Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nagy baj hogy szapori...

Mennyire nagy baj hogy szaporitotol van a kutyusom?

Figyelt kérdés

Mielott jonnenek a nagy allatvedok.

En kiskoromba kaptam, szuleim nem tajekozodtak elegge, es szapis kutyat vettek. Ez 9 eve volt

Meg regebb egyik ismerosunk is vett ettol az embertol es meghalt hamar a kutyusa es beteges volt.

En picit aggodom hogy hat szaporitotol van es hogy nem e orokolt rossz geneket. Megtudnatok nyugtatni?

Köszönettel: Egy fiatal allatimado tini:)



2023. jan. 20. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Most 9 éves, ha jól értem. Ha eddig nem vokt baja akkor nem annyira rosszak azok a genek.


Nem a te hibád, a kutya is ugyanolyan értekes, mintha fajtiszt lenne.


De ha lesz masik kutyád tenyésztőtől vedd, vagy menhelyről hozd.

2023. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha már 9 éves a kutyád akkor nem kell aggódnod, h rossz géneket örökölt. Meg amúgy sem - azon már úgysem tudsz változtatni. :)
2023. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Ha mar megszuletett, neki is kellett egy gazdi.

Ha nem ti veszitek meg, lehet, hogy mar nem elne vagy bantalmazo emberekhez kerul.

Teljesen mindegy, hogy honnan van a kutya, minden kutya megerdemel egy szereto otthont, akarhonnan is szarmazzon, akarmilyenek is legyenek a genjei.

2023. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
9 éves a kutyád. Ilyenkor már fölös aggódni ilyeneken. Nekem is volt szaporítós kutyám (szintén gyerekkoromban lett, a szüleim nem tudták, hogy mit is jelent a szaporító, nem voltak ők sem képben). Idősebb korában neki több problémája lett, de fiatal korában rendben volt, viszont igazából kétlem, hogy a gének olyan nagy szerepben hozzájárultak volna ahhoz a betegséghez, ami végül el vitte őt. Szép kort megélt azért. Mindenesetre szerintem ilyenkor a fiatalkor rizikósabb. Sajnos nem ritka, hogy egy szaporítós kutyát valaki hazavisz, és pár hét, hónap után meghal. Viszont ha 9 éves már a kutyád, akkor én nem aggódnék ezen. Mármint na, ha a gének olyan rosszak lettek volna, akkor már rég felbukkantak volna azok. Igazából egy felnőtt kutyánál már mindegy, kár aggódni ezen. Nekem is van pl. egy másik kutyám fajtamentőktől. Nyilván ő sem fajtatiszta, sőt, a fajtamentőknél levő kutyák nagy része szaporítós valószínűleg, de ha már megszülettek, nekik is kell gazdi. Szerintem azt kell elkerülni, hogy közvetlen a szaporítót támogassuk, mert az csak arra sarkallja őt, hogy szaporítsa tovább a kutyákat. Viszont szerintem szaporítós kutyákat örökbefogadni menhelyről, fajtamentőktől tökre rendben van.
2023. jan. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem baj. Nekünk is szapitól volt a tacskónk, és nagyon hosszú életet élt.
2023. jan. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%

Egyszerűen csak felelőtlen, alkalmatlan mindenki, aki szaporítótól vesz kutyát. És a legkevésbé sem szereti vagy tiszteli a fajtát. Az ilyen szapis gazdik épp olyan hibásak a jelenlegi borzalmas állattartási körülményekért és a fajták leromlásáért, a sok beteges kutyáért, a számtalan végletekig kihasznált és kizsigerelt szukáért, mint maguk a szaporítók. Ezen kívül más baj nincs.


Csak azt nem értem, ha ennyire nem fontos valakinek a kutya, a fajta, akkor minek is kell állatot tartania? Persze, tudom. Divatból...

2023. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Az én kutyám mentett, de ő is szapis. 12 évesen úgy bírja a tizenx kilométeres túrákat, hogy csak na. Szerencsére sosem volt beteges annak ellenére, hogy olyan fajta lenne (németjuhász).

Mázlink volt. Neked is lehet mázlid. Meg másoknak is.

De mint tudjuk ugye nem ez a jellemző.


Ha eddig nem volt baja, már nem is valószínű, hogy lesz. Figyelj az étkezésére, az ízületeire stb.

2023. jan. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

#6 persze, pont a szapik tették guggolva járó nyomorékká a németjuhászt... ja nem

Nézz meg pár kiállítást, siralmas. Előbb vennék szapitól németjuhászt, mint az aranykoszorús mestertenyésztőtől.

2023. jan. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

a törzskönyvesek azokra a genetikai betegségekre szűrnek amit pont a génálomány szétcseszésével, semmivé szűkítésével, változatosság kiölésével ők maguk okoztak


ott van a legdrasztikusabb példa a king charles spániel - minden egyes kutya szívbeteg, az agyuk akkorára nő a kis koponyájukhoz képest hogy iszonyú fájdalmat okozva elzárja a gerinccsatornát

2023. jan. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Nembaj, csak hűséges, szerethető legyen.
2023. jan. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!