Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről mi a véleményetek?

Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
van egy német juhász lány kutyám elvan kötve hogy ne legyen kis kutya de tüzel. és a szomszédba van egy fiú kutya aki már 3.napja szét szedi a kerítést és átjön tegnap a párom átment a szomszédhoz hogy segítsen a kerítést megcsinálni miközben az a szomszéd kerítése. és még mi voltunk a szemetek hogy a kutyája átjön. tegnap nagy balhé volt, fel volt háborodva hogy miért nincs ki irvartalanítva mért van csak elkötve. mondtuk hogy a menhelyen azt mondták hogy ki van irvartalanítva. mondták hogy vigyük el műtétre a kutyánkat. mondtam neki, hogy egy keresetből élünk mert munkanélküli vagyok kaptam egy autót és hogy most a számlákra kell a pénz meg jogosítványra.azt is mopndtam hogy nekünk elég ha nincs kiskutya, szóval még mi vagyunk a szemetek. mi a véleményetek?
2010. okt. 4. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy a szomszédod egy bunkó. :S Miért nem ő ivartalaníttatja a kutyáját? u_u"
2010. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Én ezt nem egészen értem! Mondjuk nem is tudtam, hogy csinálnak még olyat, hogy elkötik, valamiért ilyenről nem halottam tizenéves korom óta, de ettől még lehet persze. Viszont azt nem hinném, hogyha el van kötve akkor is tüzelne. Szóval szerintem ne legyél abban olyan biztos, hogy nem lesz kiskutya. Mármint olyankor a petevezetéket szokták elkötni, és akkor elvileg nem is tud kijutni onnan a megérett petesejt, már pedig anélkül szerintem nem tud tüzelni. De az is lehet, hogy most szaporodásbiológiai tudatlansgomnak adtam hangot :)


A szomszédod meg hülye, figyelhetne ő a saját kutyájára.

2010. okt. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

szerintem is hülye! :D és műveletlen tuskó bunkó

elvan kötve mert 2éve nálunk van a kutya és nem volt kiskutya

valamit csak csináltak a kutyával mert tüzel tavasszal meg összel és van vágás is a hasán. de nekünk az a lényeg hogy nincs kiskutya

2010. okt. 4. 10:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak nem jött be kan abban a két időszakban? Lehet hallani olyat is, hogy nem veszik ki a méhet, csak a petefészket távolítják el, és egy megmaradt darabban is megérik a petesejt, mégis lesznek kölykök.


Szóval én biztos nem játszanék ezzel, vagy legalábbis vigyázzatok rá nagyon amíg nem tudjátok teljesen kipakoltatni.

2010. okt. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem . csak akkor vannak a szomszéd kutyák meghülyülve mikor tüzel a lány kutyám .
2010. okt. 4. 11:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt a helyzetet csak magatok tudjátok megoldani. Mégis, mit vártál? Neten keresztül rádörren valaki a szomszédodra? Ha a szomszéd nem csinál kerítést megfelelőt, a magatok nyugalmáért nektek kell.El lehet zárni a tüzelés idejére a szukát, bár a kan akkor is jönni fog. Van a Deofill tabletta. Enyhíti a szuka jellegzetes szagát.

Keresni kell akciós ivartalanítást, vagy részlet fizetésben kiegyezni az orvosotokkal, vagy apránként rakni a fémpénzeket a malacba, és teljesen kipakoltatni a szukát. Utána nektek is könnyebb lesz.

Nekem is volt ivartalanítás utáni vérzés, de ott az orvos"garanciában" újra megcsinálta, mert egy morzsányi szövet bent maradt és az indította meg a tüzelést.

2010. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10:58-nak: ha a petefészket kiveszik, honnan lenne petesejt??
2010. okt. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki,hogy ne kötekedjen inkább ivartalanítsa Ő a kutyáját,még mielőtt végigszalad a településen és csinál egy sor,,felesleges"szerencsétlen kiskutyát.A te kutyusodat pedig ha lesz majd rá lehetőséged,meg kellene nézetni az állatorvossal,hogy akkor most mi is a helyzet.(Ha a kutya tüzelne,annak sok jele van,pl.foltokat hagy mindenütt,ő is nyugtalan,menne a kanhoz).Ha jól megfigyeled,lehet te is el tudod dönteni,hányadán is áll a kutyus.
2010. okt. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oké köszi :D
2010. okt. 4. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!