Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be még mindig...

Miért pisil be még mindig szinte minden nap a másfél éves kutyám?

Figyelt kérdés
Ivartalan kan. 2 hónapos kora óta nevelem szobatisztaságra, ugyanolyan módszer alapján, ahogy a kutyasuliban, neten meg ismerősöktől is hallottam. Mégis szinte minden nap bepisil, pedig legalább 5x ki van engedve. Mi lehet a baja? Már nagyon unom ezt a dolgot, más kutyája pár hét alatt szobatiszta lesz, enyém meg másfél év után se…

2023. jan. 2. 21:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

"azért egy ilyen fiatal törzskönyves jó vérvonalú kutyának nem kéne már most betegesnek lennie…"


Ez komoly?? Azt hitted, hogy a tk-s, drága kutya, élete végéig garantáltan egészséges lesz, vagy mi a franc? 🤨

2023. jan. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Na azért ácsi, nyilván az első hónapokban, amíg szobatisztaságra neveltem, mindig kint voltam vele és jutalmaztam, ha ott végezte a dolgát. Tudja nagyon jól, hogy bent nem szabad, mert egyből lapít. Hogy lehet ilyen hülyeséget mondani, hogy “miért pisilne kint, ha bent is szabad”. Egyáltalán nem szabad neki és ezt nagyon jól tudja, ezért sem értem, hogy akkor miért csinálja. Mindegy, első körben doki lesz, hogy a betegséget ki lehessen zárni vagy kezelni.
2023. jan. 2. 23:46
 13/22 anonim ***** válasza:
19%

Ha kinnt pisil ott kelllenned es megdj serned kinnt abban a pillanatban,amikor epp jon a pisi !!!!



Erdekes h a kutyasulibnem tudta ezt elmondani.


Na meg azt h a sorrendisegi szabalyokat ismerd mwg esxtarsatok be mindannxuan, akik vele eltek.


Most valszeg o hiszi fonoknek magat es megjeloli a teruletet….



Ennyit a hasztalan kutyaiskolakrol

2023. jan. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 NTBS ***** válasza:
94%
Szerintem valamilyen betegség van a háttérben.
2023. jan. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#13 nem hiszi magát főnöknek. Szófogadó, jól nevelt, a táljába is bármikor belenyúlhatok. Soha nem morog meg és semmi jelét nem mutatja dominanciának, de te minden kérdésbe ezt a sorrendiségi hülyeséget kommenteled. Négy lába van a kutyádnak? Azért, mert nem tartod be a sorrendiségi szabályokat!


És azt is írtam előtte, hogy HÓNAPOKON KERESZTÜL jutalmazva volt, ha kint végezte a dolgát. Másfél éves korában ez már nem normális dolog, vagy szerinted 10 éves koráig kéne minden pisilésnél jutalmazni?

2023. jan. 3. 11:29
 16/22 anonim válasza:
64%
Lehet szeparációs szorongása is. Gondolom amikor ott vagy nem pisil be, mivel akkor (a válaszaidból kiindulva) biztosan megszidnád, így tudja, hogy azt nem szabad. Ergo akkor pisil be amikor nem vagy ott. Lehet, hogy az egyedülléttől szorong, és ez nyilvánul meg pisilésben.
2023. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
91%

Jaja, ezt en is kerdeztem, csak nem valaszolt, hogy mikor pisil be a kutya. Mert ha egyedul van, lehet szepa is.


De amugy ha mentek orvoshoz kerdezo, vizeletet vigyel mindenkeppen, valoszinuleg kerni fog, szoval megsporolsz egy kort. Marmint a kutyatol kell vizelet :D

2023. jan. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nem csak akkor pisil be :/ Sőt, inkább akkor szokott, ha én is ott vagyok, és természetesen leszidom érte.
2023. jan. 4. 07:51
 19/22 Hesztia2 válasza:

Nekem az egyik kutyusom 2 eves kora utan lett szobatiszta.

Mindent orobaltam. 2 orankent volt kuengedve mikor itthon voltam es akkor is. Jutifalat minden kinnti wc zes utan.

Egeszseges semmi baja. Dokinal is jartunk.

Es egyszer csak magatól mikor mar feladtam szobatiszra lett es csak kinntre jar mar. Kibirja az ejszakat is es ha nem vagyok itthon is. És fogalmam sincs mi valtozott de mara mar szobatiszta :)

2023. jan. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Lehet így akarja felhívni magára a figyelmet, mert ekkor legalább foglalkozol vele.
2023. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!