Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tud nekem abban segíteni,...

Gratis30 kérdése:

Ki tud nekem abban segíteni, hogy hol vehetnék hosszúszőrű német juhászt lehetőleg Zala megye környékén?

Figyelt kérdés
Munkakutyának kellene, de irtózom az agyontenyésztett csapothátúaktól. Nem tetszenek és ismerősi körben fordult már elő, hogy kialakult nála, pedig a szülei dp. mentesek voltak. Törzskönyv sem létszükségelt.Legyen stabil idegrendszerű és apportos. Előre is köszönöm a tippeket!
2010. okt. 2. 16:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
aranyos a kutyusod
2010. okt. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Akinek nincs 100Ezre egy kutyára az nem érdemli meg! ENNYI! Fel lehetne már fogni, mennyit ártotok a fajtának és a valódi tenyésztőknek azzal hogy "jaj nekem kutya kell, fajtatiszta és kölyök jah és olcsón".. Aztán veszitek a szaporítóktól akik összeengednek mindenféle kutyát holott lehet épp egymás testvérei a kutyák stb.. Mivel ugye nincs törzskönyvük nem lehet tudni honnan származnak.. Ebből adódóan genetikai betegségek tömkelegével születhetnek meg a kiskutyák, amik lehet az elején nem látszanak, de később óriási problémát okoznak! Nem beszélve a diszpláziáról ami a NJ-nál elég gyakori! Attól hogy a szülők nem azok még hordozhatják a hibás gént és örökíthetik is.. Ennyit erről..
2010. okt. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
21:46 Te biztos, hogy jó gazdi lennél, mert van 100ezred egy kutyára. De szerintem nem ezen múlik, hogy ki érdemli meg és ki nem. Nekem nem tenyésztésre kell ha elolvastad volna és így nem hinném, hogy befolyásolná a német juhász vérvonalát magyarországon. És egy 30000 Forintos kutya is lehet ugyanolyan jó mint egy 100000es sőt lehet, hogy jobb is!
2010. okt. 6. 11:12
 24/27 anonim ***** válasza:
Annyira értetlen vagy hogy az már fáj! Tök mind1 milyen céllal kell a kutya, akkor is rontod a vérvonalat te nagyokos! Hiszen megveszed a szaporítótól, ezzel támogatva őt, aki újabb almot hoz le, amivel tovább rontja a vérvonalat és örökíti a betegségeket! Ha igazán fontos lenne neked a kutyák sorsa, akkor várnál amíg összegyűlik a pénz, hiszen nem egy tárgyat hanem egy TÁRSAT veszel magad mellé, aki azt hiszem megérdemli az időt és a pénzráfordítást az egészsége érdekében! Mi lesz ha kijön a kiskutyádon egy olyan öröklött betegség ami csak több 100ezer Ft-os műtéttel orvosolható vagy javítható? Arra lesz pénzed? Gondolkodj..
2010. okt. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
És képzeld el nekem sincs 100ezrem egy kutyára, de ha fajtatisztát szeretnék akkor összegyűjteném rá! Anno 14 éves koromban mikor a mostani kutyusom kaptam én se tudtam mi az hogy szaporító meg tenyésztő és vettünk is 30ezer Ft-ért egy spániel kutyust! Meg is lett az eredménye! 7 éves, de már alig lát mivel öröklött PRA-ja van, ami azt jelenti hogy teljesen meg fog vakulni és ez a betegség nem gyógyítható! A tenyésztők szűrik ezekre a betegségekre a kutyusokat a szaporítók viszont nem! Én kívánom neked hogy ne legyen baja a kutyusodnak, de mint mondják "olcsó húsnak híg a leve".
2010. okt. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
44%

Nekem gyönyörű, 7 éves törzskönyves németjuhászom van.

Mégsem itélem el, aki nem tenyésztőtől vesz, mert ez akkor is örök harc marad. Tenyésztő-szaporitó.

Mint már irtam az előzőekben, a köv. kutyám is törzskönyves fog lenni, ha valamikor - remélem sokára - egy másik kutya után kellene néznem.

Viszont: Ahogy már nézelődök, csak kiváncsiságból, tanácstalan vagyok. Nézem a sok szuper tenyésztő honlapját, látom a sok - számomra szabályosan deformált- németjuhászt, és felteszem a kérdést: akkor honnan is lesz a következő?

Hozzáteszem, az enyémnek a felmenői között nagyon sok a "szuper " kutya,mégis ekcémával , szörtüszőgyulladások tömkelegével szenvedünk.

Etetem a hiper-szuper kajákkal, de eredmény semmi, vagyis nem számottevő.

Lehet vitatkozni, de amig nem büntetik a szaporitókat, addig lesznek. És a beltenyészet, meghamisitott törzskönyvek? Erre is volt már példa.

Nem szitani akarom a tüzet, de ez van.

2010. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
14:25 Teljesen egyet értek veled a tenyésztők iránti véleményedbe. Régen nem volt ennyire brutális ez a kérdés tenyésztő-szaporító. Tenyésztőnél is láttam már olyan kutyát, hogy nem bírta el a hátulját. Ezen tényleg lehet sokat vitatkozni. Törzskönyv nélkül is 30000 ért lehet szép és tényleg tiszta vérvonalu kutyát venni meg 100000 ezerért is szarra nem valót. És szerintem a tenyésztő-szaporítók mellé lehet venni a jó indulattal egy almot bevállaló hobbi kutyatartót is akinek nem biztos, hogy a pénz a lényeg és szeretettel nevelgeti és adja el a kiskutyákat, mondjuk úgy, hogy tudja hova kerül.Na és a későbbiekben is nyomon követi a kutyus sorsát.
2010. okt. 6. 15:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!