Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha én vagyok a falkavezér,...

Ha én vagyok a falkavezér, akkor hogy véd meg a kutyám?

Figyelt kérdés

Elolvastam pár oldalt és mindenhol ugyanaz jött ki: aki a falkavezér, az dönt mindenben, a kutya önmagától semmit sem cselekedhet.

De akkor ha leütnek, vagy valaki rám támad az utcán, akkor mit csinál a kutya, nézi? Meg hát a falkavezérnek kéne megvédeni a kutyát, mint a falkáját.


2023. jan. 8. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

1000-ből 999 kutya nem fog megvédeni.


A falkavezérség pedig elég elavult szemlélet.

2023. jan. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Az a kutya véd meg, aki meg van rá tanítva.
2023. jan. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Ha ragaszkodsz ehhez az (elavult) elmélethez, akkor abban úgy áll, hogy a falkavezér kezdeményezi a mindenféle akciókat, az alárendelt meg követi őt, szóval, ha egy kis visszatámadást is mutatsz, akkor a kutya is beszáll majd, ahogy tud (általában ez kimerül abban, hogy ugat majd körülöttetek, mert senki sem tanította meg neki, hogy viselkedjen ilyen szituban :) )


A valóságban a helyi "Szimat Kutyaiskolában" öv-re képzett kutyák többsége is meg fog hátrálni az első komolyabb fizikai behatás után.

Szerencsére viszont Magyarország (még) nem olyan veszélyes hely, ahol félni kéne az utcai támadásoktól, főleg, ha egy 10-20 kg-nál nagyobb kutya is van nálad.

2023. jan. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Te nem vagy se kutya, se farkas. Hogy akarsz falkavezér lenni? Mellesleg a kutya sem él falkában. Honnan veszed ezt a falkavezér maszlagot?

Ha ennyire semmit sem tudsz a kutyákról, ne ilyenekben gondolkodj. Inkább először azt tanuld meg, hogy melyik rész a kutya feje és melyik a a farka. Meg hogy mégis hogyan működik a kutya. Látszólag még ezekkel sem vagy tisztában.

2023. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Az en kutyam megtamadja,aki engem megtamad. En vagyok a falkavezer pedig. Marcbizonyitott.


A tenyeszto alairatta velem,h nem vihetem ov kepzesre. Mondta,h megved,ha kell. Tenyleg. Pedig egy jambor kenyerrekenheto kutyaegyebkent.

2023. jan. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Kutyásokat ritkán támadják meg egyébként főleg ha nagyobb a kutya. Szerintem ettől ne tarts,egyébként rendesen tényleg csak képzett kutya fog. Vagy az őrző védő fajták,de azért most már kevesebb a munkakutya,nem erre szelektálnak.


Nekem egy 6 kgosom van meg egy 23 kgos,de mivel nagy a szőre nagyobbnak hat.


Főleg este a gyanús alakokat a kicsi ugatja, akkor beszáll a nagy is. Eddig kivétel nélkül minden gyanús személy vagy lement a fűre vagy a másik oldalra :D


Esti sétánál nem szoktam félni. Bár a nagyobbik magától senkit nem tart gyanúsnak. Szóval ha nem lesz a kicsi nem tudom ő fog e reagálni gyanús alakokra.

2023. jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!