Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran beteg a kistest...

Milyen gyakran beteg a kistestű kutyátok?

Figyelt kérdés
2022. dec. 27. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Mentett keverék kutyám van, 9kg körüliként kistestűnek számít, 4 éve van velem, egyszer volt beteg a torka ennyi idő alatt.
2022. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
2 éves múlt a csivavám. Egyszer volt beteg, bélgyulladása volt.
2022. dec. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

Mivel nem rohangálok vele minden tüsszögéssel, meg hülyeségekkel orvoshoz, hogy gyógyszerrel tömje mint az ebben a katefóriában lévők 90% a így a 13 év alatt 1X volt csak egy bűzmirigy gyulladása.

Évi egyszeri oltás alkalmával megnézi az orvos mindig azt mondja, korához képest nagyszerű állapotban van, és sok Yorkie örülne ha így lenne 13 évesen.

2022. dec. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
25%
Én ezért nem tartok kistestű ölebet. Minden sz@r bajuk van, rosszul vannak összerakva. Az ember nélkül kihalnának, a természetben a túlélési esélyük nulla.
2022. dec. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Nekem 4 kistestű kutyám volt eddig, 3 van jelenleg.


Legelső egy mentett törpe pincser volt, 14 évig élt. Végefelé volt vele több gond, szívbeteg lett, ízületi problémák jöttek elő, daganata műtét ellenére is kiújult. Megvakult 13 éves korára, de ez bármelyik idős kutyánál előfordulhat.


Most van 2 csivava keverékem (egy szapis, egy menhelyes) és 1 tacskó keverékem. A menhelyes csivava mix már 14 éves, orvoshoz csak oltásra jár, illetve a fogait kellett töbször rendbe rakatni. Egyszer volt egy durva véres hasmenése, de ennyi.


A szapis csivava mix 3 éves, ő légcsőszűkületes és patella ficamos mindkét hátsó lába, ennek ellenére nem állandó vendég az orvosnál, hasmenése sosem volt még, évi max 1x összeszed valami felső légúti fertőzést ősszel vagy télen, de más baja sosem volt még. Légcsőszűkülete miatt erre fogékony. Térdére porcvédő tablettát szed, így szinten tartható, nincs vele teendő jelenleg.


A tacskó keverékem 1 éve érkezett hozzám menhelyről, most 2 éves, de egészségügyileg ráköltöttem a legtöbbet (ivartalanítást, oltást leszámítva persze). Volt neki 2 oldali farkaskarom eltávolító műtéte, mert beakadt és csúnyán kifordult játék közben a hátsó lábán. Aztán mostanában 2-3 havonta benyal valami hasmenéses vírust a környéken... ezek 15-20 ezer forintba kerülnek alkalmanként, ilyenkor kap diétás kaját, 2 injekciót, Diarsanyl pasztát (ebből már mindig tartok itthon) szóval nem olcsó dolog. Ebben az évben már 3x volt emiatt dokinál és nem Tescos táppal van etetve (Brit Care-t esznek mindhárman). Múltkor elkezdtek remegni a hátsó lábai és mint tudjuk tacskóknál gyenge pont a gerinc, így most már ő is porcvédő tablettát szed. Azóta megszűnt a remegés 🤷‍♀️ betegesnek alapvetően nem mondanám, nincs ismert betegsége, de ha valamelyiknek megy a hasa, az tuti ő és mostanság csak vele jártam dokihoz

2022. dec. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

7 éves, keverék (shih tzu és ???, valószínű yorki), mentett, kb. 5 kg.

Születésekor sérves volt, azt ivartalanításkor megműtötték egyben. Mi utána fogadtuk örökbe.

Egyszer megharapta elég komolyan egy másik kutya. Nem a mi hibánk volt. Ha nem látom, nem hiszem el, hogy egy idegen kutya BEMÁSZOTT a zárt kertbe. Bizarr volt. Akkor kellett kezeltetni.

Aztán azóta egyszer kiújult a sérve, tavaly, megműtötte a doki.


Beteg nem szokott lenni. Nyilván volt már, hogy hasmenése volt, vagy hányt, de ezek olyan esetek voltak, mikor én még takarítottam, ő meg már vígan elvolt.

2022. dec. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!