Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilernek jo elete lenne,...

Rottweilernek jo elete lenne, ha heti 3*1 orat futnank, heti 3*1 orat birkozna masik kutyakkal, heti 1* kirandulnank 4-6 orat?

Figyelt kérdés

Plusz minden reggel 1 ora tempos seta es kozben parancsok gyakorlasa.

2 eves koraig, amig nem vihetem futni, addig az engedelmessegre, szabalyokra fektetnenk a hangsulyt, amiket a kesobbiekben is rendszeresen gyakorolnank, illetve kutyasuliba elvinnem baratkozni, akikkel majd össze hozzuk a kutyakat jatszani kesobb is.


2023. jan. 11. 13:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy lakasban fog elni velem es nyers etrenden fogom tartani.
2023. jan. 11. 13:52
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


De amig nem viheted magaddal futni,addig hagyni kell futkarozni mas kutyakkal.

2023. jan. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Ez nagyon szep gondolat, de ezt meddig fogod tudni csinalni? Nem dolgozol es nem is fogsz az elkovetkezedno legalabb 6 evben, amig aktiv a kutya? Csalad nincs, nem is lesz? Gyerekek?

Csak mert munka, haztartas es csalad mellett a valosagban erre egyszeruen nem lesz majd kapacitasod, erre is gondolni kell.

Ha pedig nem adod meg neki a kello farasztast, a lakasod katasztrofa lesz. Raadasul nem tudom hallottal-e mar rotit ugatni, hat belerezeg a haz. Ha lakasban ugatos lesz,nem lesz nyugodt eletetek tobbet.

2023. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt vedd figyelembe, hogy egy erősebb (ösztönben, dominanciában erősebb) rotinál jó esély van arra, hogy nem fog más kutyákkal eljátszogatni kb 1,5 éves korától. Nem labrador, nem arra lett kitalálva, hogy bandázzon.

Nem baj, ha viszed kutyák közé, csak baromira kell figyelni és nem szabad meglepődni, pláne megijedni és ráhagyni, ha egyszer komolyabban összeugrik egy másik kutyával.

2023. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kinek nincs munka meg akarmi mellett napi 2 oraja a kutyajara?? Hat annak ne is legyen kutyaja, akinek ennyi ideje nincs ra, szerintem nagyon is realis celokat irtam ki. Kulonben gyerekem nem lehet es igy part talalni is nehez lesz, bar nem is nagyon van kedvem a ferfiakhoz, egypar csalodas utan, most egy darabig biztos nem kerek beloluk.

Szerintem, ha 3 honapos kora ota osszebaratkozik, szocializalodik a hasonlo meretu, eroteljes nagytestu kutyakkal a kutyaoviban/suliban, akkor legalabb azzal az egynehany egyeddel a kesobbiekben is jol kifog jonni. Azt tudom, hogy dominans, komoly jellemu, nem egy jatszadozos fajta es akiket nem ismer meg gyerekkoraban, legyen az allat vagy ember, azokkal ellenseges lesz, de abban bizok, hogy a gyerekkori barataival kesobb is ossze tudom hozni egy kiados birkozasra, kergetozesre vagy lemenni a kutyastrandra usztatni oket kozosen. Szerintem ez is egy realis cel.

2023. jan. 11. 15:15
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, a kozos futasainkkor dobalok labdat, hogy sprinteljen kozben nehanyat, jobban kifussa magat.
2023. jan. 11. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy 1-2 kutyával ki fog jönni. De lesz olyan is, hogy kicsi koruktól ismerik egymást, aztán egyszer egy eldurvult játék során, egy tesztelgetés során összeugranak és onnantól nem lesznek cimbik.

De mond meg, ha te bandáztatni akarod a kutyádat, akkor miért nem olyan fajtát választasz, aminek ez bejön? Az őv fajták nagyon nem erre lettek kitalálva. És sokszor nem is tesz jót nekik. De majd megérted ezt...

2023. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

En se nagyon ertem a fajtavalasztast ilyen feltetelek mellett.

Oke kerdezo, az rendben van, hogy azt hiszed, te majd megmondod a tutit a kutyanak, de van, amit nem tudsz kinevelni belole.

Pl az alap termeszetet es az osztoneit.

2023. jan. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hat igazabol csak a szocializacio miatt vittem volna suliba, de igaz, inkabb nem viszem.

Tanitani itthon is tudom.

Az embereket meg amugy is kerulom es ha rotim lesz, szerencsere az emberek is kerulni fognak minket.

2023. jan. 11. 18:50
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
Te mondjuk pont, hogy vidd el suliba, konyorogve kerlek, ha ennel a fajtanal maradsz. Nem csak a szocializacio miatt fontos.
2023. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!