kullancs bele üritette az összes "mérgét" a kutyusba.

Figyeld a kutyát ha romlik a kedve étvágytalan lesz AZZONNAL orvos mert a Babézia egy nagyon agressziv betegség 1-2 nap allat elviszi a kutyust.

Egyébként úgy hallotam van már ellene védőoltás.

2010. okt. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 MME ***** válasza:
100%

Nem, nincs ellene védőoltás. A szert, amire te gondolsz, imizolnak hívják, és gyógyszer, nem vakcina. Azért keverik az emberek, mert injekcióval adják be.

És azért, mert állítólagos hatása, hogy 30 napig védelmet biztosít a babesiosis ellen, de ez eléggé vitatott, vagy 20 állatorvost megkérdeztem már a dologról, 15-öt biztos.

Saját tapasztalat, hogy nálam valószínűleg működött ez az egy hónapos védelem, vagy pedig a kullancs nem volt fertőzött, ezt nem tudom.

Viszont, súlyos következményekkel jár ez az injekció, akár bele is halhat a kutya!

Épp ezért csak nagyon indokolt esetben adják be, előtte elvégzik a betegségre a tesztet.

Ez a gyógyszer károsítja a májat, az én kutyámnál daganatokat okozott. Tehát megelőzésre nem, gyógyításra viszont igen, használják.

2010. okt. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ezt én is alátámasztom. Évente 2-nél többet nem szívesen adnak be az állatorvosok, mert nagyon durva szer az imizol, nemcsak a májat, de egy csomó mást is károsít, tehát ha lehet, inkább egyszer se kelljen beadni a kutyádnak. :)

Egyébként nézz utána a babéziózis tüneteinek, lefolyásának, lehetőleg több helyről, mert csak úgy lesz egyértelmű, és figyeld a kutyád.

2010. okt. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Morfologus ***** válasza:
ha találsz benne kullancsot akkor kend be zsírral vagy olajjal, akkor kijön, vagy óra irányával ellentétbe kicsavarni.
2010. okt. 2. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!