Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél éves gyerek mellett...

Másfél éves gyerek mellett tehetek foresto nyakörvet a kutyámra?

Figyelt kérdés
10 éves az eb, tavaly nem tettünk rá semmit. Idén viszont már szeretnék. Már többet fogunk kirándulni is megint. Tavaly vigyáztam és nem mentünk kullancsos helyekre. Persze a gyerek miatt idén is vigyázok, meg figyelek, de a kutyát jobban biztonságban érezném ha lenne rajta nyakörv. Csak nem tudom hogy a nyakörv mennyire veszélyes a gyerekre. A kutya benti, kb 30 kg.
2023. jan. 28. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem szopogatja, akkor nem hiszem, hogy bármi bajt okozna.
2023. jan. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
A forestonak belsejeben van a szer. Nem artalmas. En 6 eves kisfiam a 13 eves kutyam mellett nott fel, egyutt aludtak sokszor. A kutyamnak 2 eves koratol hasznaljuk ezt a nyakorvet minden evben. Soha nem volt belole semmi gond.
2023. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Szivfereg ellen mit kap? Erdemesebb lenne akkor a kombinalt tabit valasztani, ami kullancs ellen is ved es akkor nem kell szorakozni a nyakorvvel.
2023. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos már nincs olyan, hogy nem kullancsos hely :/ mindenképpen kell a kutyáknak védelem ellenük :(

Én is megfontolnám a tablettás megoldást, ám ahhoz feltétlenül kell szívféreg teszt is, mielőtt beadnád, így fordulj állatorvoshoz.

2023. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Nexgard Spectra vagy Simparica Trio

Ezek a halálos szívféreg ellen is védenek, nagyon fontos!

Mi az, hogy a gyerek miatt nem véded a kutyádat a halálos betegségeket terjesztő élősködők ellen ?!

Neked nem való kutya és semmilyen más állat sem a plüssön kívül!

2023. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kezdi el nyalogatni meg szopogatni akkor semmi baj se lesz.
2023. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Van több megoldás is...


Ha cseppet használsz, akkor csak fél-egy napig kell megoldanod, hogy ne fogdossa a gyerek a kutyát, ha meg tabit adsz, akkor nincs ilyen probléma. A Foresto egyébként nem vált be a kutyámnál, 1-2 hónap után hetente találtam benne megszívott, élő kullancsot. Tabival még nem volt ilyen probléma.


Off, de én kb 1 hetet hagytam ki a védekezéssel és lyme kóros lett a kutyám... Eléggé orosz rulett amit játszol.

2023. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7. nekünk évek óta bevált a foresto nyakörv eddig. Tavaly a kerten meg a város utcáin kívül nem járt csóró kutya máshol 😑 1 év alatti babával nem túrázni jártunk 😃
2023. jan. 29. 15:00
 9/11 A kérdező kommentje:
5. Neked meg az élet nem való!! 10 éves benti kutya. Kanapén alszik, kb az első gyerekem. 🤦🏽‍♀️ A gyerek biztonsága érdekelt. Nem a kutya tavalyi éve. Idén meg mindenképp lesz valami kullancs, bolha stb ellen, csak a legjobb megoldást keresem. Jóisten! 🤦🏽‍♀️
2023. jan. 29. 15:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Szivferges kerdest kikerulted, gondolom azellen nem vedekeztek, pedig kene.

Ez pont olyan dolog, mint a kullancs is, sajat kertben is elkaphato, setalni se kell hozza.

Veszelyes es egy 10 eves kutyara valoszinuleg fixen halalos is, ha benyeli.

Eddig orasi szerencsetek volt, ha meg csak nem is nagyon hallottal rola.

Sajnos manapsag a szivfereg olyan dolog, hogy a kutya vagy elkapja, vagy nem. Szerencsen mulik az egesz.

Igen, ilyen regen nem volt, de most van es nagyon sulyos a helyzet az orszagban. Szunyogok terjesztik, azok meg mindenhol vannak, nem kikerulheto dolog, csak telen. De lassan mar telen se.

2023. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!