Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Van vlknek tapaszt...

Mit tegyek? Van vlknek tapasztalata ezzel a felre pisilos jelenseggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy par hetes keverek kis kutyam, orokbe fogadtam. Volt mar korabban kutyam de eskuszom ilyen rossz csontom sose volt.



A problemam az, hogy Fuge (ez a hivatalos neve) egyszeruen nem hajlando megtanulni a pelusra valo pisilest. A kakaval nem foglalkozunk addig jo amig szilard.. viszont a vizelet , mar a szaga miatt es allaga miatt is problemasabb foleg mert alberletben lakunk.



Mikor hozzam kerult , a pelusra valo pakolassal egy ido utan elkezdte az elmlitett szovet darabot hasznalni. Majd ahogy teltek a hetek.. egyre jobban kezdet arra ra szokni hogy.. konkretan ahol eri az inger ott csurgat. A kutyus korulbelul 10 hetes most.. vagy 12.. nem tudjuk a pontos korat.


Meg is miert van az hogy vannak napok mikor csak a pelusra, viszont van hogy inkabb korbe pisili mint sem ra? Ill egy ideig az agyrol is szepen a lepcsoje segitsegevel le maszot a pelusra, jelen pillantban ehhez is lusta volt (volt egy ido mikor jelzet is, most mar nem nyuszog)es inkabb az agyra engedte. Szidalmazas (fizikai veres nelkul persze) Spret is hasznalunk, ilyen kis szoba kenelt is hasznaltunk.. de erosen gondolkodom egy zart szoba kenelre. Egyik sem valt be a zart kenelen kivul.

Okozhat nala ekkora zavart az , hogy unnepek alatt mashol volt ahol volt egy masik kan kutya?(Fuge kislany)


(Panel, gyakorta jarunk setalni)


2023. jan. 10. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
A pelenkára szoktatással azt éritek el nála, hogy az tudatosul benne, hogy bent bárhol szabad pisilnie. Szobatisztaságra kell nevelni, vagyis ki kell vinni kb 2 óránként. A pelust felejtsétek el.
2023. jan. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem igazan ertem ezt a dolgot, mert pl.. ismerosoknel bevalt ez a pelusos dolog. De jol van ha nincs mas hat nincs mas. Csak van hogy nem tudom le vinni 2 orankent mert vagy dolgozunk vagy olyan van. Nem hurcibalhatom a kutyat, akkor viszont nem hasznal mast csak a pelusra pisil. Ezt a felre pisilest akkor csinalja ha itthon vagyunk
2023. jan. 10. 02:09
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

"Nem igazan ertem ezt a dolgot, mert pl.. ismerosoknel bevalt ez a pelusos dolog."


Ritka eset, mikor beválik. Általánosságban azt eredményezi a pelenka, amit leírtál.

2023. jan. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Igazabol a kutya nagyon picike, kolykok ezt csinaljak, pisilnek ossze-vissza.

Ha sikerul is pelusra szoknia, az is ido. En azert nem itelem el azonnal a pelust, mi idos kutyanal hasznaltuk, aki egesz eleteben kijart, de mar a vegefele nem tudta tartani, o is siman raszokott es csak arra jart. Szoval nem lehetetlen, de tenyleg vannak olyan kutyak, akik nem szoknak ra.


Amugy a szobakennel szerintem jo cucc, nekem azzal sikerult szobatisztasagra nevelnem egy felnott, 3 eves kutyust, illetve amig nem volt szobatiszta, nem vagyok a magam ellensege, agyra es kanapera nem johetett fel, mert a pisit nehez beloluk takaritani :D

2023. jan. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pelenka többször nem válik be mint akinek beválik.


Nálunk is az egyik kutya így lett elrontva. Mikor a pelenkakat felszedtuk rá szokott a szőnyegre. 3 évig nem volt lent szőnyeg sehol! Ahogy leraktuk hiába előtte jöttünk fel a setabol. Oda ment. Szóval oltarit szívtunk vele.


Van még egy kutyám O nála tudatosabb voltam. 9 hetesen hoztam el,lehordtam 2-3 óránként,melohelyre vittem ott is ki vittem sűrűn.


4 hónapos korára szobatiszta lett!! 6 sétával.


6 hónaposan meg 4 sétával vígan elvolt. 8 hónaposan napi 3.


Persze ezen felül volt mikor jelzett akkor természetesen levittem!


Így lehet megtanítani! Ha nem adsz esélyt hogy bent végezze. Nyilván míg kicsi előfordulhat. De azért ahogy nőnek egyre tovább bírják.


De ha adsz esélyt rá hogy bent végezze akkor össze zavarodik!


Sokan szenvednek nem szobatiszta kutyával itt gykn és FB csopikba is mindig kiderül pelenkara akartak szoktatni.

2023. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy ennyi idős kutya nem tudja szabályozni a vizeletürítést. A megoldás, hogy két óránként leviszed, ha nem sikerül, akkor pedig szó nélkül takarítasz.


A világ legnagyobb hülyesége a pelenka. Sosem lesz szobatiszta. Egy ekkora kutyát nem szidunk le, ha bepisil.


A zárható kennelt meg felejtsd el. Ott fog bepisilni.

2023. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!