Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ha fenyeget a...

Mit lehet tenni ha fenyeget a szomszéd állítólagos kutyaugatás miatt? bővebben lent

Figyelt kérdés

December 1-jén költöztem be új albérletembe Budapesten (tipikus belvárosi polgári belső kis udvaros társasház) a kiskutyámmal. Soha életében nem volt ugatós, a közös képviselő tudja, hogy kutyával költöztem. Részmunkaidőben dolgozom, tehát a leghosszabb nem otthon töltött időm hétköznap max 5 óra. Ezalatt a 2 hónap alatt a 3. fenyegető hangvételű üzenetet kapom az ajtómra ragasztva, nyilván név és elérhetőség nélkül, hogy a kutya megállás nélkül ugat, és fel leszek jelentve az állatvédelemnél, és minden lehetséges szervnél meg lesznek téve a jogi lépések. A lakás 1 szoba, be van kamerázva ami élő képet és hangot ad a szobáról, a telefonommal összehangolva, én minden nap fél óránként-óránként ránézek a kutyára, aki 99%-ban a helyén fekszik, soha nem hallottam még ugatni vagy sírni. Megkérdeztem a fölöttem lévő szomszédot ott épp felújítás van, nem lakik senki. A sarokban lakom a földszinten, jobbra tároló van, balra pedig egy falszomszédom van oldalra, aki egész nap nincs itthon, soha nem hallott még semmit. A szemben lakó idős házaspárt is megkérdeztem, szinte 0-24 ben otthon vannak, 1-1 vakkantáson kívül soha nem hallottak semmit, nem értették miért megyek át ilyeneket kérdezni.

Megkerestem az előző bérlőt, aki szintén kutyával lakott itt, ő is sorozatosan kapta a leveleket, soha nem derült ki, hogy ki(k)től, ő megijedt és hazavitte a szüleihez a kutyát, én nem tudok és nem is szeretnék idáig eljutni. A szembe szomszéd, aki a közös képviselő helyettese is egyben, mondta, hogy tudott az előző bérlő leveleiről is, és segít kideríteni, kitől jöhetnek a levelek.

Mi károm származhat nekem ebből, ha bizonyítottan nem ugat a kutya? Mi történhet, mik a lehetséges következmények, tényleg fel tud jelenteni?

Bocsánat, hogy hosszú lett, és köszönöm a válaszokat!



2023. febr. 3. 17:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Rendőrség ezzel nem foglalkozik. Marad a jegyző, vagy az állatvédelemmel foglalkozó önkormányzati tisztviselő.

Bármelyik is a nyerő, először értesítést kapsz, mikor mennek ellenőrizni. Ha nem őrjöng órák hosszat a kutyád, elköszönnek és elmennek. A bejelentőnek írnak egy levelet, hogy nem nyert bizonyítást az általa kifogásolt cselekmény.

Állatvédelmi egyesület ilyennel nem foglalkozik.

Remélem, az üzeneteket eltetted. A következőnél te szólj neki, fejezze be, mert te valóban fel fogod jelenteni zaklatásért.

Az pedig sokkal súlyosabb dolog holmi nem létező kutyaugatásnál.-

2023. febr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Van róla bizonyítékod hogy a kutyád nem ugatós. Ott a kamera felvételed a szomszédok véleménye. Szerintem semmi bajod nem származhat belőle.
2023. febr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Kistestű kutyáról van egyébként szó, max 6 kg körül van. Elrakom a leveleket, köszönöm, én nagyon szívesen megbeszélném vele amúgy személyesen, de nem tudom merre forduljak, nem fogom és nem is reális a 3 emelet összes lakóját végigkérdezni, akik meg legközelebb laknak hozzám nem hallanak semmit ami zavarná őket.
2023. febr. 3. 17:39
 4/20 A kérdező kommentje:
Nincs felvéve amit lát a kamera napközben, csak az élő kép van, de ezek után veszek bele egy memóriakártyát, hogy megőrizze a felvételeket biztos ami biztos.
2023. febr. 3. 17:43
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
Tegyél egy kamerát az ajtód fölé hamar kiderül ki az aki fenyeget.
2023. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
98%
Én hagynék otthon néhány alkalommal valamilyen eszközt, ami rögzít képet és hangot is. Szerintem ez, és a szomszédok elmondása elegendő bizonyítékként szolgál. Amúgy én úgy tudom, hogy kamerát csak úgy nem lehet kirakni közös részekbe, hogy kamerázd az embereket. Ennek járj utána, nehogy aztán még te üsd meg a bokád, sose lehet tudni
2023. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked ezzel nincs dolgod kerdezo. Jelentsen fel, de bizonyitani semmivel nem fogja tudni, hogy ugat a kutya.

Bajod ebbol nem lehet, hiszen alaptalan a vad.

2023. febr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Írd meg a válaszodat az ismeretlen fenyegetőnek, amiben leírod, amiket itt leírtál nekünk és ragaszd ki az ajtódra! A megszólítás: "Kedves" ismeretlen Fenyegető!
2023. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
13%
Koltozz el. Es maskor kerdezd meg a regi lakokat, mielott csak ugy hetyken, nagykepuen bekoltoznel valahova, hogy zavarja-e oket a kutyaugatas.
2023. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
#6 nem rakhat csak ki kamerát közös használatú helyiségbe.
2023. febr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!