Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yori-t szeretnék venni mit...

Yori-t szeretnék venni mit kell tudni róla?

Figyelt kérdés

és még 1 fontos melyiket lehet jobban eladni a minit vagy a normált és kb mennyié(anyám nem szeretné hogy a nyakunkon maradna).Hány kölyök szokott neki születni? Meg ha megyek és kiválasztásnál kell vmire ügyelni?:D, hogy szép kutyát hozzak el. Meg menyit eszik egy ilyen kiskutya 1 hónapba(kg-re értem) csak kb:D

meg a fontos tudni valók rola értitek:)

előre is köszi:)


2010. okt. 4. 15:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
No comment...
2010. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

és még 1 fontos melyiket lehet jobban eladni a minit vagy a normált és kb mennyié(anyám nem szeretné hogy a nyakunkon maradna).Hány kölyök szokott neki születni?


Ezt hogy értsem? SZaporitasra kell? AKKOR NE VEGYÉL!!!!!!!!!!!!!!!

2010. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy mini vagy normál... Ha a kölyök nagyon kicsi akkor szegényke beteg vagy nem törzskönyvezett. Ha nem szeretnéd hogy legyenek kölykei akkor vidd el állatorvoshoz és meg is van oldva. De kérlek, már így is szegény yorkik túl vannak tenyésztve, minden sarkon ilyen kutyát látok és ráadásul mindegyiknek van valami baja. Azt a kutyust hozd le amelyik tetszik. De ha szépségre választod akkor inkább nem is mondok véleményt. Ha meg nem tudod eltartani akkor meg minek akarsz? Tényleg nem sértésből írom ezeket de gondold át hogy biztosan szeretnél-e kutyát. Ne legyen az hogy 2 hónap múlva kirakjátok valahova. Ha nem törzskönyvezett vagy legalább a szülők nem azok akkor szinte semmi esélyetek hogy eladjátok.
2010. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Bocs, úgy gondoltam hogy csak "egyféle méretben van"
2010. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
12%

Ne legyetek már ennyire begyepesedettek, kitenyésztették a minit meg az extra minit meg van közepes is meg a normál ugye... :') ez van, most attól hogy ti háborogtok hogy hány féle méretben van még kelleni fog az embereknek.

A mini és extramini hamar elpusztul és drága, mivel ahogy a többiek is mondták túl van tenyésztve és beteges, mindenféle probléma van az ilyen kiskutyával, bár tény, hogy nagyon aranyos.

Én a helyedben nem vennék yorkit, nekem is az van (közepes) és baromi cuki meg minden, de ez már több ismerősömnél is előfordult, hogy összepisili a lakást, én paneles vagyok aki mesélte hogy ilyen problémája van, az meg kertesházban tartja a kutyit. Nem lehet arra fogni, hogy szegény kutya nincs sétáltatva eleget. Ő csak amolyan kedvtelésből mindig ugyan azokat. (kanapé, hűtő, szennyeskosár)

Ha profitálni akarsz belőle versenyeken meg tenyészteni akarod akkor mindenéképpen olyan embertől vegyél aki versenyezteti a kutyáit, díjakért stb. tehát akinek minőségi könyke lehet.

Egy ilyen kutya egyáltalán nem olcsó. Mi kifogtuk 70.000.-ért plusz az oltások és törzskönyv és chip.. 120.000re jött ki. Ja! A kutyakozmetikus pedig mikor először elvittük közölte, hogy selejtes... ne tenyésszük mert ebből nem lesznek szép kölykök (szakértő szemmel nézve. amúgy olyan mint egy rendes yorki.)

A minit jobban el lehet adni, de 2-3 kölyke születik.

Nem esznek sokat, mindig ügyelni kell, hogy legyen a tányérjába és nagyon játékos, tehát azért ne vegyél, hogy legyen mert akkor bedepressziózik. Mindig megy az ember után örül mikor hazajössz, bújik stb.

Kilóra? 1,5 kiló táp mondjuk és ha még adsz neki mellé ezt-azt, nem dől össze a világ. Állítólag nem lehet nekik más húst adni, csak csirkét mert gyenge a foguk. Mindig főzd meg a húst, mielőtt odaadod neki. Az almától beteg lehet. Az enyém szereti a csokit (kis mértékben) a májat, de mindent megeszik mert embernek képzeli magát, volt hogy kiskanállal kellett etetni, magától nem ette volna a tápot. Ja és ha az asztalról lepottyan répa pl. azt is szívesen elrágcsálja (mert az asztalról van) múltkor a hagymát ette... :D

Hát körülbelül ennyi, de ha tenyésztésre kell akkor tényleg ne vegyél, inkább szerető otthona legyen.

2010. okt. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Yori????Az meg milyen kutya?:D
2010. okt. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
hát ha rajtam múlna a kezedbe nem adnék soha yorkit, de más kutyát vagy állatot se. ha meg mégis veszel, legalább jó helyről.
2010. okt. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Uram Isten, ennyi marhaságot egy kupacba összeírni, mint a 15:35-ős! Állatorvosi ló.
2010. okt. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

15:35-ös kösz széepn rendes vagy:)

1. a kutya NEM TENYÉSZTÉSRE KELL!!!! anyám azt mondta hogy ugy vehetek kutyát hogy ELTUDJAM ADNI!! mert már volt hogy születtek kis macskák és azokat nem tudtuk eladni most van itthon 4macsaka.csak ezzel a feltétellel engedi meg:( és ez a kutyafajta nekem tetszik is:)

2.A kutya kaját azért irtam mert kiváncsi voltam mert azt is énfogom neki venni(és mindig lesz neki ne agódjatok)mert van még 1 másik kutyánk is.

3. Nem panelban lakunk óriási kertünk van a kutyus amikor akar bejön amikor akar kimegy.

jó helye lesz családban lesz!!!

2010. okt. 4. 15:55
 10/20 A kérdező kommentje:

xD azt télleg elirtam:D

Yorki lett vna:D

2010. okt. 4. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!