Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » American staffordshire terrier...

American staffordshire terrier-t csak tenyésztőtől?!

Figyelt kérdés
Azt tudom , hogy szaporítótol nemlehet venni , mert ezeknél a kutyáknál különösen fontos a jó idegrendszer.Viszont tenyésztőnél ugye 130 nál kezdődik egy sztafi. Expresszen vannak kölykök 35- 40.000 ért, ha nem kiállítási célre kell a kutyus akkor vehetek onnét is?Mert például vanhogy kiírja az illető , hogy első ellése volt a szukának. Akkor nagygond nemlehet nem? Még nincs agyonelletve mint a szaporítóknál..tudom hogy aki saját maga viszi pároztatni a kutyáját már azis szaporítónak számít..De láttam a szülőkröl képet , jólnéznek ki. meg videót is...nagyoncukik. így vehetek szerintetek onnét?:S Van itt valaki aki nem tenyésztőtöl vette a staffiját és jókutya vált belőle?
2010. okt. 3. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod az a gond hiába első alom akkor sincs garancia rá hogy nem örökletes betegségektől mentes kutyát veszel. Ráadásul a szaporítók is hajlamosak akár 30ezerért is adni a kutyát mert úgy is elkel. Amúgy lehet 130ezer forintnál olcsóbban is venni kennelből. 130ezerét Magyarország legnevesebb amstaff tenyésztőjétől veszel kutyát. Vannak már 70ezer környékén is. De olyan is van, hogyha össze haverkodsz egy tenyésztővel, hogy megkéred ne kérjen le a kutyádra törzskönyvet és akkor olcsóbban megkapod 35-40ezerért. De Te tudod, hogy Ő fajtatiszta mert szülei tk-sak és szűrt kutyák.
2010. okt. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia én staffordokkal foglakozom nekem van szukám is kanom is. Mind kettő tenyésztőtől lett véve, s mindkettő nagyon jó idegrendszerű kutya. Az expresszes kutyákról meg van a véleményem, láttad a kutyák tk.jának másolatást stb?

Ha gondold írjál privátot és ott tudok tanácsokat adni, hogyan érdemes választani mit érdemes nézni.

Hogy biztos, hogy ne gyenge idegrendszerű fajtajellegre abszolút nem hasonlító kutyát vegyél.

2010. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen első almos meg "hadd legyen egyszer kölyke"-féle kutyákkal legtöbbször csak gond van.

Hozzá nem értő gazdi fedezteti a szukáját a legközelebbi neki tetsző kannal,fogalma sincs arról,hogy a kutyák vérvonala milyen,hordoznak-e öröklött idegrendszeri vagy fizikai problémákat.

attól,hogy tk van mindkét oldalon,nem biztos,hogy a kutyák össze is illenek és egészséges utódokat hoznak.

A tk.csak a kutya "személyi igazolványa",nem garancia az egészségre!

2010. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja és attól,hogy nincs agyonelletve a szuka vagy első ellése,még bőven hozhat problémás utódokat.

Ne vegyél ilyen helyről!

2010. okt. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Miért nem menhelyen kutatsz? Ott is van amstaff vagy legalábbis keveréke biztosan, és nem kerül még 40000-be sem.


Fogadj örökbe, NE vásárolj!

2010. okt. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
utolsó. nálam jobban sekisem tudja, hogy a menhelyen gyakran találni fajtatiszta kutyákat. onnan van a kaukázusim:)de ha találnék is amstaffot menhelyen , nem merném elhozni..mert általában felnőtt korukban kerülnek oda be. és ha megvan bolondulva a ketrectől énmeg hazaviszem és megtámad?tudod pont az amstaff az a fajta kutya akit nem szerencsés hosszú időre bezárni. a kauval szerencsémvolt 4 hónaposan került hozzám a menhelyről.
2010. okt. 3. 15:08
 7/12 A kérdező kommentje:
egy időbe kijártam önkéntesnek menhelyre dolgozni és úgy csaptam le a kaumra:)Tehát tudom , hogy azoknak a kutyáknak van legnagyobb szükségük gazdára.Szörnyű állapotok vannak a menhelyeken. DE!mint mondtam amstaffot eszem ágában sem lenne elhozni menhelyről. 1. kitudja miféle. 2. lehet hogy egy szaporított ideggyenge kutya, akivel nembírtak a gazdái ezért leadták szerencsétlent a menhelyen.(köszi, nemakarok egy amstaffal harcba szállni ha nekemesik)Ezt a fajtát nemlehet elbliccelni.
2010. okt. 3. 15:13
 8/12 A kérdező kommentje:
az expresszes hirdetésekről is lemondtam. Hiába írja ki a "hirető" , hogy ilyen jó vérvonal olyan jó vérvonal meg törzskönyv stb..inkább menjen rá a gatyám a kutyára tenyésztőnél de legalább normális legyen.
2010. okt. 3. 15:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért én nem vetném el a fajtamentés/menhely lehetőségét sem, hiszen mivel pont ilyen jellegű kutyákról van szó, nagyon is ismerniük kell ahhoz a kutyák viselkedését, hogy tudják milyen helyre adhatják oda.

Valószínűnek tartom, hogy egy ideggyenge kutyáról tájékoztatnának. Nekik se az a cél, hogy a kutya 2 hét múlva visszakerüljön.

Persze, ha tenyésztőtől szeretnél, akkor onnan vegyél.

2010. okt. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
tudod a menhelyen nagyon sok kutya meghúzza magát a sarokban és a hangját se hallani..amikor kiviszik sétálni persze, hogy örülneki. Ezért leírásként ennyit adnak meg: kedves, de félénk eb. Namost az igazi viselkedése majd otthon fog kibontakozni...rengeteg kutya került vissza menhelyre azmiatt hogy megharapta az új gazdit ..sajnos a menhelyes kutyáknál benne van ezis a pakliban..azzal pedig nemakarom megsérteni a kutya lelkét , hogy hazahozom és visszakell vinnem mert nemjövünk ki..:/
2010. okt. 3. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!