Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ha fenyeget a...

Mit lehet tenni ha fenyeget a szomszéd állítólagos kutyaugatás miatt? bővebben lent

Figyelt kérdés

December 1-jén költöztem be új albérletembe Budapesten (tipikus belvárosi polgári belső kis udvaros társasház) a kiskutyámmal. Soha életében nem volt ugatós, a közös képviselő tudja, hogy kutyával költöztem. Részmunkaidőben dolgozom, tehát a leghosszabb nem otthon töltött időm hétköznap max 5 óra. Ezalatt a 2 hónap alatt a 3. fenyegető hangvételű üzenetet kapom az ajtómra ragasztva, nyilván név és elérhetőség nélkül, hogy a kutya megállás nélkül ugat, és fel leszek jelentve az állatvédelemnél, és minden lehetséges szervnél meg lesznek téve a jogi lépések. A lakás 1 szoba, be van kamerázva ami élő képet és hangot ad a szobáról, a telefonommal összehangolva, én minden nap fél óránként-óránként ránézek a kutyára, aki 99%-ban a helyén fekszik, soha nem hallottam még ugatni vagy sírni. Megkérdeztem a fölöttem lévő szomszédot ott épp felújítás van, nem lakik senki. A sarokban lakom a földszinten, jobbra tároló van, balra pedig egy falszomszédom van oldalra, aki egész nap nincs itthon, soha nem hallott még semmit. A szemben lakó idős házaspárt is megkérdeztem, szinte 0-24 ben otthon vannak, 1-1 vakkantáson kívül soha nem hallottak semmit, nem értették miért megyek át ilyeneket kérdezni.

Megkerestem az előző bérlőt, aki szintén kutyával lakott itt, ő is sorozatosan kapta a leveleket, soha nem derült ki, hogy ki(k)től, ő megijedt és hazavitte a szüleihez a kutyát, én nem tudok és nem is szeretnék idáig eljutni. A szembe szomszéd, aki a közös képviselő helyettese is egyben, mondta, hogy tudott az előző bérlő leveleiről is, és segít kideríteni, kitől jöhetnek a levelek.

Mi károm származhat nekem ebből, ha bizonyítottan nem ugat a kutya? Mi történhet, mik a lehetséges következmények, tényleg fel tud jelenteni?

Bocsánat, hogy hosszú lett, és köszönöm a válaszokat!



2023. febr. 3. 17:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ez egy 50 fölötti, idős ember lehet. Akinek semmi sem jött össze az életben és a gyerekei sem állnak vele szóba.
2023. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
36%
Akkor örülne, hogy legalább a kutya ugat neki.
2023. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

Van társasházba más kutya is?

Mert, ha nincs "fenyegetőnek" egyszerűen a kutyádnak a létje zavarja. Sajnos vannak elvetelmüt emberek akik nem szeretik kutyákat,azt mindent megtesznek ne legyen környezettükbe kutya.



Bajod viszont ebből csak akkor származhat, ha betudja bizonyítani a fenyegető az igazát.

2023. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem nagyon ismerem még a lakóközösséget az említett szomszédokon kívül, de talán összesen 3 vagy 4 kutya van a házban összesen
2023. febr. 3. 20:36
 15/20 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell vele foglalkozni,hagy írkáljon.Nem tilos kutyát tartani. Mi falun,ezt egyszerűbben megoldjuk.Mindig van egy öregasszony,aki látja és el is mondja,hogy ki volt.Szólnék neki,hogy hagyja abba,különben orrba lesz verve. Ha nem ért a szóból meg is tesszük. Tudom városon más...
2023. febr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igen a helyi 'öregasszony' az én pártomon van szerencsére, meg a ásik két említett szomszéd is, szerintem titkon örül, hogy végre történik valami, és nagyon igyekszik kinyomozni, ki irkálhat
2023. febr. 3. 20:49
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz abból,ha fenyeget esetleg tényleg kijönnek az állatvédők hiszen jól van tartva a kutya.Leveleket őrizd meg, hangfelvételt készíts és a szomszédok állításai bőven elegek lesznek ahhoz,hogy befejeződjön az ügy.Esetleg nincsen másik kutya a közelben aki tényleg ugat és ezért hiszik azt,hogy a te kutyád ugat?
2023. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos hogy a kutyás lakók melyik lakásokban laknak mert általában a belső udvaron futok össze velük. Egyébként akárkivel találkoztam eddig pl. a folyosón, senki nem szólt még csak hasonlóért sem, viszont aki írkál 'hölgyem' nek szokott szólítani, úgyhogy kifigyelte már, hogy nő vagyok, gondolom ablakból leskelődik, vagy nem tudom, honnan tudhatja. Több Airbnb is van a házban, ahol elég gyakran cserélődnek a lakók, mégis tudja én ki vagyok.
2023. febr. 3. 21:12
 19/20 NTBS ***** válasza:
93%

Ne foglalkozz vele.

Ha megy a feljelentés vidd be a kamera kep- és hanganyagát.

2023. febr. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek 8assal, alaptalan a vád. Ha nem ugat akkor nem ugat, és kész. Ha feljelentenek, akkor vigyél be hangfelvételt és képfelvételt. És kész is, a szomszéd hamis információval jelentett fel. Sztem van egy kutyautáló egyedüli ember akinek nincs jobb dolga, minthogy téged fenyegessen.
2023. febr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!